Onliner جمعه ، 8 اکتبر ، 2021 | 11:09 بازدید: 431 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 15 دقیقه

آپدیت شده در: 08 اکتبر 2021

پمپ باد بی‌صدا جزو دستگاه‌ های کاربردی و بسیار مهم در پزشکی، چوب، صنایع غذایی و … می‌باشد که نسبت به سایر پمپ های باد هوای فشرده را به طور دقیق ‌تر و با صدای کم‌ تر تولید می‌کند. به طور کلی پمپ باد بی‌صدا یک وسیله مکانیکی می‌باشد که هوای فشرده را با مصرف انرژی مکانیکی تولید می‌کند و سپس هوای تولید شده درون مخزن پمپ نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که پمپ باد بی‌صدا به تعویض روغن یا سرویس نیازی ندارد که این ویژگی‌ ها بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.
این مقاله راهنمای خرید پمپ باد دست دوم میباشد که با خواندن آن به راحتی میتوانید انواع پمپ باد دست دوم را برسی و سپس اقدام به خرید نمایید.

مقدمه

پمپ باد بی‌صدا جزو دستگاه‌ های کاربردی و بسیار مهم در پزشکی، چوب، صنایع غذایی و … می‌باشد که نسبت به سایر پمپ های باد هوای فشرده را به طور دقیق ‌تر و با صدای کم‌ تر تولید می‌کند. به طور کلی پمپ باد بی‌صدا یک وسیله مکانیکی می‌باشد که هوای فشرده را با مصرف انرژی مکانیکی تولید می‌کند و سپس هوای تولید شده درون مخزن پمپ نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که پمپ باد بی‌صدا به تعویض روغن یا سرویس نیازی ندارد که این ویژگی‌ ها بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

پمپ بادهای بی‌صدا به دلیل طراحی ‌های خاصی که دارند فقط یک بار در کارخانه هنگام ساخت روغن کاری می‌شوند و پس از آن، پمپ دیگر این روغن را به طور دائم مورد استفاده قرار می‌دهد. اما لازم است که پس از گذشت مدتی از استفاده پمپ باد بی‌صدا فیلتر آن‌ ها عوض شوند زیرا عدم تعویض فیلتر موجب خرابی سایر قسمت‌ های پمپ می‌شود.
این نوع از پمپ‌ ها به دلیل صدای بسیار کمی که هنگام استفاده از خود تولید می‌کنند در بازار و بین کاربران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به علاوه شامل مزایای بسیار زیادی همانند تولید صدای کم‌ تر، محیط تمیز و پاکیزه، کارکرد بهتر و … می‌باشند که باعث شده است نسبت به سایر پمپ بادها از قیمت بالاتری برخوردار باشند. از این رو افرادی که پمپ باد بی‌صدا را برای پروژه یا کار کوتاه مدت نیاز دارند ترجیح می‌دهند پمپ باد بی‌صدا دست دوم خریداری کنند تا به این صورت هزینه کم‌ تری برای خرید پمپ باد بی‌صدا پرداخت کرده باشند. پمپ باد بی‌صدا در نوع سنگین و سبک در بازار به مشتریان عرضه می‌شود که پمپ باد بی‌صدا سنگین به دلیل داشتن موتور قوی ‌تر قدرت بسیار زیادتری نسبت به پمپ باد بی‌صدا سبک دارد.

به این مطلب هم سر بزنید :  قطعات کمپرسور باد یدکی تفنگ پی سی پی کیفیت دستگاه را افزایش می‌دهند

خرید و فروش پمپ باد دست دوم

بدیهی است که هر چقدر پمپ باد بی‌صدا دست دوم از موتور قوی‌ تری برخوردار باشد، فشار باد و میزان باد قوی ‌تری خواهد داشت. لازم است بدانید پمپ بادهای بی‌صدا سنگین دست دوم در مکان ‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که هوای فشرده بیشتری مورد نیاز باشد و به دلیل داشتن مخزن بسیار سنگین حمل و نقل این نوع از پمپ بادها معمولا با چرخ انجام می‌شود. اما پمپ‌باد بی‌صدا سبک دست دوم دارای مخزن کوچک‌ تر و قطعات کم ‌تر می‌باشد که برای حمل و نقل آن نیازی به چرخ نیست و به راحتی در هر جای دلخواه جا به جا می‌شود. این نوع از پمپ بادها معمولا در مکان ‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که میزان باد زیادی مورد نیاز نباشد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی را که لازم است قبل از خرید پمپ باد بی‌صدا دست دوم مد نظر قرار دهید را به طور کامل برایتان شرح دهیم.

راهنمای خرید پمپ باد بی‌صدا دست دوم

برای خرید پمپ باد لازم است به اندازه فشار مورد نیاز توجه داشته باشید زیرا اگر فشار پمپ‌باد خریداری شده کم ‌تر از مقدار مورد نیاز باشد، پمپ باد نمی‌تواند نیاز شما را به طور کامل برطرف کند. بدیهی است که برای خرید پمپ‌باد دست‌دوم هزینه کم‌ تری پرداخت می‌کنید اما اگر فشار پمپ باد به گونه‌ای نباشد که نیاز شما را رفع کند سبب هدر رفتن سرمایه‌تان می‌شود. هم‌چنین برای خرید پمپ باد بی‌صدا  باید امکان جا به جایی پمپ را نیز در نظر گرفت زیرا اگر پمپ دارای وزن زیادی باشد که نتوانید به راحتی آن را حمل کنید قطعا دچار مشکل می‌شوید. در این بخش نیز ما سه مورد از مهم‌ ترین بخش ‌های پمپ باد بی‌صدا دست دوم یعنی الکترو موتور، مخزن و هوا ساز ( بلوک سیلندر پمپ باد ) را که لازم است هنگام خرید بررسی شوند را برای شما شرح خواهیم داد.

اطمینان از سالم بودن الکترو موتور پمپ باد بی‌ صدا دست دوم

به منظور اطمینان از سالم بودن پمپ باد دست دوم کافیست پمپ را روشن کنید و دست خود را بر روی الکترو موتور قرار دهید. اگر پس از 3 دقیقه الکترو موتور داغ شد نشان دهنده سالم نبودن الکترو موتور می‌باشد. روش دیگر این است که تسمه را از الکترو موتور جدا کنید و اجازه دهید تا پمپ چند دقیقه‌ای را کار کند اگر در چنین حالتی الکترو موتور صدای بسیار زیادی داشت یعنی بلبرینگ ‌های پمپ خوردگی دارد که این مشکل باعث می‌شود مصرف برق به طور قابل توجهی بالا برود. هم‌ چنین می‌توانید درب جعبه برق الکترو موتور را باز کنید و ببینید که سربندی پیچ‌ ها فابریک هستند یا تعویض شدند و اگر فابریک نباشند یعنی الکترو موتور قبلا سوخته است و سیم پیچی مجدد انجام شده است که در این صورت الکترو موتور دیگر کارایی قبل را نخواهد داشت. زیرا در چنین حالتی تقریبا 20 درصد از قدرت اصلی موتور افت می‌کند و نمی‌تواند توان واقعی خودش را به نمایش بگذارد.

به این مطلب هم سر بزنید :  نحوه کار کمپرسور اسکرو به چه شکل است؟

اطمینان از سالم بودن مخزن پمپ باد بی‌صدا دست دوم

مخزن از مهم‌ ترین قسمت پمپ باد بی‌صدا  می‌باشد که حتما باید از سالم بودن و استاندارد بودن ضخامت آن طمینان حاصل کنید. مثلا پمپ باد 250 لیتری دارای ضخامت ورق 3 میلی‌ لیتری می‌باشد که به مرور زمان به خاطر جمع شدن آب در انتهای مخزن موجب خوردگی و پوسیدگی مخزن می‌شود. به گونه‌ای که در بعضی از قسمت ‌های مخزن ممکن است ضخامت ورق حتی به 1 میلی ‌لیتر هم برسد که در چنین حالتی مخزن به هیچ عنوان نمی‌تواند فشار باری 8 bar را متحمل شود. در واقع ممکن است خطر جانی در پی داشته باشد که به هیچ وجه قابل جبران نخواهد بود زیرا در فشار بالا امکان منفجر شدن مخزن وجود خواهد داشت.

اطمینان از سالم بودن هوا ساز پمپ باد بی‌صدا دست دوم

به منظور اطمینان پیدا کردن از سالم بودن هوا ساز پمپ باد بی‌ صدا دست‌دوم کافیست هنگام کار کردن پمپ باد زمان بگیرید تا ببینید که زمان پر شدن دستگاه در فشار 0 تا 8 bar، چند دقیقه طول می‌کشد. اگر زمان پر شدن دستگاه بیشتر از 9 دقیقه طول بکشد یعنی فنر صفحه سوپاپ سیلندر جرم گرفته است که این مشکل اجازه متراکم شدن هوا را نمی‌دهد. دلیل دیگر این مشکل می‌تواند این باشد که سیلندر و رینگ پیستون نسبت به هم لقی دارند که این امر نیز موجب متراکم نشدن هوا می‌شود که در این صورت ممکن است مقداری روغن نیز وارد مخزن شود.

مزایای استفاده از پمپ باد بی صدا دست دوم

پمپ باد بی‌صدا جزو ابزارهای چند کاره فوق ‌العاده می‌باشد که در طیف وسیعی از فعالیت‌ ها همانند پزشکی، نقاشی، راه اندازی ابزارهای قدرتی و … می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد. برای استفاده یا خرید پمپ باد دست دوم لازم است ابتدا نیازتان را به طور کامل شناسایی کنید تا بتوانید اندازه و توان پمپ باد را به درستی مطابق با نیازتان بررسی کنید. به طور کلی باید گفته شود که هر چقدر دستگاه مورد استفاده شما از قدرت بیشتری برخوردار باشد، توان کم‌ تری دارد و هر چقدر که توان پمپ بیشتر باشد، هزینه بالاتری خواهد داشت. بدیهی است که هزینه بالای پمپ باد بی‌صدا نیز نشان‌ دهنده مزایای بسیار زیاد آن می‌باشد که ما در این بخش سه مورد از مهم ‌ترین مزایای استفاده از پمپ باد بی‌صدا دست دوم را برای شما شرح خواهیم داد تا شما نیز با خرید پمپ باد دست دوم با توان مورد نیازتان در هزینه خود به طور قابل توجهی صرفه جویی کنید.

کارایی بالا

لازم است بدانید در پمپ بادهای بی‌صدا به دلیل به کارگیری ساختار پمپ دوگانه امکان رسیدن نسبت حجم به فشار با دور بسیار کم‌ تری فراهم می‌شود. به علاوه به کارگیری سیلندر آلومینیوم در پمپ باد بی‌صدا برای کاهش حرارت سبب می‌شود تا پمپ در دمای بسیار کم فعالیت خود را انجام دهد. در واقع پمپ باد بی ‌صدا دست دوم برای فعالیت در دمای پایین بهینه‌ تر هستند زیرا دیگر نیازی نیست نگران سفت شدن روغن در سرما باشید. در این نوع از پمپ بادها میزان اتلاف انرژی و نشتی نیز به حداقل می‌رسد که برای محیط زیست نیز بهتر است.

به این مطلب هم سر بزنید :  تولید انواع ساکشن

صدای کم

همان طور که در بخش بالا نیز گفته شد پمپ بادهای بی ‌صدا بدون روغن هستند که با تکنولوژی دو پیستونه و دایرکت درایو همراه با تکنولوژی بدون صدا کار می‌کنند که همین امر باعث شده است تا نسبت به پمپ بادهای پر سر و صدا بسیار روان ‌تر کار کنند. به دلیل قابلیت بدون صدا یا کم صدا بودن پمپ باد بی‌صدا دست دوم را می‌توان در تمامی مکان‌ های بسته یا باز مورد استفاده قرار داد.

طول عمر بیشتر

در گذشته تمامی مشتریان بر این باور بودند که پمپ بادهای روغنی طول عمری بیشتری نسبت به پمپ بادهای بدون روغن دارند. دلیل این باور این بود که به خاطر روغن کاری عملیات تعمیر و نگهداری به طور منظم انجام می‌شد. اما لازم است بدانید که امروزه پمپ باد بی‌صدا بدون روغن با میزان گرمای کم ‌تری کار می‌کند که نسبت به پمپ بادهای روغنی نیز طول عمر بیشتری دارد.

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی لازم است بدانید که پمپ‌باد بی‌صدا به برند، شرکت سازنده و نوع پمپ باد بستگی دارد که تقریبا حدود 3 تا 6 میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که ارزان بودن این پمپ ها لزوما به معنی بهترین بودن آن نیست و بدون شک کیفیت پایینی خواهد داشت. توصیه می‌شود که اگر کار شما به گونه‌ای است که حتی یک روز را هم نمی‌توانید به خاطر خراب بودن پمپ باد از دست بدهید به هیچ عنوان پمپ باد دست دوم نخرید. بهتر است قبل از خرید پمپ باد بی‌صدا به شرکت ‌های پمپ باد سازی متفاوت سر بزنید تا از قیمت ‌های پمپ و قطعات آن ‌ها آگاهی لازم را بدست آورید تا بهترین پمپ باد دست دوم را خریداری کنید.
توصیه می‌کنیم که حتما قبل از خرید پمپ باد دست دوم با کسانی که قبلا پمپ مد نظر شما را مورد استفاده قرار داده‌اند، مشورت کنید تا بتوانید بهترین پمپ را با کارآیی بالا خریداری کنید. هنگام خرید پمپ‌ باد دست دوم به صورت حضوری یا اینترنتی از طریق سایت ایران پمپ حتما مواردی نظیر ظرفیت هوادهی، فشار کاری، هوای خشک پمپ، توان موتور و … را به طور کامل بررسی کنید. هم‌‌ چنین لازم است توجه داشته باشید که پمپ باد بی‌صدا از ظاهر مناسبی برخوردار باشد و ویژگی ‌هایی همانند لیبل مشخص و رنگ فابریک داشته باشد تا از مشکلاتی که بعدا قرار است با آن روبرو شوید، جلوگیری شود. فراموش نکنید که بهترین پمپ باد، پمپ بادی است که در شرایط فعالیت دائم، طول عمر بیشتر و کارایی بالایی داشته باشد. در پایان امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با توجه به موارد بالا بتوانید بهترین پمپ باد بی‌صدا دست دوم را خریداری کنید.

برچسب‌ها:
مطالب مرتبط

چگونه بهترین نوع کمپرسور باد را انتخاب کنیم؟

کمپرسورهای هوا دستگاه‌های اولیه‌ و ضروری در بسیاری از مشاغل هستند. آن‌ها قدرت و نیروی طیف گسترده‌ای از ابزارها و دستگاه‌هارا تامین کرده و کاربردهای بسیاری دارند. کاربرد و موارد...

آشنایی با کمپرسور اسکرو – کاربردها، قطعات و نکات طلایی در مورد آن

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای صنعتی است که کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف دارد. عملکرد پایه این دستگاه به شکلی است که با استفاده از حرکت دورانی دو...

بهترین پمپ باد برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر

امروزه از پمپ‌های باد برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این کاربردها، تعمیرات موبایل و کامپیوتر می‌باشد. هرچند نمی‌توان از هر پمپ بادی برای تعمیرات تخصصی و حساس استفاده...

نکاتی در مورد پمپ باد با موتور یخچال

پمپ باد از وسیله‌ های بسیار مهم و کاربردی در صنعت به شمار می‌رود که از آن ‌ها برای رنگ کاری، باد کردن لاستیک خودرو، باز کردن پیچ ‌ها به...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. حميد گفت:

    ممنونم از توضيحاتتون
    ايا شما پمپ باد دست دوم براي فروش داريد؟؟