مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

آیا میدانید کمپرسور باد پشتیبان چه فوایدی دارد؟

آپدیت شده در: 27 بهمن 1400

کمپرسورهای هوا محصولاتی پرکاربرد هستند که در مشاغل گوناگون در سطح جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حقیقت، هوای فشرده‌ی تولید شده توسط این کمپرسور ها برای صنایع مختلف آنقدر ضروری است که اغلب آن را «ابزار چهارم» می‌نامند! به طوری که بسیاری از تجهیزات، ابزارها و دستگاه‌ ها قدرت خود را از این دستگاه ضروری گرفته و عملکرد آن‌ها بدون این کمپرسور ممکن نیست.

با توجه به نقش مهمی که این دستگاه‌ ها در مشاغل گوناگون دارند، هزینه‌ ی خرابی آنها در سیستم هوایی شما باید در نظر گرفته شود. در زمان خرابی کمپرسور های اصلی، کمپرسور پشتیبان این عملیات را پشتیبانی خواهند کرد. در این مطلب قصد داریم کمپرسور هوای پشتیبان را معرفی کرده و نقش ضروری و مهم آن را در صنایع و مشاغل مختلف بررسی کنیم. در ادامه نیز به این که چرا به یک کمپرسور باد پشتیبان نیاز دارید، اشاره خواهیم کرد.

چرا به کمپرسور باد پشتیبان نیاز داریم؟

کمپرسور های هوا یکی از قطعات قدرتمند در تجهیزات، دستگاه‌ها و ابزارهای پنوماتیک هستند که انرژی و قدرت آن‌ها را به خوبی تامین می‌کنند. عملکرد این دستگاه‌ ها هر قدر هم چشمگیر باشد، در نهایت به مرور زمان خراب شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت. اگر تجهیزات، دستگاه‌ ها و ابزارهای پنوماتیک مشاغل شما به شدت به هوای فشرده شده توسط پمپ باد ها متکی است، در صورت خرابی آن‌ها تولید و کار متوقف شده و منجر به کاهش بازدهی، از بین رفتن خط تولید و به دنبال آن افزایش هزینه‌ها می‌گردد.

به خاطر داشته باشید که قبل از اینکه یک تکنسین ، کمپرسور باد شما را تعمیر کند، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید و تعمیر کمپرسور باد بسیار زمان بر است. لذا بدون داشتن کمپرسور هوای پشتیبان برای استفاده‌ی فوری، زمان، پول و میزان بهره وری در مدت زمان بین خاموش شدن غیرمنتظره‌ ی کمپرسور تا تعمیر آن، از دست خواهد رفت و به دنبال آن مهمترین تجهیزات شما از کار می‌افتد. به دنبال آن، با کاهش چشمگیر بازدهی کار مواجه خواهید شد. لذا اگرچه کمپرسور های هوا با کیفیت بالا توانایی ماندگاری بیشتر و تولید کار را دارند. اما از آنجا که هرگز نمی‌توان زمان از کار افتادن آن‌ها را پیش بینی کرد، باید دستگاه پشتیبانی وجود داشته باشد تا بتواند فورا جایگزین کمپرسور اصلی شود.

Array

داشتن یک سیستم هوای فشرده با استفاده از یک کمپرسور هوای پشتیبان، کاملاً حیاتی بوده و هوشمندانه‌‌ترین تصمیم شما خواهد بود. وجود کمپرسور های پشتیبان به این معناست که تعمیر و نگهداری کمپرسور اصلی را می‌توان در هر زمان انجام داد، بدون این که آسیب و خللی در کار ایجاد شود. کمپرسور های باد پشتیبان به هر دستگاه این امکان را می‌دهند که چرخه‌ی کار را به خوبی پیش ببرند؛ حتی اگر کمپرسور بادی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید سالم و جدید است، نمی‌توان زمان خراب شدن آن را پیش بینی کرد. همین حالا برای تهیه‌ی یک کمپرسور باد پشتیبان اقدام کنید و آن را به عنوان بازده سرمایه‌ی خود در نظر بگیرید.

 به طور کلی چند مورد از مهمترین دلایل ضرورت وجود کمپرسور هوای پشتیبان عبارت است از: 

  1. برای به حداقل رساندن هر گونه تاثیر منفی بر تولید ناشی از خرابی غیرمنتظره.
  2. برنامه ریزی برای تعمیر کمپرسور باد اصلی در هر زمان.
  3. کاهش هزینه‌ها؛ در اصل، هزینه‌های عدم استفاده از کمپرسور هوای پشتیبان به مراتب بالاتر از هزینه‌ی خرید آن است.
  4. داشتن یک کمپرسور باد جایگزین ،امکان استفاده از آن را در هر زمان فراهم می‌کند.
  5. با افزایش فعالیت‌ های شغلی و به دنبال آن بالا رفتن نیاز تجهیزات به هوای فشرده، به سادگی‌ می‌توان با یک کمپرسور جدید و بزرگتر این نیاز را برآورده کرده و از کمپرسور قدیمی به عنوان کمپرسور هوای پشتیبان استفاده کرد.

Array

فواید استفاده از کمپرسور  باد پشتیبان

 کاهش هزینه‌ ها

وجود هوای فشرده برای بسیاری از مشاغل لازم و ضروری است. اگر اتفاقی برای کمپرسور هوای اصلی شما بیفتد و راهی برای به دست آوردن هوای فشرده شده نداشته باشید، تولید ارزشمند خود را از دست خواهید داد و این مسئله منجر به ضرر های گزاف برای تجارت شما خواهد شد. این ضرر ها شامل دستمزدهای از دست رفته برای کارمندان، زمان از دست رفته در تولید محصولات و احتمالاً از بین رفتن آنهاست. به عنوان مثال، اگر استفاده‌ی شما از یک کمپرسور هوا جهت کار کردن تجهیزات تولید کننده‌ی مواد غذایی است، با خراب شدن کمپرسور، هر ماده‌ی غذایی که هنوز در خط تولید است دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

استفاده‌‌ی بدون وقفه از کمپرسور

کمپرسور های باد به نگهداری، بازبینی و سرویس و تعمیر مداوم نیاز دارند. متاسفانه بسیاری از مشاغل به طور معمول در زمان اوج تولید، تعمیر و نگهداری کمپرسور باد را به موقع انجام نمی‌دهند، به این معنی که تعمیر و نگهداری باید بعد از ساعت‌ها، در آخر هفته یا هر زمان که تولید شما در طول هفته متوقف شود، صورت بگیرد تا خللی در فرایند کار وارد نشود. اگر شما تمام روزهای هفته از کمپرسور باد استفاده می‌کنید، احتمالاً مجبور هستید زمان کمتری را برای نگهداری و سرویس این دستگاه‌ها اختصاص دهید. با استفاده از کمپرسور هوای پشتیبان می‌توان این مشکل را به سادگی حل کرد؛ شما به راحتی می‌توانید کمپرسور اصلی خود را در زمان مقرر سرویس و یا تعمیر کنید، بدون آن که به بازدهی کار شما لطمه وارد شود. کافی است در زمان تعمیر کمپرسور اصلی، کمپرسور هوای پشتیبان را جایگزین آن کنید. این کار به افزایش طول عمر کمپرسور اصلی نیز کمک خواهد کرد.

Array

افزایش تولید

با کمپرسور هوای پشتیبان می‌توانید تولیدات خود را دو برابر کنید! اگر صنعت شما حتی در فصل تعطیلات در اوج تولید خود قرار دارد، می‌توانید کمپرسور هوای پشتیبان خود را مستقر کنید و تولیدات خود را افزایش دهید. این تولید اضافی به افزایش بازدهی شما کمک کرده و در شلوغ‌ترین زمان سال راندمان کاری شما را بالا می‌برد. علاوه بر این، کمپرسور باد پشتیبان در اوج فعالیت کاری، بار را از دوش کمپرسور اصلی کم کرده و با جلوگیری از فرسودگی زود هنگام آن، به افزایش طول عمر دستگاه کمک خواهد کرد.

استفاده‌ی همزمان از چند دستگاه

یکی دیگر از مزایای کمپرسور هوای پشتیبان، امکان استفاده از چندین قطعه تجهیزات به طور هم‌زمان است. اگر شغل شما به گونه‌ای است که در آن به دو دستگاه مختلف پنوماتیک به طور هم‌زمان نیاز دارید، می‌توانید از کمپرسور هوای پشتیبان استفاده کرده و  سرعت کار خود را افزایش دهید؛ به عنوان مثال، در حالی که از کمپرسور باد برای پولیش خودرو استفاده می‌کنید، با استفاده از کمپرسور باد پشتیبان می‌توانید به طور هم‌زمان از دستگاه رنگ نیز استفاده کنید.

به اشتراک گذاری حجم کار

در مواردی که حجم کاری شما افزایش یافته و سیستم‌ها نیاز بیشتری به هوای فشرده  شده توسط کمپرسور باد دارند، به راحتی می‌توانید از قبل کمپرسور باد پشتیبان استفاده کنید تا بتوانید این نیاز را برآورده سازید. داشتن یک کمپرسور باد پشتیبان این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید این دو دستگاه را مدتی با هم تعویض کرده و کار کمپرسور هوای اصلی را به راحتی بین دو کمپرسور تقسیم کنید. این کار نه تنها سبب افزایش سرعت و بازدهی خواهد شد، بلکه عمر مفید هر دو کمپرسور را افزایش خواهد داد و به دنبال آن هزینه‌های جانبی شما را کم خواهد کرد.

همین حالا کمپرسور باد پشتیبان خود را تهیه کنید!

با توجه به موارد ذکر شده، کمپرسورهای هوای پشتیبان در مواقع ضروری و غیر مترقبه که شما نمی‌توانید آن‌ها را پیش بینی کنید، مفید هستند. شاید تصور کنید که خرید این دستگاه‌ها یک هزینه اضافی برای شما خواهند بود، اما اگر از ابتدای کار به فکر تهیه‌ی این دستگاه‌های ضروری باشید، در آینده هزینه‌های بسیاری برایتان ذخیره خواهد شد.

هنگامی که نوبت به کار و ثابت نگه داشتن سیستم کاری تجهیزات می‌رسد، باید برای خرید این دستگاه‌ها تصمیم گرفته و هزینه‌های طولانی  مدت خود را کاهش دهید و عواقب نداشتن آن را در نظر بگیرید. با توجه به انواع مختلف کمپرسورهای باد، گزینه‌های بسیاری برای انتخاب وجود دارند که به شما برای انتخاب و تصمیم گیری در مورد مناسب‌ترین کمپرسور برای دستگاه و تجهیزات‌تان کمک می‌کنند.

اگرچه نقش کمپرسورهای پشتیبان در عملکرد تجهیزات انکار ناپذیر است، اما انتخاب این دستگاه‌ها با بهترین کیفیت می‌تواند بازدهی آن‌ها را تضمین کند. لذا خرید کمپرسور هوای پشتیبان از فروشگاهی معتبر بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت بسیار صورت بگیرد. با خرید بهترین کمپرسور باد پشتیبان، یک کمپرسور باد با طول عمر طولانی‌تر خواهید داشت که احتمال خرابی‌های آن کمتر بوده و هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد.

ایران کمپرسور تولید کننده‌ی بهترین پمپ باد ایرانی در کشور، انواع مختلف کمپرسور هوای پشتیبان را به شکل روغنی و یا بدون روغن به صورت کاملا بی صدا عرضه می‌کند. این فروشگاه سال‌هاست با تولید بهترین کمپرسور های باد تولید شده توسط معتبرترین برندهای ایرانی به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت کرده و علاوه بر فروش این محصولات با کیفیت و لوازم یدکی آن‌ها، خدمات تعمیراتی مختلفی به مشتریان خود ارائه می‌کند.

علاوه بر این، شرکت ایران کمپرسور علاوه بر تولید این محصولات با بهترین کیفیت، در زمینه‌ی بازبینی و تعمیر کمپرسورهای باد نیز شما را یاری خواهد کرد. لذا به منظور تعمیر کمپرسور باد تجهیزات خود می‌توانید با متخصصان شرکت ایران کمپرسور تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت ایران کمپرسور مراجعه فرمایید.

آیا میدانید کمپرسور باد پشتیبان چه فوایدی دارد؟

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫15 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟