Onliner سه‌شنبه ، 13 اکتبر ، 2020 | 1:37 بازدید: 194 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 10 دقیقه

 

پمپ باد به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار و لوازم بسیار پر کاربرد در کسب و کارها است. در بیشتر اوقات حمل و نقل پمپ باد بسیار راحت است. شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید ممکن است مسئولیت پیمانکاری، مکانیک و تعمیرات ماشین‌های سنگین، مهندس خودرو، صاف کار و یا اینکه دندانپزشک باشید؛ بنابراین شما حتماً به خرید پمپ باد نو و با استانداردهای کامل نیاز دارید.

 

 

مقدمه

پمپ باد به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار و لوازم بسیار پر کاربرد در کسب و کارها است. در بیشتر اوقات حمل و نقل پمپ باد بسیار راحت است. شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید ممکن است مسئولیت پیمانکاری، مکانیک و تعمیرات ماشین‌های سنگین، مهندس خودرو، صاف کار و یا اینکه دندانپزشک باشید؛ بنابراین شما حتماً به خرید پمپ باد نو و با استانداردهای کامل نیاز دارید. با ایران پمپ همراه باشید. شما با استفاده از پمپ باد می‌توانید فعالیت‌های کاری خود را به خوبی و با کیفیت انجام دهید و از امکانات اثربخش آن بهره‌مند شوید.

بسیاری از برندهای مختلف در تولید پمپ باد با سایر رقبای خود در حال رقابت هستند. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم جهت خرید یک پمپ باد نو و با کیفیت و درجه یک باید از یک راهنمای خرید کمک کنید تا بتوانید محصول مورد نظر خود را تهیه انتخاب نمایید. ما در شرکت ایران پمپ با ارائه این مقاله سعی کرده‌ایم تا اطلاعات جامعی را درباره خرید پمپ باد نو در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

پمپ باد چگونه کار می‌کند؟

فشار هوا به نوعی محرک پمپ‌های باد هستند؛ بنابراین اگر فشار در مکان و محیط بسیار محدودی کم باشد، فشرده خواهد شد، در نتیجه باعث افزایش فشار در بین مولکول‌ها می‌شود. زمانی که فشار آزاد می‌شود پمپ باد شروع به کار می‌کند. برای کارهایی که لازم است هوا فشرده سازی شود باید از پمپ بادهای مجهز به پیستون معکوس استفاده کنید. ممکن است این پمپ بادها دارای فناوری اسکرو یا سانتریفیوژ باشند.

به این مطلب هم سر بزنید :  چگونه میزان هوای فشرده مناسب کمپرسور خود را محاسبه کنیم

پمپ بادها می‌توانند ابزارهای مجهز را مانند اسپری نقاشی، چرخ‌های قدرتمند، مته، سندرز و غیره را به کار بیاندازند. این‌ها تنها بخشی از ابزارهایی است که به پمپ باد نیاز دارند. وسایل و ابزارهای بسیار زیادی هستند که با پمپ باد کارایی بهتری خواهند داشت. همان‌طور که می‌دانید برخی از کارهای جزئی هم مانند باد کردن لاستیک و آماده‌سازی ابزار و وسایل بزرگ‌تر مانند امکانات بادی در پارک‌ها و شهربازی‌ها و استادیوم‌های ورزشی با استفاده از این وسیله کارآمد می‌شود. البته ممکن است برای شما سوالی مطرح شود که آیا پمپ باد مانند کمپرسور است؟ و آیا این دو باهم تفاوت خاصی دارند؟

 

کمپرسور پیستونی چگونه عملکردی دارد؟

کمپرسور پیستونی توسط پیستون معکوس کار می‌کند و از قطعاتی مانند میل لنگ، میلگرد اتصال، استوانه، سرشیر و پیستون تشکیل شده ‌است. همه این‌ها باعث می‌شود تا توانمندی لازم را جهت انجام فشرده سازی به واسطه یک موتور الکتریکی با گازی را داشته باشد. مخزنی که در کمپرسور پستونی قرار دارد باعث می‌شود تا هوا را در فشار تعیین شده نگه دارد. این کمپرسور دارای یک دریچه مکنده است که مانند سرسیلندر عمل می‌کند و هوا را به داخل کمپرسور می‌کشاند. زمانی حرکت پیستون به سمت عقب است هوا به واسطه فیلتر ورودی فضای جلوی پیستون را پر می‌کند. در مواقعی که حرکت پیستون به سمت جلو است، هوا فشرده سازی می شو. د و به انتهای سیلندر منتقل می‌شود. قسمت دیگر انتهایی سیلندر خالی می‌شود تا موجب هدایت هوای فشرده به داخل مخزن شود. این فرآیند تا پر شدن مخزن به‌طور کامل ادامه دارد. بیشتر این کمپرسورها دارای سوئیچ برای تنظیم فشار هستند، بدین صورت که حرکت پیستون زمانی متوفق خواهد شد که هوای داخل مخزن به فشار که پیش از آن تعیین کرده‌ایم برسد.

به این مطلب هم سر بزنید :  رطوبت گیر کمپرسور باد را بهتر بشناسید

 

چه تفاوتی بین پمپ باد و کمپرسورهای بادی وجود دارد؟

پمپ باد و کمپرسور تقریباً شبیه به هم هستند، اما از اساس تفاوت‌هایی در نوع کارکرد آنها وجود دارد. در واقع پمپ‌ها این امکان را دارند تا به‌طور همزمان گاز و مایع را با هم به فضای دیگری منتقل کنند. در صورتی که فرآیند کمپرسورها فقط با فشرده سازی گاز شروع به کار می‌کنند. پمپ‌ها دارای انرژی مکانیکی هستند که در ساختار آن‌ها این انرژی به حالت سیال تغییر می‌یابد. یک تفاوت بنیادین که ساختار هر دو دستگاه دارد این است که پمپ دارای محفظه، فن یا پروانه، موتوری توانمند، حلقه و شفت می‌باشد، اما کمپرسور علاوه بر موتور قوی دارای یک مخزن مناسب، فیلتر قسمت ورودی، زهکش و ولوها می‌باشد.

 

 

فرآیند فشرده سازی در کمپرسور اسکرو چگونه است؟

این پمپ باد هوا، عملکرد فشرده سازی کاملاً متفاوتی با نوع پیستونی دارد. می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های پمپ باد پیستونی و اسکرو در نوع عملکرد فشرده سازی است. در ساختار پمپ باد اسکرو فشرده سازی هوا توسط یک یا دو پیچ حلزونی باعث چرخش هوا می‌شود. بعد از فشرده سازی هوا را در مخزن ذخیره می‌کند. این نوع کمپرسور مدل‌های متنوع با کارایی بدون روغن و با روغن دارند.

برای استفاده از کمپرسور روغنی نیازی نیست به‌طور مداوم و همیشگی برای روان بودن قطعات آن روغن استفاده کنید. این کمپرسور در زمانی که در کارخانه تولید می‌شود، تزریق روغن به تمام قطعات انجام می‌شود، اما در مدل بدون روغن زمانی که می‌خواهید از این پمپ باد استفاده کنید باید اقدام به روغن کاری کنید، سپس کار خود را انجام دهید. معمولاً بیشتر پمپ بادهای بی صدا و سایلنتی که در بازار توزیع می‌شوند از نوع پمپ بادهای بدون روغن هستند.

به این مطلب هم سر بزنید :  قیمت کمپرسور باد کارواش و اطلاعاتی در مورد این پمپ باد

 

فرآیند خرید پمپ باد نو با ایران پمپ

اغلب افرادی که تصمیم به خرید پمپ باد از طریق سایت و اینترنت می‌گیرند قبل از آن با سوالات و چالش‌هایی مواجه می‌شوند؛ که باید خودشان پاسخگوی این سوالات باشند. اولین سوالی که برای این افراد مطرح می‌شود، این است آیا خرید پمپ باد دست دوم بهتر نیست؟ همان‌طور که گفتیم باید برای این سوالات خودتان راهکاری در نظر بگیرید. یعنی ابتدا باید بودجه ای را که می خواهید صرف خرید پمپ باد کنید را مشخص نمایید.

 

سخن پایانی

اگر شما برای خرید این وسیله پر کاربرد بودجه لازم را دارید ما در ایران پمپ به شما پیشنهاد می‌کنیم که نسبت به خرید پمپ باد نو اقدام کنید. به این خاطر که هیچ گونه استفاده ای از پمپ باد نو نشده ‌است و دیگر نیازی نیست برای تعمیرات آن هزینه اضافی بپردازید. اگر قصد خرید یک پمپ باد درجه یک و با کیفیت دارید، به جای صرف هزینه و زمان در سایر بازارها می‌توانید به سایت ایران پمپ مراجعه کنید. برند ایران پمپ ارائه دهنده بهترین پمپ بادهای متنوع همراه با مشخصات فنی به شما مشتریان است. کافیست وارد سایت شوید سفارش خود را ثبت کنید پس از پرداخت هزینه در کوتاه‌ترین زمان دستگاه برای شما ارسال خواهد شد.

 

 

برای بازدید از محصولات سایت و همچنین خرید انواع کمپرسور و پمپ باد بر روی لینک زیر کلیک کنید.

……………………………………….
https://iranpump.com/

 

 

برچسب‌ها:
مطالب مرتبط

چگونه بهترین نوع کمپرسور باد را انتخاب کنیم؟

کمپرسورهای هوا دستگاه‌های اولیه‌ و ضروری در بسیاری از مشاغل هستند. آن‌ها قدرت و نیروی طیف گسترده‌ای از ابزارها و دستگاه‌هارا تامین کرده و کاربردهای بسیاری دارند. کاربرد و موارد...

آشنایی با کمپرسور اسکرو – کاربردها، قطعات و نکات طلایی در مورد آن

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای صنعتی است که کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف دارد. عملکرد پایه این دستگاه به شکلی است که با استفاده از حرکت دورانی دو...

بهترین پمپ باد برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر

امروزه از پمپ‌های باد برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این کاربردها، تعمیرات موبایل و کامپیوتر می‌باشد. هرچند نمی‌توان از هر پمپ بادی برای تعمیرات تخصصی و حساس استفاده...

نکاتی در مورد پمپ باد با موتور یخچال

پمپ باد از وسیله‌ های بسیار مهم و کاربردی در صنعت به شمار می‌رود که از آن ‌ها برای رنگ کاری، باد کردن لاستیک خودرو، باز کردن پیچ ‌ها به...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *