مدیریت یکشنبه ، 2 فوریه ، 2020 | 11:31 بازدید: 241 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 10 دقیقه

کسب اطلاعات در مورد قیمت کمپرسور بادی دیزلی با توجه به رشد روز افزون استفاده از این کمپرسورها از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا جزییات و اطلاعات مهمی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. البته پیش از بیان هر مطلبی، نیاز است تا بیشتر با کمپرسور باد دیزلی و ویژگی‌ها و مزایای آن آشنا شوید. امیدواریم با ارائه‌ی این مقاله بتوانیم ابهامات شما را در مورد کمپرسور باد دیزلی و قیمت آن برطرف نماییم.

با کمپرسور باد دیزلی بیشتر آشنا شوید.

در سالیان دور توجه عموم مردم به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مثل انرژی باد خیلی کمتر بود. امروزه خوشبختانه فرهنگ استفاده از این انرژی‌ها به تدریج گسترش یافت و منابع تجدیدپذیر، بخش قابل‌توجهی از انرژی مورد نیاز انسان جهت مصارف گوناگون را تولید می‌کند. یکی از مهم‌ترین انرژی‌های تجدیدپذیر، انرژی باد می‌باشد. بهره‌گیری از ابزارهای بادی در سالیان اخیر رونق زیادی داشته و همین موضوع اهمیت این ابزارها را بالاتر برده است. از جمله مهم‌ترین ابزارهای بادی، کمپرسورهای بادی هستند.

عوامل موثر بر قیمت کمپرسور بادی دیزلی

کمپرسورهای بادی از مهم‌ترین و پرکاربردترین کمپرسورهای صنعتی محسوب می‌شوند و در شاخه‌های گوناگونی نظیر معدن، خودروسازی، صنایع دفاعی، پتروشیمی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. جالب است بدانید که حتی پمپ داخل آکواریوم‌های خانگی هم نوعی کمپرسور بادی محسوب می‌گردد زیرا با مکش و فشرده‌سازی هوا، آن را با فشار زیادی به بیرون انتقال می‌دهد. یکی از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های کمپرسورهای بادی، کمپرسور بادی دیزلی است.

کمپرسورهای بادی دیزلی بهترین کمپرسورها برای استفاده در مکان‌هایی است که به هر دلیلی امکان دسترسی به برق وجود ندارد. افزایش فشار توسط کمپرسورهای بادی دیزلی با کاهش حجم گاز به وقوع می‌پیوندد زیرا طبق رابطه معادله حالت گاز کامل یعنی PV=nRT که در آن P فشار، V حجم، n تعداد مول، T دما و R هم مقدار ثابت گازها است، فشار با حجم رابطه‌ی معکوس دارد. البته پروسه فشرده‌سازی در کمپرسورها معمولاً با افزایش دما همراه است و به همین خاطر از یک سرد کننده برای خنک کردن آن استفاده می‌کنند.

معرفی دو کمپرسور بادی دیزلی معروف

1- کمپرسور Dewalt DXCMTA5090412

شنیدن نام شرکت Dewalt به عنوان یکی از مشهورترین شرکت‌های تولیدکننده ابزار و وسایل بادی همواره توجه اکثر مشتریان را به خود جلب می‌کند. کمپرسور بادی دیزلی DXCMTA5090412 تولید شده توسط این شرکت دارای وزن پایین (حدود 37 کیلوگرم) اما قدرت بسیار بالا است. این کمپرسور صدای کمی دارد که این مورد یکی از بهترین مزیت‌های آن محسوب می‌شود. تنها نکته منفی این کمپرسور هم میزان هوای خروجی اندک آن می‌باشد.

2- کمپرسور Rol-Air GX200

کمپرسور Rol-Air GX200 توسط شرکت هوندا تولید گردیده و حدود 92 کیلوگرم وزن دارد که نسبتاً وزن زیادی است. مزیت اصلی این کمپرسور قابلیت خروج هوای بسیار مناسب و بالای آن می‌باشد و همین موضوع قیمت آن را بالا برده است. به طور کلی کمپرسورهای دیزلی با فشرده کردن و کاهش حجم گاز باعث افزایش فشار می‌گردند. در صورتی که گاز مورد استفاده در آن‌ها هوا باشد، به آن کمپرسور بادی دیزلی می‌گویند. این کمپرسورها همان‌طور که پیش‌تر هم ذکر شد کاربردهای بسیار مفیدی دارند و عوامل مختلفی هم بر روی قیمت آن‌ها تأثیرگذار است. در ادامه به بیان عوامل تأثیرگذار بر قیمت کمپرسور بادی دیزلی می‌پردازیم.

قیمت کمپرسور بادی دیزلی

چه عواملی بر قیمت کمپرسور بادی دیزلی تأثیرگذار هستند؟

شناخت عوامل تأثیرگذار بر قیمت و ارزش کمپرسور باد دیزلی برای انتخاب و خرید این کمپرسورها بسیار تأثیرگذار است. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

1- ابعاد تانکر

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های کمپرسورهای بادی دیزلی، ابعاد تانکر آن می‌باشد. هرچه ابعاد تانکر کمپرسور فوق بیشتر باشد، توانایی بالاتری برای ذخیره هوا درون آن وجود دارد و طبیعتاً قیمت کمپرسور نیز بیشتر است. با زیاد بودن هوای ذخیره شده داخل کمپرسور به دلیل ابعاد بالای تانکر، این امکان وجود دارد که کمپرسور بدون روشن کردن مورد استفاده قرار بگیرد.

2- میزان سر و صدا

کمپرسورها معمولاً وسایل پر سر و صدایی هستند بجز موارد خاصی از آن‌ها که در کاربردهایی نظیر پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند مانند کمپرسور باد دندان‌‌پزشکی. کمپرسورهای باد دیزلی هم از این قاعده مستثنی نیستند اما میزان صداهای تولیدهای آن‌ها اندکی متفاوت است. قاعدتاً هرچه میزان صدای تولیدی توسط این کمپرسورها کمتر باشد، قیمتشان نیز پایین‌تر است.

3- وزن تانکر

در زمان خرید کمپرسور باد همواره باید نسبت به وزن و قابلیت انتقال آن توجه ویژه‌ای داشت. هرچه وزن و ابعاد تانکر کمپرسورهای بادی دیزلی بیشتر باشد، قیمتشان نیز بالاتر است زیرا قابلیت نگه‌داری هوای بیشتری را دارند. لذا با توجه به کاربردهای موردنظرتان می‌توانید نوع وزن بالا یا وزن کم آن‌ها را انتخاب نمایید.

4- تعداد خروجی‌ها

در کمپرسورهای معمولی بادی دیزلی موجود در بازار فقط امکان اتصال یک شلنگ به آن‌ها وجود دارد. به عبارتی دیگر این کمپرسورها صرفاً دارای یک خروجی هستند. با پیشرفت تکنولوژی هم‌اکنون کمپرسورهای بادی دیزلی ویژه‌ای روانه‌ی بازار گردیده که چندین شلنگ را می‌تواند به آن‌ها وصل کرد. لذا این کمپرسور قابلیت سرویس‌دهی همزمان به چندین کاربر دارد. شما می‌توانید با توجه به نیاز و کاربرد موردنظرتان نوع تک خروجی و یا چند خروجی آن‌ها را سفارش دهید.

5- مقدار هوای خارج شده

مقدار هوای خارج شده در کمپرسورهای بادی دیزلی را توسط واحد CFM مشخص می‌کنند. CFM بیان‌گر خروج حجم یک مترمکعب هوا در مدت زمان یک دقیقه است. بالا بودن میزان CFM به معنایی بیشتر بودن مدت زمان استفاده و میزان کارایی کمپرسور می‌باشد و طبیعتاً در این حالت قیمت آن هم بیشتر است.

قیمت کمپرسور بادی دیزلی در تهران

6- وسایل جانبی

وقتی کمپرسور را خریداری می‌کنید، وسایل و تجهیزات جانبی مختلفی در کنار کمپرسور در اختیار شما قرار می‌گیرد. هرچه میزان تجهیزات و وسایل جانبی کمپرسورهای بادی دیزلی بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر است. توصیه می‌کنیم که حتی‌الامکان این تجهیزات را از فروشنده بخواهید زیرا بسیار کارآمد و مؤثر هستند.

سخن پایانی

با در نظر گرفتن فاکتورهای مؤثر بر قیمت کمپرسور بادی دیزلی می‌توان انتخاب مناسب‌تری را در هنگام خرید این کمپرسورها انجام داد. در این مقاله سعی شد در کنار توضیح و معرفی مختصر کمپرسورهای فوق، عوامل مؤثر بر قیمت آن‌ها نیز بیان گردد. ما در مجموعه‌ی ایران‌ پمپ آماده‌ایم تا بهترین خدمات را در مورد کمپرسورهای باد دیزلی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

برچسب‌ها,
مطالب مرتبط

نوشته موقت

معرفی و فروش انواع کمپرسور باد در فروشگاه ایران پمپ لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و...

معرفی مدرن‌ترین کمپرسور (قیمت کمپرسور باد مدرن)

  آیا می‌دانید قیمت کمپرسور باد مدرن چقدر است؟ کمپرسور باد مدرن یکی از جدیدترین کمپرسور های بازار است که از امکانات بسیار زیاد و کاربردی دارد. برای بررسی قیمت...

قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ و دانسته‌هایی در مورد این دستگاه

  قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ مهم‌ترین بخش فرآیند خرید این دستگاه به حساب می‌آید. با توجه به این که پمپ بادهای بزرگ برای تمامی صنایع و فعالیت‌های اختصاصی صنعتی...

قیمت پمپ باد چهار سیلندر + کارایی کمپرسور چهار سیلندر

کمپرسورهای چهار سیلندر مانند سایر مدل‌های کمپرسور از قطعات یکسان و با کیفیتی تشکیل شده‌اند. الکتروموتور، سیستم هواساز، مخزن نگهداری هوا و لوله خروجی از مهم‌ترین قسمت‌های تشکیل دهنده دستگاه...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *