معرفی و شناخت انواع کمپرسور هوامقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

کمپرسور های باد 20 الی 250 لیتری بدون صدا

آپدیت شده در: 01 بهمن 1401

کمپرسور های بدون صدا و لرزش 20 الی 250 لیتری

کمپرسورهای صنعتی شرکت ایران پمپ با موتور های پرقدرت هرموتیک (برودتی) مخصوص کولرگازی اسپیلت و حداقل قدرت  2 اسب بخارکه دراین شرکت مونتاژ گردیده اند. بدلیل کم صدا و لرزش بودن بهترین جایگزین کمپرسورهای تک سیلندر می باشند و درطیف وسیعی از صنایع و اصناف و کلیه مشاغلی که به فشار باد نیاز دارند کاربرد دارد.

صنایع و اصناف از قبیل: هیدرولیک و پنوماتیک- شیرینگ وبسته بندی- چاپ وگرافیک- وکیوم وساکشن- طلاوجواهر- چوب ومبلمان- نجاری- نقاشی- تابلو نویسی-سندپلاست حکاکی-مکانیکی-اپاراتی-تعویض روغن-ابزاربادی-پولیسترکاری-کفاشی-چرخ خیاطی وگلدوزی-کابینت سازی- اتوماسیون کلیه سیستمهای صنعتی و دههاموردکاربرد دیگر……..لطفا جهت اشنایی بیشتر با(ویژگی های کمپرسور ایران پمپ) قسمت راهنما را بدقت مطالعه فرمائید

کمپرسور بدون صدا-کمپرسور بدون لرزش-کمپرسور یخچالی-مشخصات کمپرسور-کمپرسور 25 لیتری-کمپرسور ایران پمپ-کمپرسور برای میخکوب-کمپرسور برای منگنه-کمپرسور-موتور کمپرسور-مخزن کمپرسور--compressor-کمپرسور ایران پمپ-نحوه عملکرد کمپرسور-کمپرسور چیست-کمپرسور چگونه کار می کند-کمپرسور نیمه صنعتی-تعمیرات کمپرسور-

کمپرسور ایران پمپ-کمپرسور یخچالی-کمپرسور یخچالی ایران پمپ-مشخصات فنی کمپرسور صنعتی یخچالی-کمپرسور بدون صدا ولرزش-کمپرسور با گارانتی-کمپرسور ضمانت دار-کمپرسور سازی مشهد-کمپرسور سایلنت-قیمت کمپرسور-خرید کمپرسور-فروش کمپرسور-نحوه کار کمپرسور-کمپرسور چیست-چرا کمپرسور ایران پمپ-کمپرسور ارزان-موتور کمپرسور-قیمت کمپرسور-لوازم جانبی کمپرسور-تعمیرات کمپرسور

کمپرسور دوموتوره-کمپرسور فشارقوی-کمپرسور صنعتی-کمپرسور یخچالی-کمپرسور روغنی-کمپرسور بدون صدا ولرزش-پمپ باد-پمپ باد دست دوم-پمپ باد ارزان-کمپرسور یخچالی-کمپرسور ایران پمپ-کمپرسور چیست-کمپرسور بی صدا-قیمت کمپرسور بدون صدا-

کمپرسور باد oilfree

نکات راه اندازی و نگهداری کمپرسور صنعتی

::::::: الف: نکات مربوط به راه اندازی -1- جهت روشن نمودن کمپرسورصنعتی در هر دو نوع ( تکفاز و سه فاز ) برق جداگانه از کنتر گرفته شود و اتصال برقرار گردد و به هیچ عنوان در سیستم تکفاز دو شاخه به پریز برق زده نشود.

2- به دلیل اینکه بعد از یکی دو مرحله خاموش و روشن شدن کابلهای داخل پریز و دیوار داغ گردیده و باعث نرسیدن برق به دینام و در نتیجه باعث سوختن دینام و قطعات برقی کمپرسور صنعتی می گردد که دینام و قطعات برقی شامل گارانتی نمی باشد. – در کمپرسور صنعتی سه فاز به طریقه اتصال سیم ها به کلید و دینام دقت شود.

3-جهت حرکت تسمه می بایست در جهت فلش درج شده روی دینام باشد در غیر این صورت جای یکی از سیم ها با جای یکی از دو سیم دیگر تعویض گردد.

4- برای استفاده از کمپرسورصنعتی  در مکان های دور از کنتر برق ، تا حد امکان از طولانی کردن سیم برق خودداری شود و در عوض طولانی کردن سیم، شیلنگ باد طولانی شود.

5- طولانی کردن سیم برق کمپرسورصنعتی افت فشار را به همراه خواهد داشت و ممکن است باعث سوختن دینام و کلیه قطعات برقی شود.

6-مقدار روغن باید تا نصف شیشه روغن نما باشد و یا در سیلندرهایی که به جای شیشه دارای گیج هستند باید تا خط دوم گیج باشد. (تذکر: در هنگام چک کردن مقدار روغن باید کمپرسور در مکان صاف قرار گرفته و قبل از آن خاموش بوده باشد )

::::::: ب : نکات مربوط به نگهداری – جهت جلوگیری از پوسیدگی و زنگ زدگی، آب جمع شده در داخل مخزن توسط شیر قرار گرفته در زیر کمپرسور تخلیه گردد.

7- روغن سیلندر کمپرسور صنعتی  بسته به محیط ( گرد و خاک و شرایط خاص) و میزان زمان استفاده از کمپرسور صنعتی  ، هر چند وقت یکبار باید مورد بازرسی قرار بگیرد و در صورت نیاز تعویض گردد. ( تذکر: برای تعویض روغن حتما از روغن مخصوص کمپرسور استفاده شود) – فیلتر هوای سیلندر بسته به محیط ( گرد و خاک و شرایط خاص) و میزان زمان استفاده از کمپرسور ، می بایست هر چند وقت یکبار کنترل شود و در صورت نیاز پاکیزه و یا تعویض گردد.

8-برای روشن و خاموش کردن کمپرسور از کلید روی کمپرسور و برای کمپرسور هایی که تابلو برق دارند با استفاده از کلید روی تابلو برق استفاده شود.

ج : نکات مربوط به عیب یابی :

در صورت شنیدن صدای نشتی باد در زیر کلید کمپرسور ممکن است در درجه اول لاستیک درون شیر یک طرفه سوخته باشد ( که باد تولیدی سیلندر به صورت کامل داخل مخزن نمی شود و از طریق لوله باریک به سوپاپ زیر کلید آمده و خارج می شود) و در درجه دوم ممکن است کلید خراب شده باشد. -9- در صورتی که در حین کار کردن کمپرسورصنعتی از دهنه ورودی روغن ، روغن به بیرون پاشیده شود، دلیل آن ریختن بیش از اندازه روغن درون کمپرسورصنعتی می باشد.

نحوه تعویض روغن کمپرسورهای شرکت ایران پمپ

 

مراحل تعویض روغن کمپرسورهای یخچالی

بهترین زمان تعویض روغن برای کمپرسور های یخچالی بعد از 6 ماه کار کردن است(به دلیل تماس مستقیم هوا با روغن داخل کمپرسور در صورت استفاده نکردن از کمپرسور بهتر است روغن را هر 6 ماه یکبار تعویض کنید زیرا خاصیت خود را از دست می دهد.)
میزان روغن برای کمپرسورهای تولیدی شرکت ایران پمپ 40 لیتری به بالا (1.200cc) می باشد که بهترین نوع روغن برای کمپرسورهای یخچالی روغن برودتی می باشد و بهترین برند این روغن (rl68) می باشد.

توجه:

درهنگام تخلیه روغن- کمپرسور باد باید خاموش باشد.

در قسمت پایین موتور کمپرسور یک پیچ قرار دارد که برای تخلیه روغن تعبیه شده است

عوض کردن روغن کمپرسورباد

پیچ را باز کنید تا روغن داخل موتور کاملا تخلیه شود

نحوه تعویض روغن کمپرسور

سپس پیچ را تفلون زده ودر جای خود قرار دهید

اموزش تعویض روغن کمپرسور

سپس در قسمت بالای موتور درست جای فیلتر هوا -فیلتر را باز کنید وبا استفاده از قیف یا شیلنگ روغن را به داخل موتور انتقال دهید

اموزش تعویض روغن پمپ باد

(یک طرف شیلنگ را داخل ظرف روغن وطرف دیگررا داخل دهانه مکش موتور قرار دهید وموتور را روشن کنید تا روغن را به داخل مکش کند.

نوشته های مشابه

‫12 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟