مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

پمپ باد ارزان یا پمپ باد گران؟ کدام بهتر است؟

آپدیت شده در: 12 تیر 1401

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت و تکنولوژی با ماشین آلات متمایزی نسبت به گذشته در همه صنعت ها روبه‌رو هستیم که سبب راحتی کار‌ها شده‌اند. همچنین ورود این نوع از ماشین آلات افزایش سرعت و بازده‌ای کار را نیز افزایش داده است. از این رو بسیاری از صاحبین کارخانه‌های صنعتی به دنبال استفاده از ماشین آلات مدرن و جدید هستند.

اما می‌توان گفت که در همه‌ی ماشین آلات جدید و مدرن با قسمت جدیدی مواجه هستیم که به آن پنوماتیک می‌گویند. ورود این قسمت به ماشین آلات صنعتی سبب شده تا استفاده از کمپرسور یا پمپ باد نسبت به گذشته افزایش یابد. از این رو صاحبان کارخانه‌ها می‌توانند با خرید پمپ باد ارزان به خواسته و انتظارات خود بیش از پیش برسند.

در ادامه بیشتر با انواع مختلف پمپ باد‌ها آشنا خواهید شد تا با درک درست و دریافتّ اطلاعات کامل بتوانید اقدام به خرید این دستگاه کنید. برای خرید پمپ باد ارزان سایت ایران پمپ می‌تواند انتخابی درست و حساب شده باشد چرا که این سایت در سال‌های اخیر تمام تمرکز خود را بر روی واردات کمپرسور‌های مختلف قرار داده است. از این رو این سایت را می‌توان بزرگ‌ترین وارد کننده پمپ‌های باکیفیت به ایران دانست که بسیاری از کسب وکار‌ها برای تامین لوازم و تجهزات خود این سایت را انتخاب می‌کنند.

کمپرسور و پمپ باد‌ها در چه محل‌هایی استفاده می‌شوند؟

Array

به طور کلی کمپرسور‌ها را می‌توان به دو نوع صنعتی و غیر صنعتی تقسیم بندی کرد. با توجه به استفاده گسترده‌ای که پمپ باد در خانه‌ها دارد اما کمپرسور‌های صنعتی از اهمیت و ضرورت بیشتری برخوردار هستند و به نوعی می‌توان نبود آن‌ها را معادل با تعطیلی بسیاری از کارخانه و کارگاه‌ها دانست.

کمپرسور‌های غیر صنعتی نیز توانسته‌اند بسیاری از نیاز و خواسته‌های مردم را برطرف کنند از جمله آن‌ها می‌توان به باد کردن لاستیک خودرو‌ها، تشک‌های بادی و… اشاره کرد. در ادامه به دلیل آن که بیشتر ‌صاحبین کارخانه و کارگاه‌ها به دنبال خرید پمپ باد ارزان قیمت هستند، در مورد این نوع از کمپرسور ها صحبت خواهیم کرد.

برای خرید پمپ باد ارزان با انواع آن آشنا شوید

Array

کمپرسور‌های صنعتی خود نیز به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها کارایی و عمکرد خاص به خود را دارند. کمپرسور‌ها را می‌توان از نظر کارایی و عملکرد به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد.

کمپرسور یا پمپ باد پیستونی

کمپرسور یا پمپ باد اسکرو

کمپرسور یا پمپ باد فشار قوی

این سه نوع را می‌توان اصلی‌ترین انواع کمپرسور‌ به شمار آورد که هر کدام از آن‌ها نیز خود شامل زیر مجموعه‌های متفاوتی هستند.

Array

با کمپرسور باد پیستونی با حداکثر فشار ده بار آشنا شوید

رایج‌ترین کمپرسور موجود در کشور که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد را می‌توان کمپرسور باد پیستونی دانست که بیشتر در واحدهای تولیدی و صنعتی از آن بهره می‌گیرند. این نوع کمپرسور انواع مختلفی دارد که استفاده از هر نوع آن در محل و فضا‌های مختلفی مناسب است. کمپرسور باد پیستونی در اندازه کوچک 25 و 50 لیتری نیز تولید می‌شود که از آن‌ها معمولا در ساخت دکوراسیون، رویه کوبی مبل‌ها و… استفاده می‌شود.

اندازه بزرگ‌تر این نوع  کمپرسور اما کارایی متفاوت و متمایز تری دارد. کمپرسور باد پیستونی که دارای حداکثر فشار 10 بار هستند برای انجام کارهای پنوماتیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به عنوان مثال می‌توان گفت که برای اکثر کار‌ها پنوماتیکی نظیر جک‌ های بادی و شیر‌های بادی به حداکثر فشار 6 بار نیاز است که با استفاده از این نوع کمپرسور به راحتی می‌توان به این فشار دست پیدا کرد. کمپرسور باد پیستونی مزیت‌های زیادی دارد که بسیاری از صاحبین کارخانه‌ها به دنبال خرید پمپ باد ارزان از نوع پیسونی آن هستند.

Array

کمپرسور باد اسکرو برای هوای فشرده مصرفی بیش از 1000 لیتر

زمانی که هوای فشرده مصرفی در کارخانه از 1000 لیتر بیشتر می‌شود باید از کمپرسور اسکرو استفاده کرد. برای فشرده سازی هوا در این نوع از کمپرسور‌ها از دو روتور مارپیچی استفاده شده که با چرخش آن‌ها فشرده سازی هوا صورت می‌گیرد. کمپرسور‌های باد اسکرو از قطعات مختلفی به وجود می‌آید که از مهم ترین این قطعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • واحد هوا ساز
  • رادیاتور
  • شیر ورود هوا
  • فیلترها
  • کمپرسور یا موتور پیستونی
  • و…

کمپرسور باد اسکرو و کمپرسور باد پیستونی دارای شباهت‌های زیادی هستند اما در بعضی از موارد نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. اصلی ترین تفاوت‌ آن‌ها در میزان هوا دهی است.

Array

کمپرسور فشار قوی برای تامین فشار هوا 30 الی 40 بار

در برخی از صنایع برای تولید محصولات مختلف نیاز به هوایی با فشار حدود 30 الی 40 بار است که برای تامین این فشار زیاد باید از کمپرسور فشار قوی استفاده کرد.

کمپرسور فشار قوی نیز ساختار مشابه حالت پیستونی دارد اما شاتون‌های به کار رفته در آن سبب شده تا دستگاه به این فشار بالا برسد. از این دستگاه معمولا برای تولید بطری‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند. معمولا کارخانه‌هایی که نیازمند فشار بالا و قوی هستند باید به خرید کمپرسور باد ارزان از نوع فشار قوی آن باشند.

با خرید پمپ باد ارزان به چه مزیت‌های می‌توان دست یافت؟

Array

امروزه کارخانه جات و صنایع به اهمیت استفاده از کمپرسور و پمپ باد پی برده و با مزیت های مختلف آن آشنا شده‌اند. این دستگاه به طور کلی دو مزیت بزرگ را به همراه دارد.

اول آن که با استفاده از آن فرایند تولید بسیار ساده و آسان‌تر شده و تا حدود زیادی فشار از روی نیروی انسانی برداشته شده است. مزیت دومی که تولید پمپ باد به همرا داشته است را می‌توان افزایش سرعت تولید دانست.

بسیاری از کارخانه‌ها با خرید پمپ باد ارزان تولیدات خود را افزایش داده و با از طریق سود و درامد زیادی را کسب کرده‌اند. از این رو می‌توان گفت که با تولید و اختراع پمپ باد رونق و تولید نیز در جهان بیش از پیش شده است.

Array

نتیجه گیری

تاثیر زیاد و چشمگیر  پمپ باد در صنعت را نمی‌ توان کتمان کرد و تولید و اختراع این دستگاه تا حد بسیار زیادی سبب پیشرفت و موفقیت کارخانه‌ جات مختلف شده است. کمپرسور‌ ها و پمپ‌ بادها مزیت‌های زیادی را برای صنایع مختلفی اعم نساجی، چوب و… به ارمغان آورده و از این رو تاثیر چشمگیری در رشد و شکوفایی این صنایع داشته‌اند.

همچنین می‌توان گفت که بسیاری از کسب و کار‌ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم به کمپرسور‌ها نیازمند هستند. به همین دلیل بسیاری صاحبین کسب و کار‌ها برای رونق اقتصادی کار و حرفه خود به دنبال خرید کمپرسور باد ارزان هستند. سایت ایران پمپ نیز با توجه به درک و فهم نیاز کسب و کار‌ها به پمپ باد و کمپرسور‌های مختلف، فعالیت خود را به سمت واردات پمپ‌های باد مرغوب و باکیفیت سوق داده تا بتواند نیاز و خواسته‌های صاحبان کارخانه‌ و کارگاه‌ها را جوابگو باشد.

نکته مهم در انتخاب کمپرسور باد این است که اگر به دنبال کمپرسور باد ارزان قیمت هستید باید قید کیفیت را بزنید.اما اگر کیفیت و کارایی برای شما از اهمیت خاصی برخوردار است دیگر به سراغ کمپرسور باد ارزان قیمت نروید.

شرکت ایران پمپ،تولید کننده انواع کمپرسور باد بدون صدا و بدون روغن در ایران میباشد.این شرکت تمام تلاش خود را به کار میگیرد تا بتواند بهترین کمپرسور باد را با کمترین سود و منصفانه ترین قیمت در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد.

پمپ باد ارزان یا پمپ باد گران؟ کدام بهتر است؟

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫12 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟