Onliner سه‌شنبه ، 18 آگوست ، 2020 | 6:23 بازدید: 331 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 10 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله خرید پمپ باد ارزان:15 دقیقه

مقدمه

پمپ باد ارزان

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت و تکنولوژی با ماشین آلات متمایزی نسبت به گذشته در همه صنعت ها روبه‌رو هستیم که سبب راحتی کار‌ها شده‌اند. همچنین ورود این نوع از ماشین آلات افزایش سرعت و بازده‌ای کار را نیز افزایش داده است. از این رو بسیاری از صاحبین کارخانه‌های صنعتی به دنبال استفاده از ماشین آلات مدرن و جدید هستند. اما می‌توان گفت که در همه‌ی ماشین آلات جدید و مدرن با قسمت جدیدی مواجه هستیم که به آن پنوماتیک می‌گویند. ورود این قسمت به ماشین آلات صنعتی سبب شده تا استفاده از کمپرسور یا پمپ باد نسبت به گذشته افزایش یابد. از این رو صاحبان کارخانه‌ها می‌توانند با خرید پمپ باد ارزان به خواسته و انتظارات خود بیش از پیش برسند.

در ادامه بیشتر با انواع مختلف پمپ باد‌ها آشنا خواهید شد تا با درک درست و دریافتّ اطلاعات کامل بتوانید اقدام به خرید این دستگاه کنید. برای خرید پمپ باد ارزان سایت ایرام پمپ می‌تواند انتخابی درست و حساب شده باشد چرا که این سایت در سال‌های اخیر تمام تمرکز خود را بر روی واردات کمپرسور‌های مختلف قرار داده است. از این رو این سایت را می‌توان بزرگ‌ترین وارد کننده پمپ‌های باکیفیت به ایران دانست که بسیاری از کسب وکار‌ها برای تامین لوازم و تجهزات خود این سایت را انتخاب می‌کنند.

کمپرسور و پمپ باد‌ها در چه محل‌هایی استفاده می‌شوند؟

کمپرسور و پمپ باد‌ها در چه محل‌هایی استفاده می‌شوند؟

به طور کلی کمپرسور‌ها را می‌توان به دو نوع صنعتی و غیر صنعتی تقسیم بندی کرد. با توجه به استفاده گسترده‌ای که پمپ باد در خانه‌ها دارد اما کمپرسور‌های صنعتی از اهمیت و ضرورت بیشتری برخوردار هستند و به نوعی می‌توان نبود آن‌ها را معادل با تعطیلی بسیاری از کارخانه و کارگاه‌ها دانست. کمپرسور‌های غیر صنعتی نیز توانسته‌اند بسیاری از نیاز و خواسته‌های مردم را برطرف کنند از جمله آن‌ها می‌توان به باد کردن لاستیک خودرو‌ها، تشک‌های بادی و… اشاره کرد. در ادامه به دلیل آن که بیشتر ‌صاحبین کارخانه و کارگاه‌ها به دنبال خرید پمپ باد ارزان قیمت هستند، در مورد این نوع از کمپرسور ها صحبت خواهیم کرد.

به این مطلب هم سر بزنید :  نقش کمپرسور در صنعت ساختمان و تاسیسات

برای خرید پمپ باد ارزان با انواع آن آشنا شوید

برای خرید پمپ باد ارزان با انواع آن آشنا شوید

کمپرسور‌های صنعتی خود نیز به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها کارایی و عمکرد خاص به خود را دارند. کمپرسور‌ها را می‌توان از نظر کارایی و عملکرد به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد.

کمپرسور یا پمپ باد پیستونی
کمپرسور یا پمپ باد اسکرو
کمپرسور یا پمپ باد فشار قوی

این سه نوع را می‌توان اصلی‌ترین انواع کمپرسور‌ها به شمار آورد که هر کدام از آن‌ها نیز خود شامل زیر مجموعه‌های متفاوتی هستند.

با کمپرسور باد پیستونی با حداکثر فشار ده بار آشنا شوید

رایج‌ترین کمپرسور موجود در کشور که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد را می‌توان کمپرسور باد پیستونی دانست که بیشتر در واحدهای تولیدی و صنعتی از آن بهره می‌گیرند. این نوع کمپرسور انواع مختلفی دارد که استفاده از هر نوع آن در محل و فضا‌های مختلفی مناسب است. کمپرسور باد پیستونی در اندازه کوچک 25 و 50 لیتری نیز تولید می‌شود که از آن‌ها معمولا در ساخت دکوراسیون، رویه کوبی مبل‌ها و… استفاده می‌شود.

اندازه بزرگ‌تر این نوع  کمپرسور اما کارایی متفاوت و متمایزتری دارد. کمپرسور باد پیستونی که دارای حداکثر فشار 10 بار هستند برای انجام کارهای پنوماتیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال می‌توان گفت که برای اکثر کار‌ها پنوماتیکی نظیر جک‌های بادی و شیر‌های بادی به حداکثر فشار 6 بار نیاز است که با استفاده از این نوع کمپرسور به راحتی می‌توان به این فشار دست پیدا کرد. کمپرسور باد پیستونی مزیت‌های زیادی دارد که بسیاری از صاحبین کارخانه‌ها به دنبال خرید پمپ باد ارزان از نوع پیسونی آن هستند.

به این مطلب هم سر بزنید :  10 دلیل گرم شدن کمپرسور باد

کمپرسور باد اسکرو برای هوای فشرده مصرفی بیش از 1000لیتر

زمانی که هوای فشرده مصرفی در کارخانه از 1000 لیتر بیشتر می‌شود باید از کمپرسور باد اسکرو استفاده کرد. برای فشرده سازی هوا در این نوع از کمپرسور‌ها از دو موتور مارپیچی استفاده شده که با چرخش آن‌ها فشرده سازی هوا صورت می‌گیرد. کمپرسور‌های باد اسکرو از قطعات مختلفی به وجود می‌آید که از مهم ترین این قطعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

واحد هوا ساز
رادیاتور
شیر ورود هوا
فیلترها
کمپرسور یا پمپ باد پیستونی

و…

کمپرسور باد اسکرو و کمپرسور باد پیستونی دارای شباهت‌های زیادی هستند اما در بعضی از موارد نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. اصلی ترین تفاوت‌ آن‌ها در میزان هوا دهی است.

کمپرسور فشار قوی برای تامین فشار هوا 30 الی 40 بار

در برخی از صنایع برای تولید محصولات مختلف نیاز به هوایی با فشار حدود 30 الی 40 بار است که برای تامین این فشار زیاد باید از کمپرسور فشار قوی استفاده کرد. کمپرسور فشار قوی نیز ساختار مشابه حالت پیستونی دارد اما شاتون‌های به کار رفته در آن سبب شده تا دستگاه به این فشار بالا برسد. از این دستگاه معمولا برای تولید بطری‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند. معمولا کارخانه‌هایی که نیاز مند فشار بالا و قوی هستند باید به خرید پمپ باد ارزان از نوع فشار قوی آن باشند.

با خرید پمپ باد ارزان به چه مزیت‌های می‌توان دست یافت؟

با خرید پمپ باد ارزان به چه مزیت‌های می‌توان دست یافت؟

امروزه کارخانه جات و صنایع به اهمیت استفاده از کمپرسور و پمپ باد پی برده و با مزیت های مختلف آن آشنا شده‌اند. این دستگاه به طور کلی دو مزیت بزرگ را به همراه دارد. اول آن که با استفاده از آن فرایند تولید بسیار ساده و آسان‌تر شده و تا حدود زیادی فشار از روی نیروی انسانی برداشته شده است. مزیت دومی که تولید پمپ باد به همرا داشته است را می‌توان افزایش سرعت تولید دانست. بسیاری از کارخانه‌ها با خرید پمپ باد ارزان تولیدات خود را افزایش داده و با از طریق سود و درامد زیادی را کسب کرده‌اند. از این رو می‌توان گفت که با تولید و اختراه پمپ باد رونق و تولید نیز در جهان بیش از پیش شده است.

به این مطلب هم سر بزنید :  کمپرسور در صنعت نفت چه کاربردی دارد؟

نتیجه گیری

تاثیر زیاد و چشمگیر  پمپ باد در صنعت را نمی‌توان کتمان کرد و تولید و اختراع این دستگاه تا حد بسیار زیادی سبب پیشرفت و موفقیت کارخانه‌جات مختلف شده است. کمپرسور‌ها و پمپ‌های باد مزیت‌های زیادی را برای صنایع مختلفی اعم نساجی، چوب و… به ارمغان آورده و از این رو تاثیر چشمگیری در رشد و شکوفایی این صنایع داشته‌اند. همچنین می‌توان گفت که بسیاری از کسب و کار‌ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم به کمپرسور‌ها نیازمند هستند. به همین دلیل بسیاری صاحبین کسب و کار‌ها برای رونق اقتصادی کار و حرفه خود به دنبال خرید پمپ باد ارزان هستند. سایت ایران پمپ نیز با توجه به درک و فهم نیاز کسب و کار‌ها به پمپ باد و کمپرسور‌های مختلف، فعالیت خود را به سمت واردات پمپ‌های باد مرغوب و باکیفیت سوق داده تا بتواند نیاز و خواسته‌های صاحبان کارخانه‌ و کارگاه‌ها را جوابگو باشد.

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبط

کمپرسور در صنعت نفت چه کاربردی دارد؟

کمپرسورها نقش فشرده‌سازی هوا در هر سیستم تهویه را دارند و به‌ جرائت می‌توان گفت کمپرسور همانند قلب هر دستگاه عمل می‌کند. پس تا اینجا دریافتیم اگر کمپرسور دچار مشکل...

چگونه نشتی کمپرسور هوا را پیدا کرده و آن را تعمیر کنیم؟

زمانی که صدایی نامتعارف از یکی از قسمت‌های کمپرسور باد خود بشنوید ممکن است متوجه نشوید که چه مقدار صدمه به کمپرسور و خط انتقال شما وارد شده است. نشتی...

چگونه بهترین نوع کمپرسور باد را انتخاب کنیم؟

کمپرسورهای هوا دستگاه‌های اولیه‌ و ضروری در بسیاری از مشاغل هستند. آن‌ها قدرت و نیروی طیف گسترده‌ای از ابزارها و دستگاه‌هارا تامین کرده و کاربردهای بسیاری دارند. کاربرد و موارد...

آشنایی با کمپرسور اسکرو – کاربردها، قطعات و نکات طلایی در مورد آن

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای صنعتی است که کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف دارد. عملکرد پایه این دستگاه به شکلی است که با استفاده از حرکت دورانی دو...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *