manager یکشنبه ، 17 اکتبر ، 2021 | 1:54 بازدید: 707 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 15 دقیقه

آپدیت شده در: 17 اکتبر 2021

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای صنعتی است که کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف دارد. عملکرد پایه این دستگاه به شکلی است که با استفاده از حرکت دورانی دو رزوه نر و ماده، در دو جهت مخالف کار می‌کند. این حرکت باعث بالا رفتن فشار و دما شده و فشار مورد نیاز دستگاه را تولید می‌کند.

از کمپرسورهای اسکرو بیشتر در صنایع بزرگ استفاده می‌شود. در طراحی این دستگاه، قطعات کمتری نسبت به سایر کمپرسور‌ها استفاده شده است‌.کمپرسور به نوعی از ماشین ها گفته می شود که به کمک آن می توان میزان فشار سیالاتی را افزایش داد.

این مدل از ماشین ها توانسته اند سهم بسیار زیادی را در رفاه و آسایش زندگی بشر داشته باشند و اولین مدل از این تجهیزات را می توان در نیمه دوم قرن نوزدهم مشاهده کرد. همچنین امروزه بسیاری از شرکت ها و برندها به دنبال طراحی و عرضه بهترین و باکیفیت ترین انواع کمپرسورها هستند که هر یک از آنها نیز دارای یک سری از مهمترین و اصلی ترین ویژگی ها می باشد.

انواع کمپرسور اسکرو

یکی از بهترین نوع این مدل از کمپرسور هارا، کمپرسور اسکرو تشکیل داده است که این دستگاه با داشتن قابلیت بسیار فوق العاده و بی نظیر خود(یعنی دایم کار بودن) توانسته است در بسیاری از صنایع کاربرد فوق العاده ای را از خود نشان دهد. کمپرسورهای اسکرو امروزه در لیست بهترین و کارآمدترین انواع کمپرسور واقع شده است

در این مقاله از وبلاگ شرکت ایران پمپ (که به عنوان واردکننده انواع کمپرسور اسکرو در ایران فعالیت می‌کند)، همراه شما هستیم تا نکات کاربردی را در خصوص این گروه از کمپرسورها بیان کنیم. اگر می‌خواهید بدانید کمپرسور اسکرو چیست و چگونه کار می‌کند، چه کاربردهایی دارد و از چه اجزایی تشکیل می‌شود یا چه عواملی بر قیمت آن موثر هستند تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

انواع کمپرسور اسکرو

نحوه عملکرد کمپرسور اسکرو

همانطور که می‌دانید کمپرسورها، ماشین‌هایی هستند که از آن‌ها برای افزایش فشار سیالاتی که قابلیت تراکم‌پذیری دارند مثل هوا، گازها و بخارها استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها با استفاده از فشرده‌سازی و کاهش حجم گاز، باعث افزایش فشار آن می‌شوند.

در کمپرسوهای اسکرو با چرخیدن موتور، روتورها نیز می‌چرخند و دندانه‌های آن‌ها در هم درگیر می‌شوند. این چرخش حلزونی در محفظه باعث می‌شود، گاز از طرفی ساکشن یا از ورودی نفوذ کند و به سمت فشرده‌سازی حرکت کند. این محفظه‌ها به دهانه ساکشن متصل هستند و از طریق پورت‌هایی به محفظه‌های بزرگتری متصل می‌شوند و در نهایت جریان گاز از دهانه خروجی عبور می‌کند.

طراحی کمپرسور اسکرو به نحوی است که مزایای ماشین‌هایی با جا‌به‌جایی مثبت و دورانی شکل استفاده می‌کند و استفاده از این نوع کمپرسور را برای طیف گسترده‌ای از کاربردها و فرایندهای صنعتی مناسب می‌سازد.

 برای اینکه با نحوه کارکردن کمپرسور های اسکرو بیشتر و بهتر آشنا شوید این مطلب را به دقت بیشتری بخوانید: 

انواع کمپرسور را با توجه به نحوه انتقال انرژی به سیال می‌توان به دو دسته‌ی کلی کمپرسورهای دینامیک و کمپرسورهای جابه‌جایی مثبت تقسیم کرد که خود به دسته‌های مختلف طبقه‌بندی می‌شوند. کمپرسورهای داینامیک به صورت دائمی و کمپرسورهای جابه‌جایی مثبت به شکل متناوب انرژی را منتقل می‌کنند.

قدرت تراکم کمپرسورهای جابه‌جایی مثبت نسبت به نوع داینامیکی بیشتر بوده و به دو نوع رفت و برگشتی (Reciprocating) و دورانی یا دوار (Rotary) تقسیم می‌شوند. کمپرسورهای اسکرو در دسته‌ی کمپرسورهای جابه‌جایی مثبت از نوع دورانی قرار می‌گیرند و حجم معینی از گاز یا هوا را محصور می‌کنند.

کمپرسور اسکرو در دهه‌ی ۱۹۳۰، زمانی که به یک کمپرسور چرخشی قوی با ظرفیت بالا نیاز بود، توسعه یافت. کمپرسور اسکرو (Screw Compressor) یا کمپرسور پیچ دوار نوعی کمپرسور گازی (کمپرسور هوا) است که از مکانیزم جابجایی مثبت دوار استفاده می‌کند.

بهترین کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو از دو پیچ مارپیچی نر و مادگی به هم پیوسته به نام روتور (پیچ) تشکیل شده‌ است که از آن‌ها برای فشرده‌ سازی هوا استفاده می‌کند. این دو روتور با حساسیت و دقت بسیار بالا در شکل‌ها و ابعاد مختلف ساخته می‌شوند و تعداد دندانه‌های (شیار) آن‌ها نیز متغیر است. تعداد دنده‌های موجود در روتور نر و تعداد شیار‌های روتور ماده با هم متفاوت هستند. روتور ماده برای داشتن راندمان بهتر تعداد شیارهای بیشتری نسبت به روتور نر دارد.

روتور نر مثل یک پیستون با چرخش مداوم درون روتور ماده (سیلندر مانند) هوا را به دام انداخته و آن را فشرده می‌سازد. روتورهای کمپرسور اسکرو در یک محفظه‌ی مناسب جهت تولید و فشرده‌ سازی هوا قرار گرفته‌اند. این دو قطعه با حرکت به سمت یکدیگر و کاهش حجم و فاصله‌ بین‌شان، هوا و گاز را فشرده می‌کنند.

به دلیل وجود این دو روتور در کمپرسور اسکرو، این دستگاه‌ها به نام کمپرسور پیچ دوقلو نیز شناخته می‌شوند. یک کمپرسور اسکرو علاوه بر روتور از پوشش، فیلتر هوا، مهر و موم‌های لاستیکی، شیر مکش و دریچه تحویل نیز تشکیل شده است. کمپرسورهای پیچ چرخشی در مقابل کمپرسورهای پیستونی قرار گرفته و فرآیند فشرده‌ سازی آن‌ها نیز متفاوت است. همچنین، این کمپرسورها در مقایسه با کمپرسورهای پیستونی کارآمدتر و انعطاف‌پذیرتر هستند.

به این مطلب هم سر بزنید :  نقش کمپرسورباددرصنایع شیمیایی ، رنگ و رزین

نحوه عملکرد کمپرسور اسکرو به این صورت است که هوا (گاز) داخل آن مکیده شده و با کاهش حجم بین دندانه‌های روتورهای نر و ماده، در طول روتورها فشرده می‌شود. در واقع، کمپرسور اسکرو هوا را بین دو روتور به دام می‌اندازد و با حرکت دادن به داخل روتورها، حجم آن را کم می‌کند.

کاهش حجم هوا منجر به فشرده شدن آن شده و سپس از آن در موارد مختلف استفاده می‌گردد. فشرده سازی هوا توسط کمپرسور گرما ایجاد می‌کند. اگر تمام گرمای تولید شده در محفظه‌ی فشرده سازی حفظ شود، این فشرده سازی عایق گرما خواهد بود. همچنین اگر در طی فرآیند فشرده سازی، گرما اضافه گردد و یا از بین برود، به این فشرده ‌سازی ایزوترمال گفته می‌شود که در کمپرسورهای روغنی درباره‌ی آن بیشتر توضیح داده خواهد شد.

وقتی فشار هوا را بالا می‌بریم، دما افزایش می‌یابد. در این حالت، به آنتروپی مایعات، به منظور اندازه‌گیری میزان از بین رفتن انرژی، نیاز خواهد بود. به طور کلی، میزان بازدهی تراکم سازی یک کمپرسور به راندمان هوا و محفظه تراکم نیز بستگی دارد. کل انرژی مصرفی دستگاه نیز به ضایعات و راندمان مؤلفه‌های موجود در آن مرتبط می‌باشد.

مهمترین مزیت استفاده از کمپرسور اسکرو نسبت به سایر انواع کمپرسورها، تولید هوای فشرده به صورت مداوم است. از دیگر ویژگی‌های کمپرسورهای اسکرو می‌توان به قدرت کافی با سرعت متغیر با توجه به مصرف انرژی و سرعت ثابت برای کاربردهای صنعتی اشاره کرد.

اجزای داخلی کمپرسور اسکرو

تفاوت کمپرسور اسکرو با سایر کمپرسورها

کمپرسورهای اسکرو عملکرد بهتری نسبت به دو مدل پیستونی و روتاری دارند. همچنین مصرف برق کمتری نسبت به مدل روتاری دارند. لرزش و صدای کمتری نسبت به دو مدل دیگر دارند و طول عمر بیشتر، خرابی کمتر از دیگر مزیت‌های این کمپرسورها است و در واقع می‌توان گفت بهترین نوع کمپرسور صنعتی در بین مدل‌های دیگر، کمپرسور اسکرو است.
البته این کمپرسورها نسبت به مدل های دیگر قیمت بالاتری نیز دارند و هزینه نگهداری و تعمیر آن‌ها هم بیشتر است. یکی از نکات جالب توجهی که در رابطه با کمپرسورهای اسکرو باید به آن اشاره کرد، این است که برای خنک‌کردن کمپرسورهای بزرگتر از جریان روغن استفاده می‌شود، در نتیجه این امکان را به وجود می‌آورد که از کمپرسور به صورت مداوم استفاده شود.

موارد استفاده از کمپرسور اسکرو

امروزه کمپرسور‌ها در پیرامون ما و مکان‌هایی مثل خانه، داخل ماشین و هواپیما و در صنایع مختلف استفاده و بسیاری از کاربردهای ساده تا پیشرفته استفاده می‌شوند. برای مثال برخی از کاربردهای کمپرسورهای اسکرو در موارد زیر است:

 • در صنعت خودرو سازی
 • در صنعت الکترونیک
 • صنایع شیمیایی (میعان گازها ذخیره سازی گاز و غیره)
 • صنایع هوایی (تامین هوای فشرده برای موتور توربین)

screw compressor

انواع کمپرسور اسکرو

مدل‌های دیگری از کمپرسورهای اسکرو وجود دارند اما به طور کلی دو نوع کمپرسور اسکرو را برای شما توضیح می‌دهیم که بیشتر در بازار موجود هستند. یکی کمپرسور اسکرو بدون روغن و دیگری با روغن میباشد.

کمپرسور اسکرو خشک

این نوع کمپرسور همان‌طور که از اسمش پیداست کاملا خشک بوده (oil free) و هیچ روغنی در آن وجود ندارد. در این نوع کمپرسور به دلیل اینکه از روغن استفاده نمی‎شود در صنایع دارویی و غذایی کاربرد فراوانی دارد. این مدل از کمپرسورهای اسکرو نمی‌توانند دماهای بالا را تحمل کند و همچنین توانایی کار در فشار زیاد وقتی که دور موتور زیاد می‌شود را ندارند. حداکثر نسبت فشار آن ۳ می‌باشد، یعنی فشار هوای خروجی ۳ برابر فشار هوای ورودی کمپرسور باشد.
به طور کلی کمپرسور اسکرو بدونه روغن به نسبت نوع روغنی از حساسیت بالاتری برخوردار است و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارد. یکی از مدل کمپرسور‌های خشک مدل مولتی استیج سری یونیت (Multi-Stage Units Series) است.

کمپرسور اسکرو روغنی

در این مدل کمپرسورهای اسکرو، کمپرسور با تزریق روغن به آن، روغن کاری می‌شود. روغن موجود در کمپرسور نه تنها از داغ شدن روتورها و سایر اجزای آن جلوگیری می‌کند، بلکه اصطکاک و ساییدگی قطعات را نیز کاهش می‌دهد. لذا این نوع کمپرسورها طول عمر بیشتری نسبت به نمونه‌های بدون روغن و خشک دارند. با توجه به کیفیت هوای فشرده شده در کمپرسورهای غیر روغنی، از آن‌ها در فرآیندهای حساس‌تر استفاده می‌شود. وجود روغن در کمپرسورهای اسکرو چهار عملکرد مهم را انجام می‌دهد:

– خنک کنندگی

– روان‌ کاری

– آب‌بندی

– پخش کردن صدا

عملکرد کمپرسور اسکرو تزریقی به فرآیند فشرده سازی ایزوترمال شبیه می‌باشد. زیرا گرمای حاصل از فرآیند فشرده سازی توسط روغن تقریبا به طور کامل از بین می‌رود. دمای روغن تزریق شده به محفظه فشرده سازی عموما در دمای ۶۰-۷۰۰C کنترل می‌شود.

شیر ترموستاتیک مقدار روغنی را که در خنک کننده روغن و یا در بای‌پس در گردش است، به منظور حفظ دمای مطلوب در طیف گسترده‌ای از دمای محیط، کنترل می‌کند. مخلوطی از هوای فشرده و روغن از فضا خالی شده و به جداکننده منتقل می‌گردد.

به این مطلب هم سر بزنید :  قیمت قطعات کمپرسور باد ایرانی برای کولر گازی

در این قسمت، بیشتر روغن از طریق تغییر جهت و سرعت از هوای فشرده خارج می‌شود. سپس برای از بین بردن روغن باقی مانده و در نتیجه حمل بسیار کم روغن نیز از فیلترهای درشت استفاده می‌شود (معمولاً 2-5 ppm). علاوه بر خنک کننده روغن، از خنک کننده هوا نیز برای خنک کردن هوای تخلیه شده و از بین بردن رطوبت اضافی استفاده می شود.

در بیشتر کاربردها از کولرهای نوع رادیاتور استفاده شده که امکان بازیابی گرما از فرآیند فشرده سازی را فراهم می‌کند. در برخی کمپرسورهای اسکرو روغنی از خنک کننده‌های آبی به عنوان مبدل‌های حرارتی نیز استفاده می‌شود.

اشنایی با کمپرسور اسکرو

عملکرد کمپرسورهای اسکرو روغنی به شرح زیر می‌باشد:

جریان هوا: هوا از طریق فیلتر و شیر ورودی باز، وارد کمپرسور شده و فشرده می‌شود؛ ترکیبی از هوا و روغن فشرده شده از طریق شیر چک به داخل گیرنده‌ی هوا یا جدا کننده‌ی روغن از هوا جریان می‌یابد.

سپس هوا از طریق شیر خروجی (شیر کم فشار و خنک کننده‌ی هوا) تخلیه می‌شود. در حین کار با بار، شیر کم فشار، حداقل فشار لازم را در مخزن جدا کننده برای روغن ‌کاری نگه می‌دارد.

دریچه چک یکپارچه مانع از ورود هوای فشرده شده در قسمت پایین شیر ​​در هنگام کار بدون بار می‌شود. هنگامی که کمپرسور متوقف می‌شود، شیر چک و دریچه ورودی بسته شده و از ورود هوای فشرده شده (و روغن) به داخل فیلتر هوا جلوگیری می‌کند.

جریان روغن: در قسمت گیرنده‌ی هوا یا جدا کننده‌ی روغن، مقدار زیادی روغن به وسیله‌ی نیروی گریز از مرکز (Centrifugal action) از ترکیب هوا و روغن خارج می‌شود. روغن باقی مانده نیز توسط جدا کننده‌ی روغن برداشته می‌گردد.

روغن در قسمت پایین گیرنده‌ی هوا یا جدا کننده‌ی روغن جمع شده و به عنوان مخزن روغن عمل می‌کند. سیستم روغن دارای شیر بای‌پس ترموستاتیک می‌باشد. هنگامی که دمای روغن زیر نقطه تعیین شده خود باشد، شیر بای‌پس، بسته شده و مانع از رسیدن روغن به خنک کننده‌ می‌گردد.

فشار هوا، روغن را از گیرنده هوا یا جدا کننده‌ی روغن از طریق فیلتر و دریچه توقف روغن به درون کمپرسور وارد می‌کند. هنگامی که دمای روغن به نقطه تنظیم شده افزایش یابد، شیر بای‌پس باز شده و آن را به سمت خنک کننده‌ی روغن هدایت می‌کند.

در دمای حدود 15 درجه سانتیگراد (27 درجه فارنهایت) که بالاتر از مقدار تعیین شده می‌باشد، تمام روغن به سمت کولر روغن جریان می‌یابد. هنگام توقف عملکرد کمپرسور، دریچه توقف روغن، از خیس شدن کمپرسور با روغن جلوگیری می‌کند.

کمپرسور اسکرو روغنی

اجزای تشکیل دهنده کمپرسور اسکرو

کمپرسورهای اسکرو از قطعات مختلفی تشکیل می‌شود. قطعاتی که در ادامه نام می‌بریم در اکثر کمپرسور‌ها وجود دارند.

قطعات یدکی کپرسور اسکرو

فیلتر هوا

فیلتر هوا در کمپرسور وظیفه مهمی را بر عهده دارد. فیلتر هوا برای خارج کردن گاز‌ها از کمپرسور مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اگر فیلتر هوا به درستی کار نکند، دستگاه از داخل دچار آسیب می‌شود. فیلتر هوا را باید بعد از مدتی استفاده از کمپرسور بررسی کرد و از سلامت آن مطمئن شد.

فیلتر روغن

وجود فیلتر روغن نیز مانند فیلتر هوا برای کمپرسورهای اسکروی روغنی واجب است. روغن در ابتدا از فیلتر روغن رد شده و فیلتر روغن وظیفه تمیزی و گرفتن املاح مضر روغن را دارد.‌ فیلتر روغن نیز مثل فیلتر هوا است و باید بعد از استفاده از کمپرسور آن را بررسی کرد تا از سلامت فیلتر مطمئن شد.

بلبرینگ

بلبرینگ‌ها نقش اساسی در دستگاه کمپرسور اسکرو دارند. این قطعه در کمپرسور به کاهش استهلاک کمک می‌کند. همچنین در کاهش نویز دستگاه و روان بودن آن تاثیر دارد. بلبرینگ‌ها در بیشتر قسمت‌های کمپرسور قرار دارند و به کار چرخش‌های دایره وار و دورانی کمک می‌کنند.

دریچه‌های مکش

دریچه‌های مکش می‌توانند در انواع تنظیمات مختلف ارائه شوند. دریچه مکش یا ورودی به عنوان اولین نقطه ورود هوا به کمپرسور عمل می‌کنند و دارای تنظیمات خاصی هستند که مطابق با آن باز و بسته می‌شوند تا راندمان دستگاه حفظ شود.

دریچه‌های تخلیه

دریچه تخلیه داخل یک کانتینر قرار دارد و برای استفاده فوری به شیلنگ‌های هوا وصل می‌شود، آن‌ها به عنوان عوامل مهم تنظیم کننده فشار هوا به شمار می‌روند. نقص و خراب شدن دریچه‌های تخلیه نه تنها خطراتی برای دستگاه شما بلکه برای پرسنل مجاور و محیط کار نیز ایجاد می‌کند.

موتور

متداول‌ترین موتور‌ها در کمپرسور، موتور‌های برقی هستند. هرچه ظرفیت مخزن و سطح پروژه بالاتر باشد نیاز به موتور قوی‌تر و پرقدرت‌تری است. در برخی از موتور‌ها حالت اسمارت قرار داده شده است و این حالت امنیت شما و دستگاه را فراهم ‌می‌کند و در زمان‌های مورد نیاز، موتور از حرکت باز می‌ایستد.

مخازن ذخیره‌سازی

تقریبا همه‌ی کمپرسورهای اسکرو دارای مخزن ذخیره سازی هستند. ظرفیت مخزن‌های ذخیره سازی در اندازه و مقیاس متفاوت است، اگرچه برای کاربردهای حرفه ای و صنعتی، مخازن ذخیره قابل ملاحظه‌ای بزرگتر خواهند بود. هرچه مخزن بزرگتر باشد، زمان استراحت بیشتری برای موتور فراهم می‌کند.

به این مطلب هم سر بزنید :  آیا کمپرسورهای بدون روغن برای کسب و کار شما مناسب است؟

روتور

هنگامی که یک دستگاه روشن است و مراحل اولیه آن برنامه‌ریزی شده است، روتورها به چرخ دنده ضربه می‌زنند و هوای مکش را از طریق دریچه بازیافت می‌کنند. روتورها از طریق سیستم توزیع اتصال یاطاقان، کمربند و درایو موتور، به موتور کمپرسور متصل شده و چرخش را شروع می‌کنند. با شروع این چرخش، هوا در فضای بین روتورها مکیده شده و با ادامه چرخش، فشرده می‌شود.

بخش کنترل سیستم

این قسمت از دستگاه کمپرسور ، برای کنترل پارامترهای مختلف مثل فشار دستگاه استفاده می‌شود و معمولا تنظیمات اولیه آن توسط کارخانه سازنده انجام شده است و برخی از موارد ساده باید توسط اپراتورهای دستگاه تنظیم شوند.

جدا کننده‌ها (Seperators)

در برخی مدل‌های کمپرسور، جداکننده‌ها تعبیه شده است و این جداکننده‎ها وظیفه تمیزی و عبور روغن را به عهده دارند که این امر کار مهمی در کارکرد کمپرسور‌ها دارند. اگر روغن، بین قطعات به درستی پخش نشود باعث افزایش دما و خرابی در بخش‌های مختلف کمپرسور می‌شود.

پیچ، واشر و مهره

این قطعات نیز مانند هر دستگاه دیگر در کمپرسورهای اسکرو نیز وجود دارند. این قطعات از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند که باعث مقاومت بیشتر اجزای کمپرسور می‌شود و در نتیجه عمر دستگاه افزایش می‌یابد.

مزایا و معایب کمپرسور اسکرو

تعمیر کمپرسور باد اسکرو

مزایا

 • بازده عملکرد در کمپرسورهای اسکرو حدود 25 تا 30 درصد بیشتر از کمپرسورهای پیستونی است.
 • در کمپرسور اسکرو به دلیل عدم وجود قطعات متحرک و نبود اصطکاک بالا، دیگر دلیلی برای وجود لرزش و سر و صدا وجود ندارد.
 • با حذف قطعات مکانیکی و کاهش حجم مخزن، نصب کمپرسورها نیاز به فضای کمتری نسبت به کمپرسورهای پیستونی و روتاری خواهد داشت.
 • کمپرسورهای اسکرو نسبت به شرایط ناپایدار، حساسیت کمتری داشته و به سرعت تنظیم می‌شوند.

معایب

 • کمپرسورهای اسکرو نسبت به کمپرسورهای پیستونی، قیمت بالاتری دارد.
 • هزینه‌های نگهداری کمپرسورهای اسکرو خصوصا در ظرفیت‌های پایین‌ بسیار بالا بوده و به همین خاطر خرید این کمپرسورها با ظرفیت کمتر از 70 کیلو وات عملا مقرون به صرفه نیست.

نکاتی در زمینه نگهداری از کمپرسور اسکرو

برای نگهداری از کمپرسورهای اسکرو باید نکاتی را در نظر داشت. این نکات باعث می‌شوند که دستگاه شما نیاز به تعمیرات کمتری داشته باشد و عمر مفید آن بیشتر شود.

تعمیر انواع کمپرسور اسکرو

 • به کمپرسورها وقفه‌ای برای خنک شدن بدهید
 • دستگاه را هر موقع که حس کردید عملکرد آن افت کرده است، سرویس کنید
 • به طور مرتب فیلتر هوا و فیلتر روغن را چک کنید.از روغن مصوص کمپرسور های اسکرو استفاده نمایید.
 • اگر کمپرسور اسکرو شما خراب شد، آن را به یک متخصص برای تعمیر بسپارید

عوامل موثر بر قیمت کمپرسور اسکرو در بازار ایران

در تعیین قیمت کمپرسور اسکرو ، عوامل زیادی دخیل هستند و می‌توانند تاثیر چشمگیری در قیمت داشته باشند.

یکی از این عوامل برند‌ها هستند. برندهای ساخت ایتالیا از اغلب برند‌ها قیمت بیشتری دارند و اما از طرف دیگر کیفیت آن‌ها بسیار عالی است. این امر به این دلیل است که کشور ایتالیا سابقه زیادی در تولید پمپ و کمپرسور های اسکرو دارد و یکی از اولین کشورهای صنعتی دنیاست که اقدام به تولید این دستگاه‌ها کرده است.

عامل دیگر موثر بر روی قیمت انواع کمپرسور اسکرو ، وجود واسطه‌های فروش این دستگاه در بازار است. اگر دستگاه از این دست به آن دست منتقل شود تا به فروشنده برسد و هر کدام نیز سود اندکی بر روی محصول داشته باشند (که البته اندک هم نیست!)، تا دستگاه به شما برسد مبلغ زیادی به قیمت اصلی آن افزوده می‌شود، پس بهتر است از فروشگاهی خرید کنید که می‌دانید واسطه‌ای نیست؛ یعنی واردکننده مستقیم این دستگاه به کشور است.

قیمت کمپرسور اسکرو به ظرفیت و قدرت دستگاه نیز بستگی دارد، به گونه‌ای که هر چه قدرت و ظرفیت دستگاه بیشتر باشد، بالطبع هزینه آن کمپرسور نیز بیشتر خواهد شد. دلیل تفاوت قیمت در کمپرسورها کاربرد‌های متفاوت آن‌ها است و به نوع آن‌ها که کمپرسور روغنی باشند یا کمپرسور خشک بستگی دارد.

جمع‌بندی

در این مطلب اطلاعات کاربردی زیادی را درباره screw compressor  در اختیار شما قرار داریم و نکاتی را درباره اینکه در چه صنایعی استفاده می‌شوند و کاربرد آن‌ها چیست، بیان کردیم. به اجزای تشکیل دهنده کمپرسور و قطعات آن اشاره کردیم و مطالبی نیز در مورد چگونگی نگهداری از دستگاه کمپرسور اسکرو و قطعات آن بیان شد. اگر قصد خرید کمپرسور اسکرو را دارید ما به شما فروشگاه ایران پمپ را پیشنهاد می‌کنیم. شرکت ایران پمپ به عنوان واردکننده انواع کمپرسور باد می‌تواند شما را در امر خرید انواع کمپرسور اسکرو راهنمایی کند. این شرکت بهترین برند‌های موجود در بازار را در اختیار دارد و محصولاتش را با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می‌دهد.برای مشاهده انواع کمپرسور های اسکرو موجود میتوانید به وب سایت فروشگاهی به ادرس irancompressor.com مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

چگونه بهترین نوع کمپرسور باد را انتخاب کنیم؟

کمپرسورهای هوا دستگاه‌های اولیه‌ و ضروری در بسیاری از مشاغل هستند. آن‌ها قدرت و نیروی طیف گسترده‌ای از ابزارها و دستگاه‌هارا تامین کرده و کاربردهای بسیاری دارند. کاربرد و موارد...

بهترین پمپ باد برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر

امروزه از پمپ‌های باد برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این کاربردها، تعمیرات موبایل و کامپیوتر می‌باشد. هرچند نمی‌توان از هر پمپ بادی برای تعمیرات تخصصی و حساس استفاده...

نکاتی در مورد پمپ باد با موتور یخچال

پمپ باد از وسیله‌ های بسیار مهم و کاربردی در صنعت به شمار می‌رود که از آن ‌ها برای رنگ کاری، باد کردن لاستیک خودرو، باز کردن پیچ ‌ها به...

قیمت سیلندر پمپ باد را از ایران پمپ ارزان بخواهید

پمپ‌های باد دارای کیفیت و انواع مختلفی هستند. برای آن که بتوان بهترین کارایی را از پمپ‌های باد گرفت باید از قطعات و تجهیزات باکیفیتی در ساخت کمپرسور استفاده کرد....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *