مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپمعرفی قطعات کمپرسور

قیمت پمپ باد حلزونی و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید!

آپدیت شده در: 28 خرداد 1401

از دستگاه‌های کمپرسور برای متراکم سازی انواع سیالات استفاده می‌کنند. بسیاری از لوازم خانگی، وسایل پزشکی، صنعت حمل و نقل هوایی و هواپیما و سایر صنایع توسعه یافته از این انواع پمپ باد‌ها استفاده می‌کنند. در همین راستا می‌توانید با مطالعه این مقاله درباره عوامل مؤثر در قیمت پمپ باد حلزونی اطلاعات خوبی را کسب کنید.

قیمت پمپ باد حلزونی از جمله نکاتی است که مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار می‌گیرد. این دستگاه یکی از پیشرفته‌ترین و با اهمیت‌ترین دستگاه‌های پمپ باد در صنایع مختلف به حساب می‌آید. جالب است بدانید از این نوع پمپ باد در کولرگازی هم استفاده می‌کنند. پمپ باد حلزونی کاربرد‌های خاصی دارد که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد. امروزه همه افراد در زندگی همواره به دنبال راحتی و آسان شدن کار‌ها هستند. یکی از دستگاه‌هایی که در زمینه مشاغل صنعتی انجام برخی از کار‌ها را ساده تر کرده است، کمپرسور باد می‌باشد.

از دستگاه‌های کمپرسور برای متراکم سازی انواع سیالات استفاده می‌کنند. بسیاری از لوازم خانگی، وسایل پزشکی، صنعت حمل و نقل هوایی و هواپیما و سایر صنایع توسعه یافته از این انواع پمپ باد‌ها استفاده می‌کنند. در بین انواع مختلف کمپرسور‌های صنعتی، پمپ باد حلزونی یا اسکرو که اغلب مردم آن را به عنوان کمپرسور تعمیرگاهی شناخته‌اند، کاربرد بسیاری برای مصارف خانگی دارند. در همین راستا می‌توانید با مطالعه این مقاله درباره عوامل مؤثر در قیمت پمپ باد حلزونی اطلاعات خوبی را کسب کنید.

درباره پمپ باد حلزونی چه می‌دانید؟

همان طور که در سایت ایران پمپ دیده‌اید، می‌دانید که کمپرسور‌ها مدل‌های متنوعی دارند و از نظر عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. کمپرسور‌هایی که در صنایع گسترده تری کاربرد دارند، از نوع پمپ باد حلزونی می‌باشند که در راه اندازی ماشین آلات صنعتی به عنوان مهم‌ترین ابزار استفاده می‌شود. کولر‌های گازی به شدت به این مدل از کمپرسور‌ها نیاز دارند.

پمپ باد حلزونی از آن دسته پمپ باد‌هایی است که به واسطه امکانات و ساختار مارپیچی هوای فشرده مورد نیاز را تولید می‌کند. قیمت پمپ باد حلزونی برای کسانی که در صنعت تولید کولر گازی فعالیت می‌کنند، بسیار مهم است. زیرا این نوع کمپرسور از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده کولرگازی به شمار می‌رود. قطعات دستگاه پمپ باد حلزونی شامل سیستم هواساز، پروانه خنک کننده، الکتروموتور، آنلودر، رادیاتور، فیلتر سپراتور، مخزن، فیلتر روغن و تابلوی برق می‌شود. پمپ باد حلزونی سیال هوا یا گاز را به وسیله روتور‌های دستگاه در سیلندر به حرکت درمی‌آورند.

آیا می‌دانید چرا به کمپرسور‌های اسکرو، پمپ باد حلزونی می‌گویند؟

سیستم کمپرسور‌های اسکرو از روتور‌های مارپیچی شبیه به حلزون طراحی شده‌ است. این روتور‌ها یا پیچ‌های چند راه، در حالت نر و ماده درون هم در حال چرخش هستند و حرکت آن‌ها باعث می‌شود، هوای فشرده به قسمت جلوی دستگاه حرکت کند. با ادامه فعالیت دستگاه پمپ باد، هوا به داخل کمپرسور کولر گازی ورود پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که کاهش فاصله میان مولکول‌های گاز، باعث می‌شود فشار هوای فشرده افزایش یابد.

اگر بخواهیم به طور کلی توضیح دهیم، می‌گوییم حرکت و شروع فرآیند مکش توسط دستگاه کمپرسور حلزونی، به گونه ای است که تمام هوای محیط اطراف را به داخل مخزن پمپ می‌کشد. حجم هوای موجود در موتور دستگاه به واسطه روتور‌ها و حرکت مارپیچی آن‌ها، تا حد زیادی کاهش می‌یابد و بعد از متراکم شدن، از دستگاه خارج می‌شود. علاوه بر قیمت پمپ باد حلزونی، یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام خرید این کمپرسور به آن دقت کنید، نوع و کیفیت عملکرد دستگاه است.

پمپ باد‌های حلزونی چه مزیت‌هایی دارند؟

در این بخش از مقاله درباره مزیت‌هایی که شامل کمپرسور حلزونی می‌شود، توضیحاتی خواهیم داد. کمپرسور‌های حلزونی از نظر برخی موارد به نسبت کمپرسورهای پیستونی برتری دارند. لازم به ذکر است که قیمت پمپ باد حلزونی از مزیت‌های این دستگاه تاثیر می‌پذیرد.

تعادل در میزان انرژی مصرفی

اولین موردی که در پمپ باد‌های حلزونی بسیار شایع است و باعث می‌شود افراد زیادی از این نوع کمپرسور استفاده کنند، میزان انرژی مصرفی آن نسبت به کمپرسور پیستونی است. انرژی مصرفی در پمپ باد‌های حلزونی نزدیک به 25 تا 30 درصد از کمپرسور‌های پیستونی کمتر می‌باشد.

کاهش صدا و لرزش موتور، اشغال فضای کم

معمولاً بسیاری از کمپرسور‌ها دارای تجهیزات خفه کن نیستند و هنگام کار سر و صدای بسیار زیادی تولید می‌کنند. اما مزیتی که شامل کمپرسور‌های حلزونی می‌شود، کاهش صدا و لرزش موتور این دستگاه است. همان طور که گفتیم پمپ باد حلزونی دارای قطعه مهمی به نام هواساز می‌باشد، همین قطعه باعث می‌شود لرزش و صدای دستگاه تا حد زیادی کاهش یابد. به همین علت از کمپرسور حلزونی می‌توان در محیط‌های سر بسته و مسکونی استفاده کرد. هر چقدر هواساز کمپرسور پیشرفته تر باشد، طبیعتاً قیمت کمپرسور باد هم افزایش می‌یابد. کمپرسور اسکرو یا حلزونی به خاطر طراحی و ساختار جمع و جور و کوچک تری که دارد، قابل نگهداری و جابجایی در محیط‌های کوچک می‌باشد.

تفاوت کمپرسور‌های حلزونی و پیستونی

در پمپ باد‌های حلزونی قطعاتی استفاده شده‌ است که مقدار استهلاک دستگاه را هنگام کار تا حد زیادی کاهش می‌دهد. اما کمپرسور‌های پیستونی به واسطه قطعات زیادی که دارند، هنگام فعالیت و مکش هوا به داخل موتور علاوه بر این که سر و صدای بسیار زیادی تولید می‌کنند، استهلاک خیلی شدیدی هم دارند. شما برای بررسی و آگاهی از شرایط دستگاه، به راحتی می‌توانید سیستم کنترل هوا و اینورتر را روی پمپ باد کولر گازی یا حلزونی نصب کنید.

مهم‌ترین مزیت پمپ باد حلزونی

شما هنگام خرید برای اطلاع از قیمت پمپ باد حلزونی عوامل مختلف را بررسی می‌کنید، چه خوب است از میزان کیفیت هوای تولید شده توسط پمپ باد حلزونی اطمینان حاصل کنید. کیفیت هوا بستگی به میزان دما و روغنی که به واسطه هوای خروجی تشکیل شده‌است دارد؛ بنابراین کیفیت هوا در دستگاه کمپرسور حلزونی مورد اهمیت زیادی قرار می‌گیرد و باید در زمان خرید به آن توجه کنید.

سخن پایانی

اگر قصد خرید کولر گازی دارید، باید تمام جنبه‌های این دستگاه‌ها را از جمله پمپ باد حلزونی آن را بررسی کنید. کمپرسور حلزونی به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار‌های صنعتی و پیشرفته در دو نوع روغنی و خشک تولید می‌شود. شما با ورود به سایت ایران پمپ، علاوه بر اینکه می‌توانید انواع مدل‌های کمپرسور را ببینید، می‌توانید درباره قیمت پمپ باد حلزونی هم تحقیق کنید. مشاوران و کارشناسان سایت ایران پمپ آماده ارائه خدمات و راهنمایی جهت خرید کمپرسور مورد نظر شما هستند. شما با توجه به معیارها و نیازی که دارید، می توانید کمپرسور مورد تایید خود را خریداری کنید.

قیمت پمپ باد حلزونی و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید!

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫13 نظرها

  1. آقا ممنون.کاشکی زودتر این پست رو خونده بودم.ولی الانم خوبه -خیلی چیزا فهمیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟