Onliner چهارشنبه ، 13 اکتبر ، 2021 | 12:14 بازدید: 716 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 9 دقیقه

آپدیت شده در: 13 اکتبر 2021

پمپ‌های باد دارای کیفیت و انواع مختلفی هستند. برای آن که بتوان بهترین کارایی را از پمپ‌های باد گرفت باید از قطعات و تجهیزات باکیفیتی در ساخت کمپرسور استفاده کرد. از جمله مهمترین قطعات کمپرسور‌ها، می‌توان به سیلندر آن اشاره کرد. در بازار با سیلندر‌های مختلفی روبه‌رو هستیم که بر اساس امکانات و ویژگی‌ها آن‌ها،  قیمت سیلندر پمپ باد مشخص می‌شود. برای آن که سیلندر با کیفیتی داشته باشید باید متناسب با نوع کار خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. پمپ‌های باد از جمله مهم‌ترین دستگاه‌هایی هستند که با ورود به صنایع مختلف، راندمان کاری را افزایش داده‌ و همچنین تولیدات را نیز آسان و راحت‌تر کرده‌اند. برای افزایش بازدهی این دستگاه راهکا‌ر‌های مختلفی وجود دارد که مهم‌ترین کاری که می‌توان کرد استفاده از قطعات مناسب و مرغوب در دستگاه است که در ادامه درباره قطعات آن، توضیحات کاملی را ارائه می‌کنیم.

مقدمه

پمپ‌های باد دارای کیفیت و انواع مختلفی هستند. برای آن که بتوان بهترین کارایی را از پمپ‌های باد گرفت باید از قطعات و تجهیزات باکیفیتی در ساخت کمپرسور استفاده کرد. از جمله مهمترین قطعات کمپرسور‌ها، می‌توان به سیلندر آن اشاره کرد.

در بازار با سیلندر‌های مختلفی روبه‌رو هستیم که بر اساس امکانات و ویژگی‌ها آن‌ها،  قیمت سیلندر پمپ باد مشخص می‌شود. برای آن که سیلندر با کیفیتی داشته باشید باید متناسب با نوع کار خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پمپ‌های باد از جمله مهم‌ترین دستگاه‌هایی هستند که با ورود به صنایع مختلف، راندمان کاری را افزایش داده‌ و همچنین تولیدات را نیز آسان و راحت‌تر کرده‌اند. برای افزایش بازدهی این دستگاه راهکا‌ر‌های مختلفی وجود دارد که مهم‌ترین کاری که می‌توان کرد استفاده از قطعات مناسب و مرغوب در دستگاه است که در ادامه درباره قطعات آن، توضیحات کاملی را ارائه می‌کنیم.

به این مطلب هم سر بزنید :  بهترین کمپرسور برای دستگاه مروارید زن

سیلندر پمپ باد از جمله مهم‌ترین قطعاتی است که در پمپ باد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به سیلندر، واحد هوا ساز نیز می‌گویند که از قطعات مختلفی از قبیل پیستون، رینگ و سوپاپ تشکیل شده است که قیمت قطعات کمپرسور باد به کیفیت آن ها بستگی دارد.

نحوه کار در سیلندر بدین صورت است که با حرکت پیستون، هوای محیط توسط رینگ و پیستون وارد مخزن می‌شود و اینگونه فرایند تولید هوا صورت می‌گیرد. سیلندر نقش بسیار مهمی در پمپ‌های باد ایفا می‌کند از این رو مرغوبیت و کیفیت آن بسیار حائز اهمیت است. به همین جهت باید به دنبال خرید سیلندر مناسب و با کارآمد بود.

سایت ایران پمپ سایتی معتبر در زمینه فروش پمپ‌های مختلف است و در آن نیز قطعات متعدد این دستگاه به فروش می‌رسد. از این رو می‌توان برای آگاهی از کیفیت و قیمت سیلندر پمپ باد از این سایت استفاده کرد.

علاوه بر قیمت سیلندر پمپ باد به این موارد نیز توجه کنید

علاوه بر قیمت سیلندر پمپ باد به این موارد نیز توجه کنید

همانطور که گفته شد عوامل مختلفی در کیفیت دستگاه‌های کمپرسور و پمپ باد نقش دارند؛ اما مهم‌ترین عاملی که می‌‌تواند سبب افزایش کیفیت پمپ‌های باد شود قطع به یقین قطعات استفاده شده در آن است. در ادامه با این قطعات بیشتر آشنا خواهیم شد.b

الکتروموتور

الکتروموتور‌ها از جمله قطعات مهم کمپرسور‌ها هستند که می‌‌توانند در کاهش مصرف برق نقش مهمی داشته باشند. مهم ترین عاملی که در کیفیت الکتروموتور‌ها نقش دارند میزان مس بکار رفته در آن است.

در الکتروموتور‌های بی کیفیت، از آلومینیوم استفاده شده که همین موضوع باعث کاهش کیفیت و کاهش عمر مفید قطعه خواهد شد. اما در الکتروموتور باکیفیت و مرغوب از مس زیادی برای سیم پیچی این قطعه استفاده شده که میزان مقاومت را افزایش می‌دهد و از این رو مصرف برق نیز کاهش می‌یابد.

به این مطلب هم سر بزنید :  همه چیز در مورد پمپ باد اسکرو دست دوم

واحد هواساز

همانطور که گفته شد واحد هوا ساز را سیلندر‌ها تشکلیل می‌دهند. این واحد را می‌توان مهم‌ترین بخش پمپ‌های باد دانست که وظیفه‌ی مهم فشرده سازی هوا را بر عهده دارند.

میزان صدا، لرزش و کارکرد صحیح کمپرسور از جمله مواردی است که باید قبل از استفاده از آن مورد توجه قرار گیرد؛ حال می‌توان گفت که برای این موارد باید از سیلندر مناسب استفاده کرد تا صدا و لرزش بسیار کاهش یابد و در مقابل عملکرد دستگاه نیز بهبود یابد. با توجه به این توضیحات می‌توان گفت که در خرید سلیندر فقط نباید به قیمت سیلندر پمپ باد توجه کرد بلکه باید کیفیت و کارایی آن را نیز ارزیابی کرد.

مخزن کمپرسور

از دیگر قطعات مهم و با اهمیت‌ پمپ‌های باد مخزن کمپرسور است. مهم‌ترین عواملی که باید در مورد مخزن کمپرسور دانست ضخامت و کیفیت جوشکاری است.

علاوه بر این سه مورد باید به نکات ایمنی در هنگام مونتاژ کمپرسور نیز توجه کرد.

مارک و برند هواساز در قیمت سیلندر پمپ باد بسیار تاثیرگذار است

 مارک و برند هواساز در قیمت سیلندر پمپ باد بسیار تاثیرگذار است

همانطور که گفته شد مهم‌ترین قطعه‌ای که می‌تواند سبب کاهش صدا و لرزش دستگاه شده و سبب افزایش کیفیت کار کمپرسور می‌شود، سیلندر است. سیلندرها در انواع و مارک‌های مختلفی در ایران وجود دارند که دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند و مشخص کننده قیمت سلندر پمپ باد هستند.

سیلندر‌هایی که در کشور‌های اروپایی ساخته می‌شوند کیفیت بالایی دارند. در طرف مقابل سیلندر‌هایی که در کشور چین ساخته می‌شوند، کیفیت بسیار پایینی دارند و استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود.(این نکته بستگی به نوع ساخت قطعه هم دارد)

ذکر این نکته نیز بسیار ضروری است که بعضی از کمپرسورهای چینی از نظر شکل و ظاهر با کمپرسور‌های ایتالیایی شباهت دارند. اما کیفیت ساخت آن‌ها بسیار متفاوت بوده و فقط از نظر شکل ظاهری شبیه به یکدیگرند.

به این مطلب هم سر بزنید :  نقش کمپرسورباددرصنایع شیمیایی ، رنگ و رزین

یکی از راحت‌ترین روش‌هایی که می‌توان کمپرسور ایتالیایی را از چینی تشخیص داد این است که محل لوله روغن در کمپرسور چینی روی هواساز بوده در صورتی که در کمپرسور ایتالیایی بر روی هواساز یا سیلندر قرار ندارد. همچنین با توجه به قیمت سیلندر پمپ هوا نیز می‌توان از ایتالیایی یا چینی بودن دستگاه آگاه شد.

سخن پایانی

پمپ‌های هوا در انواع و اقسام مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی و کارایی مختلف هستند. از این رو می‌توان گفت که برای خرید پمپ باد باید به قطعات مختلف و متعدد استفاده شده در آن توجه شود تا بتوان دستگاه مرغوب و مناسبی را خریداری کرد.

قطعات مختلفی در کیفیت دستگاه تاثیر گذار هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به واحد هواساز اشاره کرد. علاوه بر آن نوع مونتاژ کمپرسور، مخزن هوا و الکتروموتور استفاده شده در آن در کیفیت دستگاه نقش مهمی دارند.

سیلندر‌ها از سه قسمت مهم به وجود آمده‌اند که عبارت‌انداز: پیستون، رینگ و سوپاپ. این سه قطعه در کنار هم هوا را فشرده می‌کنند و به طور کلی می‌توان گفت که وظیفه‌ی اصلی سیلندر یا هوا ساز فشرده سازی هوا است که هر چه قطعات بهتری در سیلندر استفاده شده باشد، فشرده سازی هوا نیز بهتر انجام می‌شود.

با توجه به این توضیحات باید گفت که علاوه بر توجه به قیمت سیلندر پمپ باد باید به مرغوبیت و کیفیت آن نیز توجه کرد تا فشرده سازی هوا در کمپرسور به بهترین شکل ممکن انجام شود.

اگر به سیلندر کمپرسور باد نیاز دارید،میتوانید با واحد فروش شرکت ایران پمپ تماس بگیرید یا بر روی لینک کلیک کنید تا همکارانمان شما را در انتخاب بهترین واحد هواساز راهنمایی کنند.

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبط

چگونه بهترین نوع کمپرسور باد را انتخاب کنیم؟

کمپرسورهای هوا دستگاه‌های اولیه‌ و ضروری در بسیاری از مشاغل هستند. آن‌ها قدرت و نیروی طیف گسترده‌ای از ابزارها و دستگاه‌هارا تامین کرده و کاربردهای بسیاری دارند. کاربرد و موارد...

آشنایی با کمپرسور اسکرو – کاربردها، قطعات و نکات طلایی در مورد آن

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای صنعتی است که کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف دارد. عملکرد پایه این دستگاه به شکلی است که با استفاده از حرکت دورانی دو...

بهترین پمپ باد برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر

امروزه از پمپ‌های باد برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این کاربردها، تعمیرات موبایل و کامپیوتر می‌باشد. هرچند نمی‌توان از هر پمپ بادی برای تعمیرات تخصصی و حساس استفاده...

نکاتی در مورد پمپ باد با موتور یخچال

پمپ باد از وسیله‌ های بسیار مهم و کاربردی در صنعت به شمار می‌رود که از آن ‌ها برای رنگ کاری، باد کردن لاستیک خودرو، باز کردن پیچ ‌ها به...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *