Onliner چهارشنبه ، 11 نوامبر ، 2020 | 6:05 بازدید: 272 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 8 دقیقه

قیمت پمپ باد آپاراتی بیشتر مورد توجه متخصصان مکانیک قرار می‌گیرد. زیرا آن‌ها هنگام تعمیرات و برطرف کردن ایرادات خودرو‌های آسیب دیده از کمپرسور‌های آپاراتی استفاده می‌کنند. در این مقاله، پمپ باد آپاراتی را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داده‌ایم، تا شما بتوانید بهترین مدل آن را تهیه کنید.

مقدمه

پمپ باد آپاراتی به منظور تعمیر آسان وسایل نقلیه و راحتی کار مهندسین مکانیک و کارشناسان خودرو تولید می‌شوند. قیمت پمپ باد آپاراتی بیشتر مورد توجه متخصصان مکانیک قرار می‌گیرد. زیرا آن‌ها هنگام تعمیرات و برطرف کردن ایرادات خودرو‌های آسیب دیده از کمپرسور‌های آپاراتی استفاده می‌کنند. این مدل از پمپ باد‌ها در کارخانه به دو نوع قابل حمل و ثابت تولید می‌شوند. با آمدن پمپ باد‌ها در مدل‌های متنوع، بسیاری از صنایع دچار تغییر و تحولات اساسی شدند، که از جمله آن‌ها می‌توان به ارائه امکانات بیشتر و افزایش راندمان کاری اشاره کرد.

مهم‌ترین صنایع کشور و حتی کسب و کار‌های کوچک از پمپ باد استفاده می‌کنند. پمپ باد‌ها می‌توانند نیرو و انرژی مورد نیاز را برای استفاده از ابزار‌های صنعتی فراهم کنند؛ بنابراین اگر می‌خواهید در مورد قیمت پمپ باد آپاراتی و عوامل موثر در آن اطلاعات کافی را بدست آورید، بهتر است این مقاله از ایران پمپ را مطالعه کنید. در این مقاله، پمپ باد آپاراتی را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داده‌ایم، تا شما بتوانید بهترین مدل آن را تهیه کنید.

به این مطلب هم سر بزنید :  قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ و دانسته‌هایی در مورد این دستگاه

پمپ باد آپاراتی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

پمپ باد آپاراتی مختص تعمیرگاه‌های مکانیکی، کارگاه‌های صافکاری و رنگ و پولیش و آپاراتی‌های تنظیم باد ساخته می‌شود. دستگاه پمپ باد آپاراتی از روش‌های مختلفی اقدام به فشرده سازی هوا می‌کند. هوای فشرده‌ای که خودرو‌ها برای تعمیرات به آن نیاز دارند، از 5 الی 30 HP به همراه 80 تا 240 لیتر می‌باشد. ابزارهای پنوماتیک و تجهیزات آپاراتی به واسطه تولید هوای فشرده شروع به کار می‌کنند.

شاید برای شما جالب به نظر برسد، اما هنوز در راه اندازی دستگاه‌های صنایع خودرو و ماشین سازی از پمپ باد‌های پیستونی استفاده می‌کنند. با وجود امکانات و مزیت‌هایی که پمپ باد پیچ دوار دارد، اما رایج‌ترین نوع کمپرسور همان کمپرسور پیستونی می‌باشد که در بین صنعتگران طرفدار زیادی دارد و در صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود. در ادامه علاوه بر قیمت پمپ باد آپاراتی به مشاغلی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌پردازیم.

آپاراتی‌های تعمیر خودرو و قیمت پمپ باد آپاراتی

در تعمیرگاه‌های مکانیکی خودرو، تجهیزات پنوماتیکی مختلفی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها تنها برای چند ساعت استفاده می‌شوند. اگر بخواهید میزان استفاده از این ابزار‌ها را تخمین بزنید، شاید در طول شبانه روز تنها 15 درصد، میانگین استفاده از این تجهیزات باشد. بر این اساس بیشترین فشاری که برای کار با آچار ضربه ای نیاز دارید SCFM 40 می‌باشد، که به واسطه ضریب 15 درصد به SCFM 6 کاهش می‌یابد.

کارگاه‌های صنعتی صافکاری و رنگ آمیزی پمپ باد آپاراتی

در تعمیرگاه‌ها و کارگاه‌های صاف کاری، برای استفاده از اسپری رنگ و سایر تجهیزات مانند دمنده‌های پر قدرت، انواع سنباده، بکس باد و تجهیزات پولیش از پمپ باد آپاراتی استفاده می‌کنند. مدت زمان استفاده از دستگاه‌ها در این فضا‌ها بسیار طولانی است و برای تولید هوای فشرده باید آن‌ها را در دسته بندی‌های مشخصی قرار داد. تعمیرکاران برای راه اندازی تجهیزات صافکاری و نقاشی از پمپ باد آپاراتی با مخزن 250 لیتر استفاده می‌کنند.

به این مطلب هم سر بزنید :  قیمت پمپ باد حلزونی و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید!

مزیت‌ها و عوامل موثر در قیمت پمپ باد آپاراتی

یکی از مشاغلی که استفاده از کمپرسور باد برای آن‌ها بسیار ضرورت دارد، تعمیرگاه‌های تنظیم باد می‌باشند. برای راه اندازی دستگاه‌های تنظیم باد از پمپ باد‌های پرتابل استفاده می‌شود. در واقع این نوع کمپرسور‌ها از نظر مانور اپراتور بسیار قدرتمند هستند. همان طور که گفتیم برای خرید پمپ باد آپاراتی باید نکات و جنبه‌های مختلف این دستگاه را بررسی کنید.

کمپرسور‌های قابل حمل یا پرتابل

شما برای راحتی فرآیند تعمیر خودرو پمپ باد آپاراتی را تهیه می‌کنید، بنابراین این دستگاه کمپرسور باید به آسانی در اطراف اتومبیل قابل حمل باشد و برای رسیدگی به همه لاستیک‌ها دچار مشکل نشود. البته برای اینکه کمپرسور به دور تا دور ماشین دسترسی داشته باشد، می‌توان از شلنگ‌های بلند برای تولید فشار قوی استفاده کرد. همچنین برای تنظیم فشار با یکاهای مختلف و کسب اطلاعات در مورد یکاهای فشار می‌توانید به صفحه تبدیل واحد فشار مراجعه کنید.

کنترل اتوماتیک دستگاه‌های پمپ باد آپاراتی

یکی از مزیت‌هایی که بر قیمت پمپ باد تاثیر می‌گذارد، قابلیت تنظیم دستگاه‌ها قبل از انجام کار است. پمپ باد‌های آپاراتی در دو نوع اتوماتیک و دستی طراحی می‌شوند. زمانی که قبل از شروع کار دستگاه را در حالت اتوماتیک تنظیم کنید، پمپ باد بعد از فشرده سازی هوا در شرایط تعیین شده، در حالت اتوماتیک به کار خود پایان می‌دهد و در نهایت خاموش می‌شود. اما مدل دیگر دستگاه‌های کمپرسور آپاراتی را باید به صورت دستی تنظیم و خاموش کنید.

فرآیند باد کردن لاستیک توسط پمپ باد آپاراتی

هنگام خرید پمپ باد آپاراتی مورد نظر خود دقت کنید، چه مدت زمانی طول می‌کشد تا انواع لاستیک‌های کوچک و بزرگ باد شوند. دستگاهی تهیه کنید که سرعت باد کردن لاستیک در آن زیاد باشد، تا زمان کمتری را صرف این کار کنید. علاوه بر اهمیت مدت زمان باد کردن لاستیک، باید بررسی کنید که پمپ باد مورد نظر می‌تواند انواع لاستیک‌ها را در سایز‌های مختلف باد کند؟ این قابلیت باید در کمپرسور شما وجود داشته باشد.

به این مطلب هم سر بزنید :  کمپرسور باد بی صدا و صدا دار را چگونه مقایسه کنیم؟

زمان عملیات و خنک شدن دستگاه پمپ باد آپاراتی

چرخه عملیات فرآیندی است که در آن پمپ باد بعد از تولید هوای فشرده، خنک می‌شود. خنک شدن دستگاه بستگی به مدت زمان چرخه عملیات دارد، طولانی تر شدن چرخه عملیات در پمپ باد آپاراتی باعث می‌شود، این دستگاه برای شروع مجدد فرآیند فشرده سازی، زمان بیشتری صرف کند. هنگام خرید توجه داشته باشید چرخه وظیفه در پمپ باد آپاراتی شما به میزان 50 درصد باشد، یعنی دستگاه شما این قابلیت را دارد، که بدون خنک شدن فعالیت خود را از سر بگیرد.

سخن پایانی

با مطالعه این مقاله از سایت ایران پمپ درباره چگونگی عملکرد دستگاه کمپرسور آپاراتی و انواع آن، متوجه شدید چه عواملی در قیمت پمپ باد آپاراتی تاثیر می‌گذارد. در حال حاضر می‌توانید وارد سایت ایران پمپ شوید و قدرت‌های مختلف کمپرسور‌های پیستونی آپاراتی را بررسی کنید. مناسب‌ترین پمپ باد آپاراتی برای تعمیرگاه شما کمپرسور تک سیلندر با مخزن 150 لیتر می‌باشد. انتخاب و خرید پمپ باد مورد نظر شما باید با توجه به زمینه فعالیت و نیاز شما باشد.

برای مطالعه دیگر مقالات، بازدید از سایت و خرید محصولات می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر به سایت ایران پمپ مراجعه کنید.

https://iranpump.com

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبط

کمپرسور در صنعت نفت چه کاربردی دارد؟

کمپرسورها نقش فشرده‌سازی هوا در هر سیستم تهویه را دارند و به‌ جرائت می‌توان گفت کمپرسور همانند قلب هر دستگاه عمل می‌کند. پس تا اینجا دریافتیم اگر کمپرسور دچار مشکل...

چگونه نشتی کمپرسور هوا را پیدا کرده و آن را تعمیر کنیم؟

زمانی که صدایی نامتعارف از یکی از قسمت‌های کمپرسور باد خود بشنوید ممکن است متوجه نشوید که چه مقدار صدمه به کمپرسور و خط انتقال شما وارد شده است. نشتی...

چگونه بهترین نوع کمپرسور باد را انتخاب کنیم؟

کمپرسورهای هوا دستگاه‌های اولیه‌ و ضروری در بسیاری از مشاغل هستند. آن‌ها قدرت و نیروی طیف گسترده‌ای از ابزارها و دستگاه‌هارا تامین کرده و کاربردهای بسیاری دارند. کاربرد و موارد...

آشنایی با کمپرسور اسکرو – کاربردها، قطعات و نکات طلایی در مورد آن

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای صنعتی است که کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف دارد. عملکرد پایه این دستگاه به شکلی است که با استفاده از حرکت دورانی دو...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *