مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

با خرید پمپ باد کامپیوتر مادربوردها سالم می‌ مانند

آپدیت شده در: 29 مرداد 1401

خرید پمپ باد کامپیوتر مادربوردها از دمنده‌ها و بلوئر نمونه‌ای دیگر انواع مختلف برای خرید پمپ باد و کمپرسور‌ها هستند که برای کار‌ها مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود. کارایی این دستگاه بدین صورت است که هوا با فشار بسیار زیاد وارد محیط می‌کند و از آن‌ها برای تمیزکاری و نظافت نیز استفاده می‌شود. اما دمنده‌ها، استفاده‌های مختلفی در صنعت دارند.

یکی از متداول‌ترین مواردی که استفاده از دمنده‌ها در آن بسیار رایج بوده تمیز کردن کیس‌های کامپیوتر است. کیس‌ها معمولا به دلیل اینکه مدت زمان طولانی باز و بست نمی‌شود، بر روی قطعات داخلی آن گرد و غبار می‌نشیند، که همین امر می‌تواند در طولانی مدت قطعات جانبی کامپیوتر را دچار مشکل و خرابی کند؛ از این رو باید همواره قطعات کیس را از گرد و غبار پاک کنیم. با خرید پمپ باد کامپیوتر می‌توان گرد و غبار لوازم و تجهیزات جانبی درون کیس را تمیز کرد.

اما این دستگاه فقط برای تمیز کردن کامپیوتر‌ها استفاده نمی‌شود و در موارد مختلف دیگری نیز می‌توان از این وسیله بهره گرفت. به عنوان مثال برای تمیزکاری قسمت‌هایی از ماشین که دسترسی به آن مشکل است می‌توان از این دستگاه استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را برای خشک کردن لوازم و وسایل مختلف به کار گرفت و از پوسیدگی و خرابی لوازم و تجهیزات مختلف جلوگیری کرد.

با تمام وجود کاربرد‌ها و مزیت‌های این دستگاه، می‌توان استفاده اصلی آن را تمیز کردن تجهیزات جانبی وسایل و دستگاه‌های حساس دانست. از این رو با خرید پمپ باد کامپیوتر از خرابی زود هنگام سیستم خود جلوگیری کرده و  برای خرید این دستگاه کارآمد می‌توانید به سایت ایران پمپ مراجعه کنید.

قبل از خرید پمپ باد کامپیوتر با انواع آن آشنا شوید

Array

دمنده و بلوئر‌ نیز به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. تقسیم بندی دستگاه‌ها بر اساس نوع عملکردشان انجام می‌شود که هر کدام از آن‌ها کارایی خاص خود را دارد. به طور کلی  دمنده‌ها به دو بخش اصلی تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها نیز زیر مجموعه‌های دیگری دارند. دمنده‌های گریز از مرکز و دمنده‌های محوری از اصلی‌ترین نوع دمنده و بلوئر‌ها هستند. حال در بخش‌های بعد در مورد این دو دمنده توضیحات کاملی را بیان می‌کنیم. همچنین قبل از خرید پمپ باد کامپیوتر باید بدانید که این دمنده در کدام یک از انواع بلوئرها قرار میگیرد و نحوه کارکرد آن به چه صورت است.

معمولا دمنده‌های محوری برای سرمایش و گرمایش استفاده می‌شوند

Array

همانطور که گفته شد دمنده‌ها عملکرد و مزیت‌ها متفاوتی دارند. دمنده‌های محوری برای سرمایش و گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند. اصلی‌ترین تفاوت دمنده‌های محوری نسبت به دمنده گریز از مرکز نحوه توزیع هوا است. که در این نوع از دمنده‌ها هوا به صورت یکنواخت‌تری پخش می‌شود اما از دمنده‌ی محوری نمی‌توان برای دستگاه‌هایی که چرخش بسیار زیاد دارند استفاده کرد چرا که سرعت باد و فشار هوا در آن‌ها بسیار کمتر از دمنده‌های گریز از مرکز است. این دستگاه هوا را از طرفی دریافت می‌کند و از سوی دیگر بیرون می‌اندازد و این عمل را بسیار بهتر از دمنده‌های گریز از مرکز انجام می‌دهد.

اما می‌توان گفت که با توجه به قابلیت و عملکردی که بلوئر محوری دارد نمی‌توان از این نوع از دمنده‌ها برای تمیزکاری کامپیوتر ودستگاه‌های دیگر استفاده کرد. از این رو برای خرید پمپ باد کامپیوتر باید از دمنده‌های گریز از مرکز بهره گرفت.لازم به ذکر است که فشار بادی که دمنده ها دارند بسیار کمتر از فشار باد کمپرسور های باد میباشد.پس اگر نیاز به فشار هوای نسبتا زیادی دارید اصلا به سراغ دمنده ها نروید.

از دمنده‌های گریز از مرکز برای تمیزکاری کیس کامپیوتر خود استفاده کنید

Array

این دمنده‌ها کاربرد‌های فراونی دارند و از آن‌ها در فضا‌های مختلفی از جمله آزمایشگاه‌ها استفاده می‌کنند. دمنده‌های گریز از مرکز به دلیل آن که فشار هوا را با سرعت بیشتری خارج می‌کنند مزیت‌های متفاوت‌تری نسبت به دمنده‌های محوری دارند. به دلیل اینکه در این دستگاه هوا تحت فشار بیشتری قرار می‌گیرد و تراکم‌ هوا در آن بیشتر است، برای کارهایی که به فشار هوا زیادی نیاز داریم استفاده از دمنده‌های گریز از مرکز بسیار کمک کننده است.

به عنوان مثال برای تمیز کردن مادربورد کامپیوتر به فشار زیاد هوا برای از بین بردن گرد و غبار نیاز بوده ، از این رو با خرید پمپ باد کامپیوتر عمر دستگاه خود را افزایش دهید.برای تمیز کردن داخل کیس کامپیوتر کمپرسور باد 10 لیتری یخچالی بهترین گزینه است.شما میتوانید با تنظیم باد خروجی کمپرسور باد،هوای مورد نیازتان را برای تمیز کردن داخل کیس بدست آورید.

چگونه عمر قطعات رایانه را افزایش دهیم؟

Array

مادربورد‌ها از اصلی‌ترین لوازم وقطعات کامپیوتر محسوب می‌شوند که با سالم نگه داشتن آن‌ها می‌توانید عمر دستگاه خود را نیز افزایش دهید. از این رو برای این امر باید به موارد مختلفی توجه کرد. که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود.

  • کیس را از محیط‌های مرطوب دور کنید.
  • محیط‌های بسیار گرم می‌تواند عمر مادربور‌ها را کاهش دهد.
  • تمیز نگه داشتن مادربور‌ها را می‌توان اصلی‌ترین دلیل برای افزایش عمر دستگاه به شمار آورد.

با رعایت این سه عمل ساده به راحتی می توانید کیس و کامپیوتر خود را از آسیب‌های متفاوت حفظ کنید و سبب افزایش عمر آن شوید. اما بیشتر خرابی مادربورد‌ها به دلیل تلمبار شدن گرد و غبار بر روی آن‌ها است که حتی می‌تواند سبب ایجاد رطوبت شود. از این رو بسیار مهم است که با خرید پمپ باد کامپیوتر از خرابی مادربور‌ها جلوگیری کنیم.

سخن پایانی

کامپیوتر‌ها جزو وسایل حساسی به حساب می‌آیند که باید برای نگه‌داری آن‌ها به موارد مختلفی توجه کرد. از جمله مهمترین این موارد تمیزکاری کیس کامپیوتر است. اما بسیاری از افراد به دلیل آن که تمیزکردن کیس‌ها آزار دهنده بوده از انجام آن خودداری می‌کنند به همین دلیل پس از مدتی قطعات داخل کیس دچار نقص و غیب می‌شوند و هزینه‌ی زیادی باید برای تعمیر آن‌ها پرداخت کرد. از این رو باید قبل از خرابی این تجهیزات آن‌ها را بعد از مدت مشخصی تمیز و پاکیزه کنید. بهترین امر برای انجام این کار دمنده‌ها و بلوئر‌ها هستند.

این دستگاه، هوا را با فشار بسیار زیادی وارد محیط کرده و بدین ترتیت کیس را در مدت زمان کوتاهی و به راحتی می‌توان تمیز کرد. خرید پمپ باد کامپیوتر بهترین کاری است که می‌توانید برای تمیز نگه داشتن کامپیوتر خود انجام دهید. این دستگاه  به وسیله برند‌های مختلفی وارد بازار می‌شوند که هر کدام از آن‌ها از کیفیت و کارایی مختلفی برخوردار هستند. به همین دلیل برای آن که به بهترین دمنده‌ها با قیمت مناسب دسترسی داشته باشید می‌توانید از سایت ایران پمپ کمک بگیرد. این سایت مدت زمان طولانی است که در زمینه‌ی واردات پمپ‌ها و کمپرسور‌ها مختلف فعالیت می‌کند و با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه‌ دارد  سایت مرجع مناسبی برای خرید انواع پمپ است.

با خرید پمپ باد کامپیوتر مادربوردها سالم می‌ مانند

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫12 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟