مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی

آپدیت شده در: 12 بهمن 1401

بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی کدام است؟ جوراب بافی به وسیله‌ی دستگاه را می‌توان جزو روش‌های کسب درآمد متداول به شمار آورد چرا که برای انجام آن حرفه و تخصص خاصی نیاز نیست و می‌توان فقط با تهیه دستگاه به این شغل پردرآمد مشغول شد.

دستگاه‌های جوراب بافی به 4 مدل مختلف تقسیم بندی می‌شوند. اما می‌توان گفت که دو مورد از این چهار مدل طرفداران بیشتری دارد و در بازار بیشتر خرید و فروش می‌شوند. این دو مورد عبارت‌اند از دستگاه جوراب بافی کامپیوتری و دستگاه جوراب بافی مکانیکی.

این دو دستگاه با توجه به شباهت‌هایی که دارند در برخی از قطعات نیز دارای تفاوت هستند. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به کمپرسور اشاره کرد. در دستگاه جوراب بافی کامپیوتری وجود کمپرسور نقش پر رنگی را در کارایی و کیفیت محصول دارد از این رو قبل از خرید و استفاده از آن باید به دنبال بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی باشیم.

اما برای کار با دستگاه جوراب بافی مکانیکی نیازی به استفاده از کمپرسور باد وجود ندارد و برای خرید این نوع دستگاه باید به موارد دیگری توجه کرد. علاوه بر این دو مدل دستگاه‌ های جوراب بافی شامل دو مورد دیگر نیز می‌شوند که عبارت‌اند از دستگاه‌ های جوراب بافی دو سیلندر و دستگاه زنانه باف. کار با این دو مدل نیازمند یادگیری مهارت‌های مختلف است و برای افراد مبتدی توصیه نمی‌شود.

به دلیل این که کار با دستگاه‌ های دوسیلندر و زنانه باف کمی سخت و پیچیده است. افراد اندکی به سراغ آن می‌روند از این رو افرادی که با این دو مدل کار می‌کنند به سود و درآمد زیادی دست پیدا کرده‌اند. اما در ادامه مقاله ایران پمپ در مورد دستگاه‌های جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری صحبت خواهیم کرد. همچنین دلیل استفاده از بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی را نیز شرح خواهیم داد.

حداقل کمپرسور باد مورد نیاز برای دستگاههای جوراب بافی :

☑️ برای کوچکترین دستگاه های جوراب بافی حداقل مخزن 100 لیتری با حداقل یک موتور با توان 2 اسب بخار مورد نیاز است.
در ادامه به معرفی مدل های مختلف کمپرسور باد برای کوچکترین نوع دستگاه جوراب بافی میپردازیم:

☑️ اگر نیاز به کمپرسور باد سایلنت داشتید میتوانید کمپرسور باد 100 لیتری با موتور 2/5 اسب هرمتیک را انتخاب کنید.

☑️ همچنین میتوانید کمپرسور باد 100 لیتری با موتور 2 اسب اویل فری را انتخاب کنید.

☑️ چنانچه مساله ای با صدای کمپرسور باد ندارید میتوانید:

☑️ کمپرسور باد 100 لیتری با موتور 2 اسب کوبله ای یا کمرسور باد 100 لیتری 2 سیلندر 2 اسب بخار تسمه ای را انتخاب کنید.

در بالا تمامیه مدل های معرفی شده ، بر حسب حداقل ترین ها انتخاب شده اند. چنانچه دستگاههای جوراب بافی صنعتی دارید بهتر است با مشاورین ایران پمپ در ارتباط باشید.

 

Array

از دستگاه جوراب بافی مکانیکی یا کامپیوتری استفاده کنم؟

دستگاه‌های جوراب بافی مکانیکی جزو پرکاربرد و پرطرفدار‌ترین دستگاه‌های جوراب بافی هستند که بسیاری از افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند.

هر کدام از این دستگاه‌ها مزیت‌ های خاص به خود را دارند اما می‌توان گفت که دستگاه جوراب بافی کامپیوتری از کیفیت بهتری برخوردار است و مزیت‌های بیشتری دارد. در ادامه مقاله ایران پمپ این دو دستگاه را از وجه‌های مختلفی مقایسه می‌کنیم.

  • اولین موضوع که قبل از خرید هر وسیله‌ای به آن توجه می‌شود قیمت وسایل و دستگاه‌ها است. از این نظر می‌توان گفت که دستگاه جوراب بافی مکانیکی قیمت کمتری دارد و از این رو بسیاری از افراد علاقمند به خرید این دستگاه هستند.
  • همانطور که گفته شد کار با هر دوی این دستگاه‌ها بسیار راحت و آسان است. اما دستگاه جوراب بافی کامپیوتری نسبت به دستگاه مکانیکی نیز کارایی راحت‌تری دارد و نحوه‌ی کار با آن را می‌توان به راحتی و سریع یاد گرفت.
  • یکی دیگر از مواردی که در دستگاه‌های جوراب بافی باید به آن توجه کرد تنوع رنگ جوراب‌ها است. با دستگاه کامپیوتری می‌توان جوراب‌هایی با رنگ‌ بندی مختلف تولید کرد.
  • این دو محصول همانطور که گفته شد در بعضی از قطعات مانند کمپرسور با یک دیگر تفاوت دارند. یکی از موارد که سبب افزایش کیفیت دستگاه کامپیوتری شده وجود کمپرسور باد در آن است. اما باید از بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی استفاده کرد تا کیفیت دستگاه نیز افزایش یابد.
  • دستگاه‌های مکانیکی با برق تک فاز کار می‌کند اما دستگاه‌های کامپیوتری با برق سه فاز کار می‌کنند.

چرا باید از بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی کامپیوتری استفاده کرد؟

برای کار با دستگاه‌ جوراب بافی کامپیوتری، باید از لوازم جانبی دیگری به مانند سردوز، اتو و پمپ باد استفاده کرد. این لوازم جانبی در کیفیت جوراب‌های تولید شده و همچنین کیفیت دستگاه بسیار مهم و حائز اهمیت هستند.

از جمله کمپرسور‌ و پمپ‌های باد که قطعات دستگاه به وسیله‌ی آن حرکت می‌کند؛ در صورت مرغوب و مناسب نبودن این دستگاه، کیفیت دستگاه جوراب بافی نیز به شدت کاهش می‌یاید. بهره گیری از بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی یکی از مهم‌ترین کار‌هایی است که قبل از تجهیز کارگاه باید انجام داد.

Array

مزیت‌ هایی دستگاه جوراب بافی

همانطور که گفته شد دستگاه‌های جوراب بافی به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند که دسته اول نیاز به یادگیری مهارت و تخصص خاصی ندارند و از این رو بیشتر افراد به این دسته روی می‌آورند

 حال در این دسته با دستگاه مکانیک و کامپیوتری روبه‌رو هستیم که قطع به یقین دستگاه جوراب بافی مکانیکی امکانات و مزیت‌های بیشتری نسبت به دستگاه مکانیکی دارد و دلیل این امر وجود تجهیزات جانبی مختلف این دستگاه است. از جمله‌ی این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • با توجه به نوع دستگاه، برای تولید جوراب در رنگ‌های مختلف محدودیتی وجود ندارد.
  • به دلیل استفاده از کمپرسور‌ها، جوراب‌ها به صورت پفکی تولید می‌شوند. اما باید گفت که برای پفکی شدن جوراب‌ها باید از بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی استفاده کرد.
  • تجهیزات متعدد و پیشرفته این دستگاه سبب شده تا سرعت تولید در آن نسبت به دستگاه مکانیکی نیز افزایش یاید. از این رو می‌توان با استفاده از این دستگاه به سود و درآمد بیشتری دست یافت.
  • تعمیر این دستگاه به دلیل تولید اصولی و مناسبش بسیار راحت و آسان است.
  • برق این دستگاه سه فاز است اما با هزینه‌ی بسیار کم می‌توان آن را به برق تک فاز تبدیل کرد.

سخن پایانی

امروزه با توجه به وضع اقتصادی جامعه، نیاز به کسب مهارت‌های مختلف اهمیت زیادی پیدا کرده است و همه‌ی افراد با توجه به علاقه خود باید کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنند. جوراب بافی یکی از راحت‌ترین کار‌هایی است که می‌توان انجام داد و به درآمد قابل قبولی از طریق آن به دست آورد.

دستگاه‌ جوراب زن مکانیکی و دستگاه جوراب زن کامپیوتری از جمله‌ دستگاه‌هایی هستند که می‌توان با استفاده از آن‌ها بدون داشتن مهارت و تخصص خاصی کار خود را آغاز کرد. اما برای شروع هر فعالیت باید دانش و اطلاعات کافی در مورد آن به دست آورد تا بتوان در آن رشته و شغل به موفقیت رسید. به عنوان مثال وجود کمپرسور باد برای کار با دستگاه جوراب بافی مکانیکی بسیار لازم و ضروری است.

از این رو باید در خرید این قطعه، به نکات مختلفی توجه کرد. برای انتخاب و خرید بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی می‌توانید از سایت ایران پمپ استفاده کنید. این سایت با توجه به اعتبار و تجربه که در زمینه‌ی واردات و تولید کمپرسور‌های مختلف دارد، می‌تواند انتخاب مناسبی برای خرید کمپرسور و پمپ‌های مختلف باشد.

بهترین کمپرسور برای دستگاه جوراب بافی

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫16 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟