مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ و همه چیز در مورد این دستگاه

آپدیت شده در: 01 تیر 1401

قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ مهم‌ترین بخش فرآیند خرید این دستگاه به حساب می‌آید. با توجه به این که پمپ بادهای بزرگ برای تمامی صنایع و فعالیت‌های اختصاصی صنعتی به عنوان پایه و اساس به شمار می‌رود، نمی‌توان این دستگاه را از چرخه کار و زندگی حذف کرد. به دنبال آن افراد و صنایعی که به پمپ باد بزرگ نیاز ضروری دارند، مجبور هستند، برای خرید آن هرگونه هزینه ای را پرداخت کنند.

Array

کمپرسورهای صنعتی انواع مختلفی دارند که شما در طول شبانه روز با بسیاری از آن‌ها در ارتباط هستید. در واقع بسیاری از دستگاه‌هایی که استفاده می‌کنید، به واسطه کمپرسور راه اندازی می‌شوند. آیا می‌دانستید نزدیک‌ترین وسیله ای که برای شما استفاده ضروری دارد، چیست؟ یخچال‌ها بخش مهمی از کارهای ضروری ما را انجام می‌دهند و وجود کمپرسور در آن‌ها، یک الزام محسوب می‌شود. شاید برداشت شما از پمپ بادها تنها به باد کردن ابزارهای بادی خلاصه شود، اما کاربرد آن‌ها صنایع وسیعی را پوشش می‌دهد. سوله‌ها و کارخانه‌های بزرگ و انواع کارگاه‌ها از کمپرسور یا پمپ باد صنعتی بزرگ استفاده می‌کنند. به طوری که اگر این دستگاه را از چرخه صنعت خارج کنید، با مشکلات متفاوتی مواجه خواهید شد.

اهمیت قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ و دسته بندی آن‌ها

انواع پمپ باد به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. در این بین پمپ باد صنعتی بزرگ از سایر انواع آن گران تر است، زیرا کارایی و مقاومت بیشتری را هنگام کار از خود نشان می‌دهد. پمپ بادها از نظر سایز، صنعتی بودن، مصارف خانگی و حمل و نقل راحت به چند دسته تقسیم می‌شوند. تمامی کمپرسورها یک هدف مشترک دارند و آن فشرده سازی هوا یا سیالات دیگر می‌باشد، اما عملکرد و کارایی هر کدام با یکدیگر تفاوت دارد. همان طور که گفتیم، صنعتی نیست که به این دستگاه مهم نیاز نداشته باشد!

دستگاه‌های کمپرسور باد بیشترین تفاوت را در تولید میزان هوای فشرده و مقدار انرژی و فشاری که وارد می‌کنند دارند. در بین انواع پمپ باد، پمپ باد بزرگ صنعتی مناسب‌ترین دستگاه برای کارهای بزرگ و تولید فشار در حجم‌های سنگین و بسیار بزرگ است. کمپرسورها با سیستم‌های مکنده ای که دارند، هوای مورد نظر را به داخل موتور کشیده و فرآیند فشرده سازی را روی آن انجام می‌دهند.

عوامل و معیارهایی که در دسته بندی پمپ بادها نقش دارند، عبارت اند از نوع عملکرد و ساختار و قطعات تشکیل دهنده آن. دسته بندی کمپرسورها شامل، پمپ باد به صورت رفت و برگشتی، پمپ باد با کارکرد دوار یا مدل اسکرو و پمپ باد شعاعی یا گریز از مرکز. در دسته بندی‌های کمپرسورهای صنعتی، یکی از عواملی که در تقسیم بندی آن‌ها تاثیر دارد، قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ می‌باشد.

دسته بندی پمپ باد ها، با معیارهای متفاوت

علاوه بر دسته بندی بر اساس سایز و عملکرد دستگاه، عوامل دیگری هم در دسته بندی دستگاه‌های پمپ باد تاثیر گذار هستند. این موارد به صورت جزئی تر کمپرسورها را دسته بندی می‌کنند، مانند فرآیند تولید هوای فشرده که دسته بندی آن‌ها به دو نوع پمپ باد تک مرحله ای و پمپ باد دو مرحله ای می‌باشد. فرآیند خنک سازی دستگاه که دسته بندی آن‌ها به نوع روغنی یا خشک بودن، آب و سیال هوا بستگی دارد و در نهایت دسته بندی از نظر نوع موتور و روشن کننده دستگاه که مهم‌ترین معیار برای تقسیم بندی پمپ بادهای صنعتی به حساب می‌آید.

کاربرد بزرگ‌ترین پمپ باد صنعتی

چگونگی تولید هوای فشرده و شکل و ساختار دستگاه‌های پمپ باد به عنوان معیارهای مهم دسته بندی به شمار می‌روند، در این بین اندازه دستگاه و عملکرد آن مشخص می‌کند، چه نوع پمپ بادی مناسب نیاز شماست. ممکن است شما دستگاه کمپرسور را برای مصارف خانگی و صنایعی که برای راه اندازی به فشار کمتری نیاز دارند، بخواهید. به همین منظور شرکت‌های تولید کمپرسور، پمپ بادهایی با اندازه‌های کوچک تر و با قابلیت حمل و نقل آسان تولید می‌کنند.

اما پمپ‌های باد صنعتی بزرگ، مختص کارخانه‌ها و محیط‌هایی با صنایع گسترده ساخته می‌شوند. زیرا این صنایع برای استفاده از دستگاه‌های خود به تولید و فشرده سازی حجم هوای بیشتری نیاز دارند. برای کسانی که از پمپ‌های باد بزرگ استفاده می‌کنند، مدت زمان تولید هوای فشرده و پمپاژ آن اهمیت دارد، به همین دلیل هنگام خرید، کم مصرف بودن و بازدهی بیشتر دستگاه مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

Array

بعد از بررسی قیمت پمپ باد باید میزان استهلاک و به صرفه بودن آن را کنترل کنید. روان کاری هنگام فعالیت بدون نداشتن لحظه ای توقف برای دستگاه‌های پمپ باد بزرگ بسیار مهم است. پمپ‌های باد بزرگ به واسطه این که عملکرد با سرعتی داشته باشند و در فرآیند فشرده سازی متوقف نشوند، در تولید آن‌ها از تجهیزاتی استفاده می‌کنند، که این دستگاه فرآیند فشرده سازی را در یک مرحله انجام دهد.

نکته مهم هنگام خرید کمپرسور صنعتی بزرگ

یکی از عواملی که در تعیین قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ نقش مهمی دارد، حجم مخزن دستگاه می‌باشد. شما باید در انتخاب دستگاه کمپرسور مورد نیاز خود به حجم مخزن دستگاه توجه کنید. کارشناسان و متخصصین شرکت تولید کننده کمپرسور، می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند، کارخانه ایی که به پمپ باد بزرگ نیاز دارد، باید بخش‌های مختلف آن توسط کارشناسان مورد برسی قرار گیرد. آن‌ها با توجه به نیازی که محیط کارخانه شما به پمپ باد دارد، بهترین نوع دستگاه را با حجم مخزن مناسب و قدرت موتور کافی به شما ارائه می‌کنند.

علاوه بر حجم مخزن ، قدرت موتور، برق مصرفی پمپ باد ،میزان فشار باد تولیدی ، روغنی یا بدون روغن بودن دستگاه نیز بسیار مهم میباشد.توجه داشته باشیدکه اگر دستگاه نامناسب انتخاب کنید باعث بوجود آمدن هزینه های جانبی بسیار زیادی خواهد شد.پس توصیه ما به شا مشورت با افراد خبره در این زمینه میباشد تا جلوی هزینه های آینده را بگیرید.

نتیجه‌گیری برای خرید آسان و قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ

همان طور که گفتیم پمپ‌های باد نقش مهمی در زندگی بشر دارند، عملکرد درست آن‌ها باعث می‌شود صنایع مختلف همواره در حال تولید و فعالیت باشند. تمامی صنعتگران متوجه اهمیت دستگاه‌های پمپ باد شده‌اند و می‌دانند جدایی این دستگاه از صنعت چه خساراتی را به همراه خواهد داشت. در حال حاضر هر صنعتی برای پیشبرد کارها و اهداف خود از پمپ‌های باد کوچک و بزرگ استفاده می‌کند.

Array

مهم‌ترین تفاوتی که در بین پمپ باد بزرگ و کوچک وجود دارد، مدت زمان تولید هوای فشرده و میزان فشاری است که دستگاه تولید می‌کند. دستگاه‌های پمپ باد بزرگ باید فشار را به گونه ای وارد کنند که علاوه بر کاهش استهلاک، بازدهی موتور را افزایش دهند. امیدواریم با بررسی انواع پمپ‌های باد و قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ بتوانید، بهترین مدل کمپرسور بزرگ صنعتی را خریداری کنید.

قیمت پمپ باد صنعتی بزرگ و همه چیز در مورد این دستگاه

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫16 نظرها

  1. لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنینم چجوری باهاتون ارتباط بر قرار کنم

    1. مشهد.میدان ده دی-خیابان جانبازان-ساختمان ایران پمپ-دفتر مرکزی شرکت ایران پمپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟