معرفی قطعات کمپرسور

فیلتر هوا کمپرسور چه کاربردی دارد؟

همانطور که میدانید کمپرسورهای لوازم جانبی ای مانند روغن و درایر دارند که در کنار دیگر قطعات و لوازم جانبی ها، هرکدام اهمیت خاصی دارند. یکی از قطعاتی که باعث سلامت و طول عمر بیشتر کمپرسور می شود، فیلترهوای کمپرسور یا رطوبت گیر کمپرسور است. وظیفه فیلتر هوا جداکردن گرد و غبار و روغن از هواست. به معنای ساده فیلتر هوا، هوای داخل کمپرسور را تمیز و سپس از خود عبور می دهد. تعویض دیر به دیر فیلتر هوا می تواند باعث کاهش کارایی کمپرسور و معیوب شدنش در زمان کوتاهی شود. ضایعات مختلف می توانند وارد کمپرسور شوند و باعث خرابی پیستوله، میخکوب، منگنه کوب، بکس بادی و … شوند.

فیلتر هوا چه زمانی مهم می شود؟ زمانیکه در حال رنگ میزی اشیائی مانند مبل، در یا دیوار هستید. این ذرات به همراه هوا خارج شده و روی شیء می چسبند.

ظرفیت فیلترهای استفاده شده در صنایع مختلف 0.01ppm و در فیلترهای کربنی 0.003ppm می باشد. در هنگام خرید به اندازه فیلتر توجه داشته باشید، زیرا کمی کوچک یا بزرگ بودنش باعث ایجاد درز در اطراف فیلتر هوا و در نتیجه عبور هوا به همراه ضایعات می شود. ضایعات معمولا از چهار طریق وارد کمپرسور می شوند :

  1. ذرات معلق در هوا
  2. رطوبت هوا
  3. روغن کمپرسور
  4. زنگ زدگی مخزن

فیلترهای هوای در برندهای مختلفی تولید می شوند، اما با ما باشید تا در انتهای مقاله با یکی بهترین برنده تولیدکننده فیلترهای کمپرسور آشنا شوید.

فیلتر هوا کمپرسور چه ویژگی هایی دارد؟

  • کارکرد فیلتر هوا کمپرسور باد برای جلوگیری از ورود اشیا خارجی به داخل و جذب ذرات معلق ورودی است.
  • همچنین بعنوان یک رسیور باعث کم شدن صدای کمپرسور باد درحال کارمی شود.
  • در محیط هایی که گرد و خاک و ذرات معلق در هوا بسیار است هر شش ماه یکبار باید بازدید و درصورت نیاز تعویض شود. 

فیلتر هوای مناسب شما چیست؟

فیلترها مانند دیگر قطعات انواع متفاوتی دارند، در ابعاد مختلف، کارایی های مختلف، به عنوان مثال برای رنگ کاری از فیلتر هوای تک کاره که حاوی رگلاتور تنظیم فشار هوا، درجه نمایش مقدار فشار هوا و مخزن جمع آوری رطوبت است استفاده می شود. اما در آچارهای بادی از فیلترهای هوایی که دارای دو قسمت است استفاده می شود؛ یک قسمت فیلترینک هوا و یک قسمت تزریق روغن به هوای خروجی.

فیلتر هوای کمپرسور باد

فیلتر هوا
فیلتر هوا

در این قسمت یکی از قطعات کمپرسور را به شما معرفی کردیم.فیلتر های هوای کمپرسور باد انواع مختلفی دارد .اما عملکرد همه انها برای کاهش صدا وهمچنین جلوگیری از ورود ذرات گردو غبار به داخل موتور کمپرسور باد میباشد.

فیلتر پمپ بادمحل نصب فیلتر هوای کمپرسور باد

معمولا فیلتر هوای کمپرسور باد بر روی موتور کمپرسور باد تعبیه شده است.هنگامی که موتور کمپرسور باد شروع به کار می کند،از قسمت فیلتر هوا،هوا به داخل موتور و سپس به داخل مخزن انتقال پیدا می کند.یکی از مهمترین نکات در زمینه نگهداری و مراقبت از پمپ باد ، سالم بودن فیلتر هوای پمپ باد میباشد.در صورتیکه فیلتر هوای کمپرسور مسدود شده باشد،بر روی موتور فشار زیادی بوجود خواهد آمد تا بتواند هوا را به داخل مخزن انتقال دهد.معمولا هر 2 ماه یکبار بهتر است فیلتر هوای پمپ باد چک شود.همچنین در صورتیکه در محیطی کار می کنید که ریز گردها زیاد هستند(مانند نجار ها که همیشه گرده چوب در داخل فیلتر هوا وجود دارد) سعی کنید ابر داخل فیلتر هوای کمپرسور را مرتب بشورید تا منافظ باز شوند وهوا به راحتی به داخل موتور مکش شود.گاهی اوقات به دلیل کم دقتی فیلتر هوا مسدود میشود و اپراتور بدون توجه به کارکردن ادامه میدهد که موجب فشار آمدن بر روی موتور در نتیجه سوختن موتور میشود.همه ی مدل های کمپرسور باد دارای فیلتر هوا هستند.این فیلتر ها معمولا در بالاترین نقطه از موتور،در پمپ باد نصب میشود.یکی از راهکار های کم کردن صدای کمپرسور باد تعویض فیلتر هوا میباشد.در حال حاضر انواع مختلفی از فیلتر های هوا در بازار وجود دارند.(پلاستیکی و آهنی).بهترین نوع فیلتر هوا دارای ابر های فشرده شده و حالت حلزونی دارند.

خرید فیلتر هوای کمپرسور باد

در هنگام خرید فیلتر هوای کمپرسور باد حتما به سایز رزوه باید توجه کرد که متناسب با سایز ورودی هوای کمپرسور باد باشد.همچنین داخل فیلتر را باز کنید و محتویات داخل فیلتر را بررسی کنید.هرچه حالت مارپیچی در فیلتر بیشتر باشد ، صدای بیشتری از کمپرسور را میتواند بگیرد.هرچه ابر داخل فیلتر هوا بیشتر و فشرده تر باشد ، اجازه ورود ذرات را به داخل موتور کمپرسور باد نخواهد داد.برای خرید فیلتر هوا میتوانید با شماره تلفن 05138543311 تماس بگیرید و با توجه به نوع کمپرسور بادتان همکارانمان به شما بهترین نوع فیلتر هوای کمپرسور را معرفی نمایند.همچنین با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ایران کمپرسور، میتوانید به صورت انلاین اقدام به خرید انواع فیلتر هوای پمپ باد نمایید.

ایران پمپ

ایران پمپ ⭐ مرجع معرفی انواع کمپرسور و پمپ باد

نوشته های مشابه

‫11 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟