مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

راهنمای انتخاب کمپرسور باد برای تفنگ پی سی پی

آپدیت شده در: 29 مرداد 1401

پمپ‌های باد علاوه بر آن که در صنایع مختلف کارایی‌های فراوان دارند در زندگی روزمره زندگی افراد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. پمپ‌ها استفاده‌های فراوانی دارند و حضور آن‌ها را در مقیاس بزرگ و کوچک می‌توان تماشا کرد. از کمپرسور باد برای تفنگ پی سی پی معمولا در کسب‌ و کار و مشاغل کوچک استفاده می‌کنند و همچنین برای کار‌های مهم و با اهمیتی نظیر استخراج نفت و گاز از آن‌ها بهره می‌گیرند.

اما در مقیاس‌های کوچک نیز  این دستگاه می‌تواند کمک کننده افراد باشد و معمولا از آن برای باد کردن محصولات بادی و همچنین باد کردن چرخ‌های خودرو و دوچرخه‌ها نیز استفاده می‌کنند. از جمله محصولات بادی که به کمپرسور نیاز دارند می‌توان به تفنگ‌‌ های ‌بادی اشاره کرد. در این تفنگ‌ها برای شلیک گلوله ، به دستگاه کمپرسور نیاز است که در انواع مختلفی برای تفنگ‌ها تولید می‌شود. از این رو باید با انواع کمپرسور باد مخصوص تفنگ pcp آشنا بود تا بتوان بهترین آن را تهیه کرد.

از جمله تفنگ‌هایی که به کمپرسور باد نیاز دارند می‌توان به تفنگ‌های پی سی پی اشاره کرد که در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شوند و تمامی این تفنگها به فشار هوای کمپرسور باد نیاز دارند تا تفنگ را سریع و راحت شارژ کنند.  تفنگ های پی سی پی معمولا برای طبیعت گردی مورد استفاده قرار می‌گیرند و از کاربرد‌های آن می‌توان به شکار و هدف زنی اشاره کرد. از انواع مختلف تفنگ‌‌های پی سی پی همه افراد می‌توانند استفاده ‌کنند، افراد مبتدی از مدل‌های معمولی این تفنگ بهره می‌گیرند و افراد حرفه‌ای نیز باید مدل های حرفه‌ای آن‌ها را خریداری کنند.

کمپرسور‌ باد‌هایی که تیراندازان حرفه‌ای و مبتدی استفاده می‌کنند نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که این تفاوت‌ها در قطعات کمپرسور باد  مشهود است که هر چه این قطعات بهتر و کارآمد‌تر باشد کمپرسور نیز مرغوب و باکیفت‌تر می‌شود. سایت ایران پمپ در زمینه فروش قطعات کمپرسور باد مانند فروش قطعات کمپرسور باد پیستونی، قطعات پمپ باد 50 لیتری و … فعالیت می‌کنند، همچنین برای اطلاع از قیمت قطعات کمپرسور باد می‌توانید به این سایت مراجعه نمایید

Array

تلمبه وسیله‌ای ارزان برای شارژ کردن کمپرسور باد برای تفنگ پی سی پی

ساد‌ه‌ترین پمپ بادی که برای تفنگ‌های پی سی پی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به وسیله‌ی آن تفنگ را شارژ می‌کنند می‌توان به تلمبه تفنگ پی سی پی اشاره کرد. این وسیله دارای مزایای زیادی است هر چند که این دستگاه معایبی را نیز برای مصرف کننده به وجود می‌آورد.

درون این تلمبه‌ها یک سیلندر و پیستون استفاده شده که این قطعات در بخش استوانه‌ای دستگاه قرار می‌گیرند. این دستگاه شارژ تفنگ‌های پی سی پی را می‌توان ارزان‌ترین آن‌ها به شمار آورد و از این رو بین تیراندازان محبوبیت زیادی دارد چرا که با توجه به قیمت کمتر نسبت به بقیه مدلها مزیت‌های زیادی را در اختیار تیراندازان قرار می‌دهد.

می‌توان گفت افرادی که سلاح‌های معمولی دارند برای شارژ تفنگ خود معمولا از این نوع از کمپرسور‌ها استفاده می‌کنند. قطعات کمپرسور باد تفنگ در مدل تلمبه‌ای آن از کیفیت بالایی برخوردار است که سبب شده تا عمر دستگاه نیز افزایش یابد. حال برخی از مزایا و معایب این دستگاه را شرح می‌دهیم.

مزایا: همانطور که گفته شد با وجود این که تلمبه‌ها قابلیت‌ها و ویژگی‌های مثبت زیادی دارند، به نسبت سایر شارژر‌های تفنگ پی سی پی از قیمت ارزان‌تری برخوردارند. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به وزن کم اشاره کرد که باعث شده تا دستگاه بسیار قابل حمل شود و از آن بتوان در طبیعت گردی استفاده کرد. معمولا افراد از تفنگ‌های پی سی پی در طبیعت استفاده می‌کنند که در این مکان‌ها دسترسی به برق مشکل است از این رو استفاده از تلمبه‌ها بسیار مناسب است چرا که به برق نیازی ندارد.

معایب: تلمبه‌ها برای شارژ کردن تفنگ‌ها به نیروی انسانی نیاز دارند و از این رو شارژ کردن دستگاه را کمی مشکل می‌کند. قطعات آن به نسبت محصولات مشابه‌اش استهلاک پایینی دارد اما اگر از قطعات با کیفیت کمپرسور باد استفاده کنید، این مورد قابل برطرف شدن است.

Array

کپسول تفنگ پی سی پی به راحتی تفنگ را شارژ می‌کند

از دیگر ابزاری که می‌توان به وسیله ی آن تفنگ های پی سی پی را شارژ کرد می‌توان کپسول تفنگ پی سی پی را نام برد. این کپسول‌ها از سیلندرتفنگ بزرگ‌تر هستند و فشار کاری بیشتری نیز دارند. آن‌ها را معمولا از جنس فولادی  و یا کمپوزیت می‌سازند که کیفیت هر دوی آن‌ها بسیار خوب و مرغوب است.

از کپسول تفنگ پی سی پی معمولا تیر اندازان حرفه‌ای استفاده می‌کنند که این افراد برای شارژ کردن تفنگ فقط کافی است تا از یک کیت تبدیل برای متصل کردن سیلندر‌ها استفاده کنند. در ادامه برخی از مزایا و معایب کپسول تفنگ پی سی پی را بیان می‌کنیم.

مزایا: شارژ کردن تفنگ با کپسول به راحتی و بدون هیچ زحمتی انجام می‌شود و فقط باید شیر دستگاه را برای باد کردن دستگاه باز کرد و از این رو نیازی به نیروی انسانی نیست. قطعات کمپرسور باد یدکی تفنگ از کیفیت بالایی برخوردار است که این موضوع استهلاک دستگاه‌ را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

معایب: کپسول تفنگ پی سی پی نسبت به تلمبه‌ها قیمت بیشتری دارند و همچنین دارای وزن و حجم بیشتری نیز هستند.

Array

کمپرسور پی سی پی برای تفنگ‌هایی با فشار کاری 300 بار مناسب است

کمپرسور پی سی پی از دیگر ابزاری است که به کمک آن به راحتی می‌توان تفنگ را شارژ کرد. این دستگاه به نسبت دو مدل قبلی از کیفیت بهتری برخوردار است و می‌توان گفت که قیمت قطعات کمپرسور باد یدکی تفنگ نیز در این مدل از مدل‌های قبلی بیشتر است. این دستگاه برای شارژ کردن تفنگ‌ها از نیروی برق استفاده می‌کند.

برق تولیدی در دستگاه گاز را فشرده می‌کند و می‌توان با استفاده از آن در کمترین زمان ممکن تفنگ را شارژ کرد. در این دستگاه‌ها فشار هوای بسیار زیادی وجود دارد که سبب داغ شدن دستگاه می‌شود و از این رو سیستم خنک‌ کننده‌ای در آن نیز تعبیه شده است.

مزایا: کمپرسور پی سی پی از دو مدل قبلی با سرعت بسیار بیشتری تفنگ را باد می‌کند و از آن بیشتر برای تفنگ‌هایی که فشار کاری 300 بار دارند استفاده می‌شود.

معایب: قیمت کمپرسور پی سی پی به نسبت تلمبه و کپسول بیشتر است چرا که کیفیت و امکانات بیشتری دارد. از دیگر معایب آن می‌توان به نیازش به برق اشاره کرد که استفاده از دستگاه را کمی محدود می‌کند.

سخن پایانی

برای شارژ کردن تفنگ‌های پی سی پی می‌توان از سه مدل پرطرفدار و با کیفیت استفاده کرد. که این سه مدل عبارت‌انداز: تلمبه، کپسول و کمپرسور تفنگ پی سی پی. تلمبه تفنگ پی سی پی قیمت ارزان‌تری دارد و به دلیل وزن کم حمل آن نیز بسیار آسان و راحت است. کپسول تفنگ پی سی پی تفنگ را در زمان کمتری شارژ می‌کند.

کمپرسور پی سی پی با توجه به مکانیزمش می‌تواند برای تفنگ‌های کاری با فشار 300 بار بسیار مناسب باشد. البته باید برای استفاده از تفنگ‌هایی با فشار 300 بار قطعات کمپرسور باد یدکی تفنگ بسیار باکیفیت و مرغوب باشند. سایت ایران پمپ با داشتن سابقه در فروش محصولات با کیفیت و متنوع، بهترین محصولات را به شما ارائه می‌دهد.

راهنمای انتخاب کمپرسور باد برای تفنگ پی سی پی

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫13 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟