Onliner چهارشنبه ، 16 سپتامبر ، 2020 | 8:57 بازدید: 259 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 9 دقیقه

 

کمپرسور یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی است که در صنایع چوب و دیگر صنایع از آن استفاده می‌شود. البته این دستگاه در مقیاس‌های بزرگ‌تر نیز کاربرد‌های ویژه‌ای دارد و از جمله آن می‌توان به نقش آن در پالایشگاه‌های نفت و گاز اشاره کرد. کاربرد و قابلیت‌های گسترده کمپرسور سبب شده تا آن را در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید کنند. از این رو برای آن که محصولی کارآمد و مناسب برای خود خریداری کرده نیاز است تا اطلاعات کاملی در مورد آن به دست آورید و سپس اقدام به خرید کنید. کمپرسور یا پمپ باد 50 لیتری از جمله بهترین و کاربردی‌ترین دستگا‌ه‌ها در صنعت است که در مشاغل مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعات پمپ باد 50 لیتری را می‌توان مشخص کننده کیفیت دستگاه به شمار آورد. بهره‌گیری از قطعات باکیفیت و استاندارد سبب می‌شود تا عمر دستگاه افزایش یابد و از طرفی نیز سبب بهبود عملکلرد دستگاه شود.

 

 

مقدمه

کمپرسور یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی است که در صنایع چوب و دیگر صنایع از آن استفاده می‌شود. البته این دستگاه در مقیاس‌های بزرگ‌تر نیز کاربرد‌های ویژه‌ای دارد و از جمله آن می‌توان به نقش آن در پالایشگاه‌های گاز و نفت اشاره کرد. کاربرد و قابلیت‌های گسترده کمپرسور سبب شده تا آن را در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید کنند. از این رو برای آن که محصولی کارآمد و مناسب برای خود خریداری کرده نیاز است تا اطلاعات کاملی در مورد آن به دست آورید و سپس اقدام به خرید کنید. کمپرسور یا پمپ باد 50 لیتری از جمله بهترین و کاربردی‌ترین دستگا‌ه‌ها در صنعت است که در مشاغل مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعات پمپ باد 50 لیتری را می‌توان مشخص کننده کیفیت دستگاه به شمار آورد. بهره‌گیری از قطعات باکیفیت و استاندارد سبب می‌شود تا عمر دستگاه افزایش یابد و از طرفی نیز سبب بهبود عملکلرد دستگاه شود.

به این مطلب هم سر بزنید :  ویژگی پمپ باد سایلنت

همانطور که گفته شد پمپ‌های باد دارای انواع و طرح های مختلفی هستند از این رو برای خرید آن باید به موارد مختلفی توجه کنید. به دلیل تقاضای بالا، بسیاری از فروشگاه‌ها اقدام به فروش این محصولات کرده‌اند. همین موضوع دلیلی شده تا محصولات بی کیفیت و ناکارآمد نیز راه خود را به بازار پیدا کنند. به همین دلیل بهتر است که برای خرید کمپرسور مناسب و مرغوب به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید. از جمله بهترین این فروشگاه‌ها می‌توان به ایران پمپ اشاره کرد که وارد کننده کمپرسور‌های باکیفیت و استاندارد به کشور است. همچنین قطعات و قسمت‌های مختلف کمپرسور مانند پمپ باد 50 لیتری تاثیر بسیار زیادی در عملکرد دستگاه دارد از این رو می‌توانید قطعات پمپ باد 50 لیتری را نیز از این فروشگاه خریداری کنید و از قیمت قطعات کمپرسور باد اطلاعات حاصل نمایید.

حجم کمپرسور سبب تفاوت در کارایی آن‌ها می‌شود

کمپرسور بر اساس میزان لیتر به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند به همین دلیل باید بدانید که هر کدام از آن‌ها، متناسب با چه کاری است.

کمپرسور 25 لیتری: کمپرسور 25 لیتری برای مصارف کوچک کاربرد دارد و همچنین گاها برای پاشش رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کمپرسور 50 لیتری: این کمپرسور یکی از پرکاربردترین انواع کمپرسور است که کارایی زیادی دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به ابزارآلات پنوماتیکی، باد کردن تایر خودرو و همچنین پاشش رنگ اشاره کرد. ذکر این نکته بسیار مهم است که قطعات پمپ باد 50 لیتری نقش تاثیر گذاری در عملکرد دستگاه دارد.

پمپ باد 80 لیتری: پمپ باد 80 لیتری کاربرد‌هایی مشابه با پمپ باد 50 لیتری دارد با این تفاوت که آن را در مقیاس بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌دهند.

پمپ باد 150 لیتری: سیستم پنوماتیکی از زمان ورود خود به صنعت سبب افزایش راندمان کار‌ها شده و به همین دلیل بسیاری از مشاغل از آن استفاده می‌کنند. برای استفاده از این سیستم نیازمند پمپ باد هستیم. برای تامین هوای این ابزار می‌توان از کمپرسور 150لیتری استفاده کرد. همچنین از این پمپ باد برای تست فشار استفاده می‌کنند و حضور آن را در کارگاه و تعمیرگاه‌ها در مقیاس کوچک شاهد هستیم.

به این مطلب هم سر بزنید :  پمپ خلاء چیست و چگونه کار می کند؟

پمپ باد 250 لیتری: پمپ باد 250 لیتری نیز کاربرد‌هایی مشابه پمپ باد 150 لیتری دارد با این تفاوت که از آن می‌توان در کارگاه‌ها و تعمیرگاه‌ها بزرگ‌تر استفاده کرد.

پمپ باد 350 لیتری: پمپ باد 350 لیتری و پمپ باد 500 لیتری استفاده فراوانی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به پیستوله رنگ اشاره کرد و همچنین از آن‌ها در کارواش‌ها و تعمیرگاه‌های بزرگ نیز استفاده می‌کنند.

علاوه بر این موارد پمپ‌ باد‌های مختلف دیگری نیز در بازار موجود هستند که می‌توان به پمپ باد 750، 1000، 1500 لیتری نیز اشاره کرد.

آشنایی با قطعات پمپ باد 50 لیتری

کمپرسور‌ها از بخش‌ها و قطعات مختلفی به وجود آمده‌اند که در این بخش این موارد را شرح می‌دهیم.

شاتون کمپرسور: شاتون اهرمی شکل است و وظیفه‌ی این را دارد که نیرو محرکه را میل لنگ بگیرد و سپس در داخل پیستون حرکت کند.

یاتاقان کمپرسور: یاتاقان، شاتون را در محل خود نگه می‌دارد و از انحراف آن جلوگیری می کند تا دستگاه دچار آسیب و خرابی نشود.

بوش کمپرسور: از دیگر قطعات پمپ باد 50 لیتری می‌توان به بوش کمپرسور اشاره کرد. این قطعه بر روی میل لنگ قرار می‌گیرد تا میل لنگ به راحتی بتواند نیروی خود را به شاتون منتقل کند.

هیتر کارتر کمپرسور: مهم‌ترین قطعه‌ای که در افزایش عمر کمپرسور نقش دارد بدون شک هیتر کارتر است که در هنگام خاموشی دستگاه، فشار را از روی آن برداشته و در استارت مجدد کمک می‌کند تا دستگاه راحت‌تر روشن شود.

اویل پمپ: برخی از دستگاه‌ها را باید نیروی انسانی روغن کاری کند اما برخی دیگر به صورت اتوماتیک روغن کاری می‌شوند. برای روغن کاری خود نیاز به قطعه‌ای به نام اویل پمپ است.

به این مطلب هم سر بزنید :  نقش کمپرسور در صنعت نساجی و پوشاک

سوپاپ کمپرسور: از دیگر قطعات پمپ باد 50 لیتری که نقش زیادی در عملکرد دستگاه دارد، سوپاپ کمپرسور است. این قطعه ورودی‌های پیستون را در زمان حرکت شاتون باز و بسته می‌کند.

ترمیستور: در برخی از مواقع دمای دستگاه به شدت افزایش می‌یابد که این مهم می‌تواند آسیب‌های زیادی به دستگاه وارد کند. از این رو برای جلوگیری از افزایش ناگهانی دما از ترمیستور استفاده می‌کنند.

رینگ پیستون: وظیفه‌ی کمپرس کردن گاز بر عهده قطعه‌ای به نام رینگ پیستون قرار دارد. رینگ‌های در جای از پیش تعیین شده در پیستون جای می‌گیرند و حرکت رفت و برگشتی را کامل می‌کنند.

سخن پایانی

از آن جایی که کمپرسور‌ها دارای قابلیت‌ها و امکانات مختلفی هستند می‌توان آن‌ها را به شکل‌های مختلفی دسته بندی کرد. یکی از راه‌های دسته بندی کمپرسور‌ها، دسته بندی آن‌ها بر اساس حجم است که دارای حجم‌های 25، 50، 80، 150 و… لیتری هستند. از جمله بهترین و کاربردی‌ترین کمپرسور ها که مصارف کوچک دارند می‌توان به کمپرسور 50 لیتری اشاره کرد. اما علاوه بر حجم، قطعات استفاده شده در کمپرسور‌ نیز در کارایی و عملکرد دستگاه تاثیر گذار است. از این رو در هنگام خرید این نوع کمپرسور به قطعات پمپ باد 50 لیتری آن نیز توجه کرد.

یکی دیگر از انواع دسته بندی کمپرسور‌ها بر اساس طراحی و اصل عملیات آن‌ها است. از جمله‌ مواردی که در این دسته بندی قرار می‌گیرند می‌توان به کمپرسور متقابل تک مرحله‌ای، کمپرسور متقاطع دو مرحله‌ای، کمپرسور کامپیوزیت و… اشاره کرد که هر کدام از آن‌ها عملکرد متفاوتی دارند و دارای مزیت و ویژگی‌های خاص خود هستند. برای خرید کمپرسور و قطعات آن می‌توانید به سایت ایران پمپ که در زمینه فروش کمپرسور های باد و پخش قطعات کمپرسور باد را دارد مراجعه کنید و از محصولات این سایت بازدید نمایید.

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبط

هر آنچه که لازم هست در مورد پمپ باد کوچک بدانید

همانطور که می‌دانید پمپ باد یا همان کمپرسور باد دارای انواع بسیار زیادی است که هر کدام به نوبه خود ویژگی هایی را نیز دارند. بعضی اوقات ممکن است شما...

راهنمای خرید کمپرسور هوای خانگی

نمی‌توان نقش بسیار مهم کمپرسورهای هوا را در صنایع مختلف نادیده گرفت. کمپرسورهای هوا نقش بسیار اساسی در مکانیزه شدن صنایع داشته و سبب افزایش حجم تولیدات شده است. اما...

مقایسه معایب و مزایا انواع کمپرسور باد

در این بخش می خواهیم به معرفی و مقایسه انواع کمپرسور باد از جمله : کمپرسور باد تسمه ای، کمپرسور باد سیلندری، کمپرسور یخچالی و کمپرسور اویل فری در ایران...

عدم تعویض روغن کمپرسور باد و مشکلات بعدی

در کمپرسورهای هوا به خصوص کمپرسورهای پیستونی با سیستم تزریق روغن، انتخاب مایع خنک‌کننده (روغن) مناسب و اطمینان از درست بودن جریان آن، امری لازم و بسیار ضروری است. پس...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *