راهنما

هرآنچه درباره پمپ باد خانگی باید بدانید

آپدیت شده در: 10 آبان 1402

نحوه انتخاب پمپ باد خانگی یکی از مهمترین و پرکاربردترین تجهیزاتی است که امروزه در منازل مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر در هنگام خرید و فروش پمپ باد یک مئسله مهم در ذهن خریداران بوجود می آید که کدام پمپ باد را برای خانه خود استفاده کنم یا اصطلاحا کدام پمپ باد برای خانه ی من مناسب تر اسـت؟ معیارهای انتخاب پمپ باد خانگی مناسب چیست؟ اگر می خواهید در انتخاب پمپ باد اطلاعات کاملی به دست بیاورید و به راحتی بتوانید پمپ باد برای خانه بخرید ، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بهترین اطلاعات را در این زمینه بتوانید پیدا کنید.

قبل از این که راهنمای کامل خرید و فروش پمپ باد را با شما در میان بگذاریم، یادآوری این نکته ضروری است که هر کدام از انواع مدل پمپ ها برای یک کار خاص و به یک منظور ویژه طراحی شده اند اما در نهایت کار آن ها و شیوه انجام آن مشترک است. فشرده و متراکم کردن باد از یک سمت و دمیدن آن از سمت دیگر کاری است که تمامی پمپ ها انجام می دهند اما تفاوت هایی هم وجود دارد که کار شما را برای انتخاب پمپ باد مناسب خانه سخت تر می کند.

Array

اگر جزو خریداران محصولات بادی هستید یا قصد خرید یکی از آن ها را داشته باشید، حتما با این پرسش در ذهن خود مواجه شده اید که از انواع پمپ باد چه نوعی برای شما مناسب تر خواهد بود. در این مطلب با هم به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

با در نظر داشتن این که هرکدام از انواع پمپ باد به منظور خاصی و برای رفع نیاز ویژه ای طراحی شده اند، اما همگی آن ها یک کار را انجام می دهند. دمیدن باد از طریق یک نازل برای باد زدن هر چیزی که نیاز به باد کردن داشته باشد. اما تفاوت های جزئی نیز در هر کدام از این محصولات وجود دارد که آن را از دیگری متمایز می کند.

پمپ باد خانگی

شما می توانید از هر نوع پمپ بادی که خوشتان بیاید در خانه خود هم استفاده کنید! اصطلاحا همه ی این پمپ باد ها نیاز شما را برطرف می کنند و شما مشکلی در این زمینه نخواهید داشت! شما فرض کنید که یک اسباب بازی بادی برای فرزند دلبندتان خریداری کرده اید، مهم ترین نکته در مورد این اسباب بازی ها، باد موجود در آن هاست!

شما برای این که این اسباب بازی ها را باد کنید، می توانید از یک پمپ باد گران قیمت یا یک پمپ باد ساده و دستی استفاده کنید هر دو مورد کار شما را راه می اندازند اما مدت زمان باد شدن دستگاه و قیمت آن ها بسیار متفاوت است.در حال حاضر انواع پمپ باد در بازار موجود است که میتواند اینکار را انجام دهد. اما چندین نکته در خصوص پمپ باد خانگی بسیار حائز اهمیت میباشد که عبارتند از:

1-پمپ باد خانگی نباید دارای صدای زیادی باشد که برای اعضای خانواده مزاحمت ایجاد کند.

2-پمپ باد خانگی نباید وزن زیادی داشته باشد تا بتوان به راحتی جابه جا شود.

3-پمپ باد خانگی بهتر است بدون روغن باشد تا اگر چپه شد ، روغن از داخل موتور به بیرون نریزد و فرش و سایر وسایل منزل را کثیف نکند.همچنین تویض روغن پمپ باد روغنی ، مقداری نیاز به تخصص دارد که برای اهل خانه دشوار خواهد بود. همچنین اگر تعویض روغن دوره ای را فراموش کنید، پمپ باد خواهد سوخت.

4-پمپ باد خانگی باید دارای استاندارد باشد تا خطری برای اعضای خانواده بوجود نیاید.

قبل از خرید هر نوع پمپ باد خانگی حتما به این موارد دقت داشته باشید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

کاربرد پمپ باد

شما باید بر اساس نیازتان به انتخاب یک پمپ باد بپردازید، همانطور که بالاتر مثال زدیم، شما برای باد کردن یک اسباب بازی بادی نیازی نیست که حتما از یک پمپ باد گران قیمت اتوماتیک استفاده کنید اما برای باد کردن یک تشک بادی نمی توانید از پمپ باد دستی استفاده کنید چرا که این نوع پمپ های ساده و دستی توان و انرژی لازم برای باد کردن تشک بادی را ندارند! پس با توجه به نیازتان در هنگام خرید یکی از انواع پمپ باد که مناسب شما است را انتخاب و خریداری کنید.

Array

پمپ باد دستی

Array

پمپ باد دستی یکی از رایج ترین انواع پمپ های باد است که در سایز ها و قیمت های مختلف در بازار وجود دارند و شما می توانید، آن را خریداری کنید. شما با پا یا دست می توانید اهرم این پمپ ها را فشار دهید و از آن ها در کار مورد نظر خود استفاده کنید. از انواع پمپ باد دستی میتوان به ناسوس یا تلمبه اشاره کرد.

کاربرد پمپ باد دستی

یکی از کاربردهای این پمپ باد برای استفاده خانگی می باشد. فرض کنید شما یک قایق بادی خریداری کرده اید! برای باد کردن یک قایق بادی نمی توانید همان پمپ باد دستی را انتخاب کنید که برای باد کردن یک اسباب بازی بادی مناسب است! شما به پمپی نیاز دارید که توان چند برابری داشته باشد. اگر این کار را انجام ندهید، احتمالا با اتلاف وقت زیاد در این زمینه روبرو خواهید شد. محصولی که مناسب کار شما نباشد به علت نداشتن توان لازم، وقت بیشتری را از شما خواهد گرفت.

شما اگر برای محصولات متوسطی که نیاز به باد دارند از یک پمپ باد می خواهید کمک بگیرید، بهتر است که از یک پمپ باد متوسط استفاده کنید و بازهم وقت خود را با استفاده از یک پمپ باد کوچک اصلا هدر ندهید! این کار فقط شما را خسته تر خواهد کرد و در نهایت هم به هدف خود نمی رسید.

اگر نمی خواهید که دست خود را در باد کردن اجسام مختلف خسته کنید، می توانید از پمپ پدالی استفاده کنید! پمپ پدالی به راحتی به جای دست از پا استفاده می کند و شما محصول مورد نظر خود را باد می کنید!

اگر بخواهیم بحث پمپ باد دستی را جمع بندی کنیم، باید بگوییم که این محصول برای استفاده های خانگی کوچک خوب است اما در جایی که برق وجود دارد، استفاده از آن کار درستی نیست و باید از پمپ باد برقی که در ادامه آن را معرفی می کنیم، استفاده کنیم!

Array

پمپ باد برقی

Array

راحت ترین و بهترین گزینه ای که برای باد کردن هر جسمی می توانید داشته باشید، استفاده از پمپ باد برقی است که کار شما را بسیار راحت می کند. شما برای باد کردن انواع تشک، تخت و اجسام بزرگ از این نوع پمپ باد می توانید استفاده کنید و کار خود را در کمتر از سه دقیقه انجام دهید. استفاده از این نوع پمپ سرعت را افزایش می دهد و توان بیشتری نسبت به سایر انواع پمپ هوا دارد! در حقیقت به همین علت است که استفاده از آن بسیار رایج شده است.

اگر یک تخت یا تشک بادی داشته باشید، احتمالا می دانید که خود تخت ها و تشک های بادی در کنار خود یک پمپ باد هم دارند که به شما توصیه می کنند، برای باد کردن تخت یا تشک از آن استفاده کنید چرا که این پمپ متناسب با همان محصول طراحی شده است!

یکی از مزایای استفاده از این نوع پمپ باد این است که دیگر نیازی نیست شما زحمت فراوانی بکشید! فرض کنید که می خواستید یک استخر بادی بزرگ را باد کنید، اگر این کار را با استفاده از یک پمپ دستی می خواستید، انجام دهید به احتمال زیاد با یک روز کامل باید وقت و توان خود را می گذاشتید که با استفاده از پمپ برقی در کمتر از چند دقیقه انجام می شد!

مزایای پمپ باد برقی

Array

شما از پمپ برقی تنها برای دمیدن استفاده نمی کنید بلکه فرض کنید که حتی باد یک محصول بادی بزرگ را می خواهید خالی کنید، چیزی که در زمان عادی بسیار زمان بر است اما با استفاده از توان مکش یک پمپ برقی می توانید، این کار را به راحتی انجام دهید. یکی از مزایای این پمپ باد برای استفاده خانگی برای افرادی است که از استخر های بادی در باغ یا حیاط خود استفاده می کنند، پس از استفاده از آن این کار را انجام می دهند تا هفته ی آینده که دوباره به باغ مراجعه می کنند، مشکلی برای استخرشان بوجود نیاید!

Array

ایران پمپ ⭐ مرجع معرفی انواع کمپرسور و پمپ باد

نوشته های مشابه

‫14 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟