راهنما

راهنمای نصب کمپرسور باد و نگهداری آن

آپدیت شده در: 13 خرداد 1402

راهنمای نصب و نگهداری کمپرسور باد

راهنمای نصب کمپرسور باد و نکات کلیدی در مورد راه اندازی و شرایط نگه داری از آن که باید رعایت شود را در این بخش به آن می پردلزیم.

لطفا قبل از استفاده از کمپرسور مطالب ذیل را به دقت مطالعه فرمایید.

انتخاب صحیح کمپرسور باد

1- قبل از استفاده دستگاه از مناسب بودن آن برای کار مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید زیرا انتخاب صحیح و نگهداری اصولی تضمین کننده کارآیی بالا و افزایش بهره وری دستگاه می شود.

تراز بودن سطح کمپرسور باد

2- محل قرار گرفتن کمپرسور کاملا تراز باشد.

سیم کشی درست کمپرسور هوا

3- برای کمپرسور های 40 لیتر به بالا کابل حداقل 1*2 از کنتور یا فیوز اصلی در نظر بگیرید و از سیم کشی خانگی استفاده نفرمائید.

نصب پمپ باد در محیط مسقف

4- کمپرسور را در فضای باز و زیر تابش خورشید یا برف و باران قرار ندهید و از شستشوی دستگاه با آب جدا بپرهیزید. چنانچه قطرات آب از فیلتر عبور نماید باعث سوختن موتور و ضایعات جبران ناپذیری خواهد شد. یک پارچه ی تمیز و نیروی باد برای نظافت دستگاه کافیست.

نصب سیم ارت کمپرسور هوا

5- جهت جلوگیری از حوادث احتمالی سیم ارت دستگاه را حتما متصل نمائید.

پشتیبانی پمپ باد

6- چنانچه در هنگام کار با کمپرسور متوجه صدای غیر عادی، بو یا دود شدید کار را متوقف و به بخش پرسش و پاسخ مراجعه نمایید. درصورت عدم رفع عیب با واحد خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

حمل پمپ باد به صورت افقی

7- برای جابجائی کمپرسور برق دستگاه را قطع و کمپرسور را به صورت افقی حمل نمائید. کج شدن بیش از حد دستگاه ممکن است باعث نشت روغن به بیرون و رها شدن فنر داخل موتور گردد.

قطع کردن برق پمپ باد

8- هنگامیکه قصد استفاده از کمپرسور را به مدت طولانی ندارید برق آن را قطع نمائید.

عدم تغییر تنظیمات کمپرسور باد

9- کمپرسور شما به صورت اتومات خاموش و روشن می شود. در شروع کار پس از رسیدن منبع به حدود7 بار (حدود 100 psi) دستگاه خاموش و با مصرف باد و کم شدن فشار در حدود 5 بار (حدود 70 psi) دوباره روشن می شود.

تنظیمات لازم قبلا در کارخانه انجام و پس از چند مرحله تست، محصول به صورت صد در صد ایمن عرضه شده است لطفا به هیچ عنوان به تنظیمات دستگاه دست نزنید چون باز کردن قطعات، تعمیر و هرگونه دستکاری توسط افراد غیر مجاز باعث ابطال گارانتی و خرابی دستگاه می گردد.

تعویض روغن کمرپسور باد

10- هر 1000 ساعت (حدود 6 ماه) یکبار روغن موتور را تعویض نمایید. میزان روغن مورد نیاز بر روی کمپرسور درج شده و برای کمپرسورهای 10 و 15 لیتری cc 450 و کمپرسور های 40 الی 100 لیتر و کمپرسور های مخصوص دندانپزشکی cc 1200 روغن مخصوص کمپرسور (GS4) می باشد که در صورت عدم دسترسی می توانید از روغن ده هیدرولیک استفاده نمائید.

همچنین واحد سیار خدمات پس از فروش این شرکت سرویس دوره ای و تعویض روغن کمپرسورهای ایران پمپ را در محل شما با کمترین هزینه انجام می دهند جهت استفاده از خدمات واحد سیار با شماره (09151191704) تماس حاصل فرمائید.

تخلیه مایعات داخل مخزن پمپ باد

11- فشرده شدن هوا در داخل منبع باعث جمع شدن آب و کمی روغن می شود. هر 30 ساعت کار یا حداقل هفته ای یکبار مایعات را تخلیه نمائید برای این منظور در زیر مخزن شیر تخلیه در نظر گرفته شده است.

رفع عیب کمپرسور باد

12- مطالعه قسمت پرسش و پاسخ درجهت رفع اشکالات احتمالی راه گشاست. درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر باماتماس بگیرید

نوشته های مشابه

‫13 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟