Onliner سه‌شنبه ، 11 ژوئن ، 2019 | 12:34 بازدید: 1016 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 10 دقیقه

راهنمای نصب و نگهداری کمپرسور باد

راهنمای نصب کمپرسور باد و نکات کلیدی در مورد راه اندازی و شرایط نگه داری از آن که باید رعایت شود را در این بخش به آن می پردلزیم.

لطفا قبل از استفاده از کمپرسور مطالب ذیل را به دقت مطالعه فرمایید.
1- قبل از استفاده دستگاه از مناسب بودن آن برای کار مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید زیرا انتخاب صحیح و نگهداری اصولی تضمین کننده کارآیی بالا و افزایش بهره وری دستگاه می شود.
2- محل قرار گرفتن کمپرسور کاملا تراز باشد.
3- برای کمپرسورهای 40لیتر به بالا کابل حداقل 1*2 از کنتور یا فیوز اصلی در نظر بگیرید و از سیم کشی خانگی استفاده نفرمائید.
4- کمپرسور را در فضای باز و زیر تابش خورشید یا برف و باران قرار ندهید و از شستشوی دستگاه با آب جدا بپرهیزید. چنانچه قطرات آب از فیلتر عبور نماید باعث سوختن موتور و ضایعات جبران ناپذیری خواهد شد. یک پارچه ی تمیز و نیروی باد برای نظافت دستگاه کافیست.
5- جهت جلوگیری از حوادث احتمالی سیم ارت دستگاه را حتما متصل نمائید.
6- چنانچه در هنگام کار با کمپرسور متوجه صدای غیر عادی، بو یا دود شدید کار را متوقف و به بخش پرسش و پاسخ مراجعه نمایید.درصورت عدم رفع عیب با واحد خدمات پس ازفروش تماس حاصل فرمایید.
7- برای جابجائی کمپرسور برق دستگاه را قطع و کمپرسور را به صورت افقی حمل نمائید. کج شدن بیش از حد دستگاه ممکن است باعث نشت روغن به بیرون ورهاشدن فنرگردد
8- هنگامیکه قصد استفاده از کمپرسور را به مدت طولانی ندارید برق آن را قطع نمائید.
9- کمپرسور شما به صورت اتومات خاموش و روشن می شود. در شروع کار پس از رسیدن منبع به حدود7 اتمسفر (حدود100psi) دستگاه خاموش و با مصرف باد و کم شدن فشار در حدود 5 اتمسفر(حدود70psi) دوباره روشن می شود. تنظیمات لازم قبلا در کارخانه انجام و پس از چند مرحله تست، محصول به صورت صد در صد ایمن عرضه شده است لطفا به هیچ عنوان به تنظیمات دستگاه دست نزنید چون باز کردن قطعات، تعمیر و هرگونه دستکاری توسط افراد غیر مجاز باعث ابطال گارانتی می گردد.
10- هر 1000 ساعت (حدود 6 ماه) یکبار روغن موتور را تعویض نمایید. میزان روغن مورد نیاز برروی کمپرسور درج شده و برای کمپرسورهای 10 و 15 لیتری cc450 و کمپرسورهای 40 الی 100 لیتر و کمپرسورهای مخصوص دندانپزشکی cc1200 روغن مخصوص کمپرسور(GS4) می باشد که در صورت عدم دسترسی می توانید از روغن ده هیدرولیک استفاده نمائید. همچنین واحد سیار خدمات پس از فروش این شرکت سرویس دوره ای و تعویض روغن کمپرسورهای ایران پمپ را در محل شما با کمترین هزینه انجام می دهند جهت استفاده از خدمات واحد سیار با شماره (09151191704) تماس حاصل فرمائید.
11- فشرده شدن هوا در داخل منبع باعث جمع شدن آب و کمی روغن می شود. هر 30ساعت کار یا حداقل هفته ای یکبار مایعات را تخلیه نمائید برای این منظور در زیر مخزن شیر تخلیه در نظر گرفته شده است.
12- مطالعه قسمت پرسش وپاسخ درجهت رفع اشکالات احتمالی راه گشاست.درصورت نیازبه راهنمایی بیشتر باماتماس بگیرید

به این مطلب هم سر بزنید :  رله استارت کمپرسور باد (Relay starter)
مطالب مرتبط

راهنمای خرید پمپ باد

پیدا کردن و خرید پمپ باد مناسب برای افراد کم تجربه می‌تواند بسیار مشکل باشد. پارامترهای زیادی وجود دارند که کمپرسور هوای مناسب کار ما را مشخص می‌کنند. اگر نتوانید...

تعمیر و عیب یابی پمپ باد در مشهد

اگر پمپ باد شما هم دچار مشکل شده است حتما تا ادامه این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله به تعمیر پمپ باد و علت های مختلف خرابی پمپ...

پیشگفتاری درباره کمپرسورهای ایران پمپ

کمپرسورهای ایران پمپ نوعی ماشین است که از آن برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر استفاده می شود. استفاده از قدرت هوای فشرده به عنوان یک ...

مهم ترین نکات ایمنی و نگهداری از پمپ باد

پمپ باد به عنوان موتور محرکه دستگاه های پنوماتیکی یکی از مهم ترین ابزارهای صنعتی است و خریداران و مالکین باید برای افزایش عمر و نگهداری از این دستگاه ها...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *