مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

انواع پمپ باد یا کمپرسور باد + راهنمای خرید

آپدیت شده در: 01 بهمن 1401

محصولات بادی نظیر تشک بادی، قایق بادی، تخت خواب بادی، وان و استخر بادی و … که نوعی از وسیله‌ های تفریحی می‌باشند در انواع متفاوت در بازار عرضه می‌شوند که از نظر کاربردی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این دسته از کالاها برای تمامی رده‌های سنی نظیر کودکان، جوانان، نوجوانان و … طراحی شده‌اند تا افراد بتوانند از این کالاها استفاده کنند و نهایت لذت را ببرند.

از آن‌ جایی که افراد توانایی باد کردن این وسایل را به طور کامل ندارند، برای باد کردن این وسیله ‌های بادی باید از پمپ‌ های بادی یا کمپرسور باد استفاده شود تا علاوه بر آسان‌ شدن کارها، سرعت روند راه‌ اندازی آن‌ ها نیز افزایش یابد.  این کمپرسور ها به صورت حضوری و یا اینترنتی فروخته می‌شود که خرید اینترنتی انواع پمپ باد از سایت ایران پمپ نیز امکان پذیر است. امروزه پمپ‌ های بادی کاربرد بسیار زیادی دارند زیرا بدون وجود این پمپ تقریبا می‌توان گفت راه ‌اندازی این وسیله‌ های تفریحی غیر ممکن می‌باشد.

محصولات بادی نظیر تشک بادی، قایق بادی، تخت خواب بادی، وان و استخر بادی و … که نوعی از وسیله‌ های تفریحی می‌باشند در انواع متفاوت در بازار عرضه می‌شوند که از نظر کاربردی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این دسته از کالاها برای تمامی رده‌های سنی نظیر کودکان، جوانان، نوجوانان و … طراحی شده‌اند تا افراد بتوانند از این کالاها استفاده کنند و نهایت لذت را ببرند.

از آن‌ جایی که افراد توانایی باد کردن این وسایل را به طور کامل ندارند، برای باد کردن این وسیله ‌های بادی باید از پمپ‌ های بادی یا کمپرسور باد استفاده شود تا علاوه بر آسان‌ شدن کارها، سرعت روند راه‌ اندازی آن‌ ها نیز افزایش یابد. این کمپرسور ها به صورت حضوری و یا اینترنتی فروخته می‌شود که خرید اینترنتی انواع پمپ باد از سایت ایران پمپ نیز امکان پذیر است.

امروزه پمپ‌ های بادی کاربرد بسیار زیادی دارند زیرا بدون وجود این پمپ تقریبا می‌توان گفت راه ‌اندازی این وسیله‌ های بادی تفریحی غیر ممکن می‌باشد.

مثلا ممکن است فرد بتواند تویوب ‌های بادی را با استفاده از دهان باد کند اما محصولات بزرگ تر نظیر وان و استخر بادی که به باد زیادی برای راه‌ اندازی شدن نیاز دارند را هرگز نمی‌توان با دهان باد کرد. بنابراین اینجاست که وجود پمپ ‌های بادی به شدت حس می‌شود. جالب است بدانید که در برخی از کارها همانند باز و بسته کردن پیچ‌ ها توسط بکس بادی، رنگ کاری و … نیز به پمپ باد یا کمپرسور باد نیاز است.

خرید انلاین کمپرسور باد

هم‌ چنین تعدادی از ماشین آلات صنعتی که در درون آن‌ ها جک‌ های بادی قرار گرفته‌اند نیز به کمپرسور باد نیاز دارند زیرا جابه‌جایی و عملکرد این جک ‌ها از طریق فشار هوا انجام می‌شود. پمپ‌ های بادی در انواع متفاوتی و سایزهای متفاوتی در بازار وجود دارند که هر چقدر حجم ابزاری که از طریق هوای فشرده راه‌ اندازی می‌شود بزرگتر باشد، حجم پمپ باد یا کمپرسور باد نیز باید بیشتر شود.

هم‌ چنین باید گفته شود که به منظور فشرده کردن گازها نیز کمپرسورهای باد یا پمپ‌ های باد مورد استفاده قرار می‌گیرند که امروزه در دسته‌ی دستگاه‌ های بسیار پرکاربرد در صنعت قرار گرفته‌اند که نقش بسیار مهمی را برای پیشرفت صنعت بر عهده دارند. در واقع می‌توان گفت پمپ باد یک دستگاهی است که در جهت مکش هوا و فشرده کردن آن در مخزن و خارج کردن آن با فشار بسیار زیاد.

توجه داشته باشید که اگر گنجایش مخزن پمپ باد متناسب با ظرفیت محصولات بادی نباشند، بر قسمت موتور پمپ باد فشار وارد می‌شود که موجب از بین رفتن انرژی پمپ و مستهلک شدن موتور پمپ باد خواهد شد. هم‌ چنین امروزه مردم به این نتیجه رسیده‌اند که با استفاده از این پمپ ‌ها در سایزهای کوچک می‌توانند برخی از نیازهایشان را در زمان کم برطرف کنند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در مورد انواع پمپ‌های باد و فروش اینترنتی آن‌ ها اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم.برای خرید انواع کمپرسور باد با ما همراه باشید.

انواع پمپ باد یا کمپرسور باد

در خرید اینترنتی انواع پمپ باد لازم است بدانید که برخی از محصولات بادی نظیر تخت‌ خواب‌ های بادی یا تشک ‌های بادی شامل پمپ ‌های سرخود می‌باشند که دیگر به پمپ ‌های باد مجزا نیازی ندارند. پمپ ‌ها در دو نوع برقی و بدون نیروی برق قابل استفاده هستند که بدیهی است قدرت پمپ ‌های برقی بسیار بیشتر از پمپ‌ های دستی یا پدالی هستند و می‌توانند در سریع ‌ترین زمان ممکن محصولات بادی را باد کنند. پمپ ‌های باد به منظور استفاده در صنعت و عموم در انواع متفاوتی طراحی شده‌اند و به فروش می‌رسند که در این بخش هر کدام از پمپ ‌ها را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

پمپ باد دستی

همان‌ طور که گفته شد پمپ ها جزو وسیله ‌های بسیار پرکاربرد هستند که در راه‌ اندازی تیوب، مبلمان بادی و … نقش مهمی را ایفا می‌کنند. بعضی اوقات ممکن است محصول از ابعاد کوچک برخوردار باشد که در این صورت می‌توان برای راه‌ اندازی آن از پمپ ‌های باد دستی استفاده کرد.

به عنوان مثال تویوب‌ ها، تشک ‌های بادی روی آب و مبل ‌های بادی با توجه به سایر محصولات دارای ابعاد کوچکی هستند که همانند دیگر محصولات بادی شامل دریچه‌ی خروج و ورود هوا می‌باشند و می‌توان با استفاده از پمپ باد دستی، آن‌ها را راه اندازی کرد. البته ناگفته نماند که برخی از این محصولات ممکن است دریچه‌ های بیشتری بر روی آن‌ ها قرار گرفته باشد که برای باد کردن محصولات با ابعاد کوچک پمپ‌ های دستی پیشنهاد می‌شود.

خرید انلاین انواع کمپرسور باد

همان طور که گفته شد پمپ های دستی با استفاده از نیروی دست همانند تلمبه عمل می‌کنند. به این صورت که با فشردن اهرم و با ورود هوا به داخل محفظه خود، باد درون مخزن از طریق شیلنگ و نوک سوزنی به درون محصول بادی وارد می‌شود که به این ترتیب محصول از باد پر شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آن جایی که هنگام استفاده از پمپ باد دستی از نیروی دست -کمک گرفته می‌شود، ممکن است استفاده طولانی مدت از آن، شما را خسته و کلافه کند. به همین دلیل فراموش نکنید که این پمپ ‌ها فقط برای محصولاتی که حجم یا ابعاد کمی دارند، مناسب می‌باشد.(برای خرید انلاین کمپرسور باد میتوانید به سایت(irancompressor.com)مراجعه نمایید.)

پمپ باد پدالی

این نوع از پمپ‌ های باد نیز توسط نیروی انسانی و بدون برق و الکتریسته کار می‌کند که تفاوت آن با پمپ باد دستی به این شکل است که پمپ ‌های بادی پدالی به جای استفاده از دست با استفاده از قدرت پا موجب راه ‌اندازی محصولات بادی می‌شوند و بدون شک می‌توان گفت که نسبت به پمپ‌ های بادی دستی قوی ‌تر عمل می‌کنند.

به طور کلی پمپ ‌های پدالی نسبت به پمپ‌ های دستی برتر هستند زیرا عضلات پا قوی ‌تر هستند و فرد در مدت زمان طولانی بدون این ‌که احساس خستگی کند، می‌تواند پدال بزند. هم‌ چنین پمپ ‌های بادی پدالی شامل مخزن هوای بیشتری نسبت به پمپ دستی می‌باشد که می‌توانند حجم زیادی از باد را درون خود نگهدارند و در نتیجه حجم باد زیادی را وارد محصول کنند.

اما با این حال بسیاری از افراد پمپ ‌های دستی را ترجیح می‌دهند زیرا پمپ‌ های بادی نسبت به پمپ‌ های پدالی دارای حجم و وزن کم می‌باشند که به راحتی قابل جابه‌جایی هستند و حتی می‌توان در سفر نیز این پمپ ‌ها را به همراه داشت.

برخی از این پمپ ‌ها دارای چندین قابلیت هستند به گونه‌ای که می‌توان عمل تخلیه را نیز به بهترین شکل ممکن با آن‌ ها انجام داد، فقط کافیست تا سری پمپ باد و نوع دریچه محصول را تغییر دهید تا با پر و خالی کردن باد محصول نهایت لذت را ببرید. شما نیز می‌توانید با توجه به نیاز خود و جنس بدنه و قدرت پمپ اقدام به خرید پمپ باد دستی یا پدالی کنید.(در حال حاضر استفاده از پمپ باد پدالی و یا دستی منسوخ شده است.شما میتوانید برای خرید انلاین انواع کمپرسور باد به سایت فروشگاهی ایران کمپرسور مراجعه کنید تا محصولات جایگزین را ببینید.)

پمپ بادی برقی

همان ‌طور که گفته شد محصولات بادی برای باد شدن نیاز به یک پمپ باد دارند تا در سریع ‌ترین زمان ممکن مورد استفاده قرار گیرند. حال اگر محصول بادی از ابعاد بسیار بزرگ برخوردار باشد دیگر پمپ‌ های بادی دستی و پدالی کاربردی نخواهند داشت و باید از پمپ بادی برقی استفاده شود. مثلا ممکن است تخت خوابی خریداری کنید که دارای حجم زیادی ‌باشد و هر بار نیز بخواهید آن را باد کنید و پس از استفاده باد آن را خالی کنید. در این صورت اصلا عقلانی نیست که هر بار از نیروی دست یا پا برای باد کردن تشک خود کمک بگیرید، بنابراین اینجاست که پمپ ‌های بادی برقی با استفاده از جریان برق خانگی کمک بسیار بزرگی به ما می‌کنند.

خرید بهترین کمپرسور باد

این نوع از پمپ‌ های بادی قدرت بسیار بالایی دارند به گونه‌ای که می‌توانند در چند دقیقه بدون تلف کردن وقت بزرگ‌ ترین محصولات را باد کنند. این پمپ ‌ها نسبت به پمپ‌ های بادی دستی و پدالی از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند اما پرداخت این هزینه با توجه عملکرد آن ارزشش را دارد.

جالب است بدانید که پمپ ‌های باد نیز قابلیت چند کاره بودن را دارند و علاوه بر عمل باد کردن می‌توانند عمل تخلیه کردن را نیز انجام دهند. برخی از پمپ‌ ها نیز با باتری خودرو کار می‌کنند که آن ‌ها نیز در دسته‌ی پمپ ‌های باد برقی قرار می‌گیرند. امروز پمپ‌ های برقی بیشتر از پمپ ‌های دستی و پدالی مورد استفاده قرار گرفته‌اند که شما نیز می‌توانید این نوع از پمپ‌ های بادی را از فروشگاه‌ های معتبر خریداری کنید.

سخن پایانی، معیارهای مهم در انتخاب بهترین پمپ باد

به عنوان سخن پایانی لازم است گفته شود که هنگام خرید و فروش انواع پمپ‌ های باد به صورت آنلاین یا حضوری حتما عواملی نظیر توان موتور، ظرفیت هوادهی، فشار کاری، سرو صدای پمپ، هوای خشک پمپ، وزن دستگاه و … را مورد بررسی قرار دهید. هم‌‌ چنین توجه داشته باشید که پمپ باد ظاهر مناسبی همانند رنگ و لیبل مشخص داشته باشند تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری شود.

باید گفته شود که بهترین پمپ باد به پمپ بادی گفته می‌شود که در شرایط مداوم کار کردن، طول عمر بیشتری داشته باشد و حداکثر کارایی را از خود به جا بگذارد. حتما قبل از خرید پمپ باد بودجه خود را مد نظر قرار دهید و طبق بودجه خود پمپ بادهای متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

هم‌ چنین به منظور انتخاب پمپ باد مناسب نیاز است تا نسبت به یک سری از اصول‌ های پایه آگاهی داشته باشید تا بتوانید پمپ بادهای متفاوت اعم از دستی پدالی و برقی را به درستی با یکدیگر مقایسه کنید. به علاوه می‌توانید با کسانی که قبلا از پمپ باد مد نظر شما استفاده کرده‌اند، مشورت کنید. حتما به منظور خرید اینترنتی انواع پمپ باد به فروشگاه‌ های معتبر اینترنتی و شناخته شده اقدام کنید تا از کیفیت و اصل بودن پمپ باد مطمئن شوید. در پایان امیدواریم که مطالب این مقاله در مورد انواع پمپ باد برای شما مفید بوده باشد و بتوانید به درستی نسبت به پمپ باد خرید و فروش کنید.

نوشته های مشابه

‫14 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟