مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

قیمت کمپرسور باد مدرن دسته بندی آن

آپدیت شده در: 29 مرداد 1401

آیا می‌دانید قیمت کمپرسور باد مدرن چقدر است؟ برای بررسی قیمت کمپرسور باد مدرن باید به موارد مختلفی توجه شود که در این مقاله بررسی می‌کنیم. فشرده سازی هوا در انواع صنایع توسط کمپرسور‌های باد انجام می‌شود. دستگاه کمپرسور باد جهت مکش هوا به داخل سیلندر از سیستم مکنده استفاده می‌کند. زمانی که هوا داخل موتور کمپرسور انباشته می‌شود، مخزن دستگاه به واسطه ذخیره سازی و افزایش فشار، فرآیند تولید هوای فشرده را آغاز می‌کند. فشاری که هوای داخل موتور متحمل می‌شود چند برابر فشار جو می‌باشد.

بعد از پایان فرآیند فشرده سازی، هوای فشرده شده توسط سیستم خروجی که روی موتور دستگاه نصب شده‌ است، از مخزن خارج می‌شود. یکی از جدیدترین انواع کمپرسور‌ها، کمپرسور باد پیستونی است که در قالب کمپرسور جابجایی مثبت به بازار معرفی می‌شود. کمپرسور‌های مدرن حجم هوا را تا حد زیادی کاهش می‌دهند و به واسطه ارتباطی که میان حجم فشار وارد شده وجود دارد، فشار را تا مقدار قابل توجهی افزایش می‌دهند. ایران پمپ جهت خرید بهترین نوع کمپرسور به شما راهنمای خرید ارائه می‌کند.

قیمت کمپرسور باد مدرن و عملکرد این دستگاه در صنعت

هنگام شروع فرآیند فشرده سازی هوا توسط کمپرسور مدرن، دستگاه با وارد کردن نیرو، فشار مورد نیاز را در مخزن افزایش می‌دهد. بعد از آن هوای فشرده شده به وسیله سیستم خط انتقال به قسمت‌های مختلف دستگاه انتقال می‌یابد. صنایع مختلف برای راه اندازی ابزار‌های بادی خود از فشاری بالغ بر 6 الی 8 بار استفاده می‌کنند. به همین علت کمپرسور مدرن پیستونی به عنوان یکی از قوی‌ترین ابزار‌های تامین هوای فشرده جهت راه اندازی دستگاه‌های صنعتی به شما می‌رود. ویژگی مهمی که دستگاه‌های کمپرسور مدرن دارند، استفاده از سیستم پیشرفته هواساز در انواع مختلف آن می‌باشد.

ظرفیت‌های هواسازی در کمپرسور‌های جدید، مطابق با حجم مخزن دسته بندی می‌شوند. کمپرسورها با توجه به اندازه حجم مخزنی که دارند، در حالت‌های مختلف جابجا می‌شوند. مثلاً کمپرسور‌هایی که مخزن کوچک تری دارند، حمل و نقل آن‌ها راحت تر از سایر کمپرسور‌هایی است که دارای حجم مخزن‌های بزرگ و سنگین هستند.

اما برای آسان تر شدن حمل و نقل کمپرسور‌های با مخزن سنگین و متوسط از چرخ و قلاب و در برخی از موارد هم از جرثقیل استفاده می‌کنند. شما هنگام خرید دستگاه پمپ باد با توجه به نیازی که دارید، حجم مخزن کمپرسور را تعیین می‌کنید. هر چقدر حجم مخزن دستگاه کمپرسور بیشتر باشد، شاهد خروجی هوای فشرده شده بیشتری از دستگاه خواهید بود. برای اطلاع از قیمت پمپ باد می‌توانید، در سایت ایران پمپ قیمت انواع کمپرسور‌ها را بررسی کنید.

موارد قابل استفاده از دستگاه کمپرسور مدرن

کمپرسور مدرن صنعتی با تولید انرژی جنبشی به واسطه آزاد سازی هوا، فشار تولیدی را به خارج از مخزن منتقل می‌کند. فرآیند خروج هوای فشرده شده توسط سیستم خروجی و شلنگ دستگاه اتفاق می‌افتد. زمینه کاربرد کمپرسورهای مدرن صنعتی بسیار گسترده ‌است و مهم‌ترین فعالیتهای صنعتی و غیر صنعتی از این دستگاه استفاده می‌کنند. کمپرسورهایی که کاربرد غیر صنعتی دارند، در قالب پمپ بادهای کوچک یا خانگی تولید می‌شوند.

کمپرسور‌هایی که دارای ظرفیت پایین و حجم مخزن کوچک تری هستند، به راحتی با جریان مستقیم برق کار می‌کنند. اغلب این کمپرسور‌ها در موارد تامین باد تیوب، توپ، انبساط پمپ‌های آب، تامین باد تشک‌های بادی و لاستیک‌های بزرگ و کوچک استفاده می‌شوند. برای مصارف خانگی می‌توانید از پمپ باد‌های خانگی استفاده کنید. پمپ باد‌های مدرنی که به منظور مصرف خانگی طراحی شده‌اند، علاوه بر این که سر و صدا و لرزش کمی دارند، فضای بسیار کمتری را در محیط اشغال می‌کنند.

اما کمپرسور‌های صنعتی مدرن تنها مختص کارخانه‌های توسعه یافته و کارگاه‌های پیشرفته ساخته می‌شوند. فشار و ظرفیت هوادهی در این کمپرسور‌ها به شدت بالاست. برای راه اندازی دستگاه‌ها و ابزار‌های پنوماتیکی مثل انواع بکس بادها، پرچ، دریل، دستگاه‌های تولید رنگ و سایر ابزار‌های صنعتی از کمپرسور‌های مدرن استفاده می‌کنند. قیمت کمپرسور باد مدرن به عوامل متعددی بستگی دارد، که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

قیمت کمپرسور باد مدرن و دسته بندی آن‌ها

یکی از عوامل مهم در دسته بندی کمپرسورهای جدید، سیستم روانکاری آن می‌باشد که در قیمت کمپرسور باد مدرن مؤثر است، وجود روغن و روانکاری تاثیر بسیار مثبتی در کارایی و راندمان دستگاه می‌گذارد. از کمپرسور‌های خشک و بدون روغن در فعالیت‌های آزمایشگاهی، کلینیک‌ها، موسسات درمانی و مکان‌های آموزشی و از کمپرسور‌های روغنی در انواع کارگاه‌ها، تعمیرگاه‌ها و … استفاده می‌کنند. در ساخت کمپرسور‌های مدرن روغنی از مواد و متریال بسیار مقاومی استفاده می‌کنند، این گونه کمپرسور‌ها با توجه به کاربرد گسترده‌ای که در صنعت دارند، باید نسب به سایر کمپرسور‌ها از طول عمر بالایی برخوردار باشند.

چگونه کمپرسور باد مدرن مورد تایید خود را تهیه کنیم؟

برای خرید کمپرسور مدرن صنعتی باید به موارد مختلفی توجه کنید، نخستین و مهم‌ترین مورد در خرید کمپرسور باد توانایی کار کمپرسور است. شما برای استفاده از کمپرسور مدرن پیستونی باید زمان توقف در نظر بگیرید، تا دستگاه مجدداً شروع به کار کند. برای انتخاب کمپرسور مدرن باید حجم مخزن را مطابق با ظرفیت کمپرسور در نظر بگیرید. زمانی که مخزن کوچک باشد شما برای استفاده از کمپرسور و تولید هوای فشرده باید تعداد دفعات بیشتری کمپرسور را روشن و خاموش کنید. در سیستم‌های کمپرسور صنعتی، الکتورموتور‌ها بر اساس قدرت تعیین شده خود تا حد مشخصی می‌توانند، روشن و خاموش شوند، در واقع حد تعیین شده نشان می‌دهد، کمپرسور می‌تواند در هر ساعت چند بار استارت بخورد.

سخن پایانی

دستگاه کمپرسور مدرن ویژگی‌های مختلفی دارد که مهم‌ترین آنها سیستم هواساز دستگاه می‌باشد. هواساز با توجه به کیفیت و کارایی که دارد، قیمت کمپرسور باد مدرن را تعیین می‌کند. معروف‌ترین شرکتی که به عنوان بهترین برند هواساز در تولید کمپرسور‌های مدرن پیستونی شناخته شده ‌است، برند فینی کشور ایتالیا می‌باشد. کمپرسور‌های تولید شده توسط این برند، از بهترین کیفیت و خدمات پس از فروش برخوردار هستند.

برای خرید کمپرسور‌های مدرن و بی صدا و بدون لرزش می‌توانید از سایت ایران پمپ دیدن کنید. البته قبل از این که اقدامات لازم را برای خرید کمپرسور انجام دهید، مشاوران و کارشناسان خرید، شما را در انتخاب خرید کمپرسور با کیفیت و استاندارد راهنمایی خواهند کرد. مشاوره خرید به صورت رایگان می‌باشد، در این مشاوره همکاران ما کمپرسور مطابق با نیاز‌هایتان را به شما پیشنهاد می‌کنند. در صورتی که این کمپرسور مورد تایید شما باشد، می‌توانید برای خرید آن با تکنسین‌های شرکت ایران پمپ تماس حاصل فرمایید و کمپرسور مورد نظر خود را سفارش دهید.

قیمت کمپرسور باد مدرن دسته بندی آن

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫15 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟