Onliner شنبه ، 7 نوامبر ، 2020 | 8:19 بازدید: 277 زمان مورد نیاز برای مطالعه : 9 دقیقه

قیمت کمپرسور باد فشار قوی با توجه طرح و مدل آن تعیین می‌شود. در ادامه این مقاله از سایت ایران پمپ با کاربرد‌های دستگاه کمپرسور باد فشار قوی بیشتر آشنا خواهید شد.

 

 

مقدمه

یکی از پرکاربردترین کمپرسور‌های صنعتی، دستگاه پمپ باد فشار قوی می‌باشد. دستگاه پمپ باد فشار قوی، فشرده سازی هوا را با فشار بسیار بیشتری انجام می‌دهد، این فشار تا حدی افزایش می‌یابد که فشار باقی مانده در خطوط جبران شود. قیمت کمپرسور باد فشار قوی با توجه طرح و مدل آن تعیین می‌شود، افرادی که برای کارهای صنعتی بزرگ می‌خواهند از این کمپرسور استفاده کنند، معمولاً کمپرسوری با قدرت 2000 بار آن را تهیه می‌کنند. در ادامه این مقاله از سایت ایران پمپ با کاربرد‌های دستگاه کمپرسور باد فشار قوی بیشتر آشنا خواهید شد.

 

کدام صنایع از دستگاه کمپرسور باد فشار قوی استفاده می‌کنند؟

کمپرسور باد فشار قوی در صنایع گسترده نفت و گاز، تهویه، تولیدی و انواع فلزات بیشترین کاربرد را دارد. فشرده سازی هوا در کمپرسور‌های باد فشار قوی در یک یا چند مرحله انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث می‌شود مشتریان به قیمت کمپرسور باد توجه کنند، استفاده آن در صنایع مختلف و کارایی آن است. در ضمن فشار این کمپرسور برای تولید هوای فشرده به واسطه کمپرسور کمکی افزایش می‌یابد.

بزرگ‌ترین صنایع کشور مانند صنعت تولیدات انواع باطری به ویژه باطری نوع پت، صنعت گسترده کشتیرانی و حمل و نقل دریایی، غواصی و آتش نشانی از این کمپرسور‌ها استفاده می‌کنند. فشاری که این نوع کمپرسور‌ها برای تولید باطری‌های پت به آن نیاز دارند، فشاری با قدرت 40 بار برای تولید هوا به حجم 700 تا 1500 لیتر بر دقیقه می‌باشد. آیا می‌دانید روند مکش هوا و فشرده سازی در کمپرسور‌های باد فشار قوی چگونه است؟

به این مطلب هم سر بزنید :  همه چیز درباره خرید پمپ باد بادکنک برقی و با کیفیت

 

نحوه عملکرد دستگاه کمپرسور باد فشار قوی و مهم‌ترین قطعات آن

هوا توسط کمپرسور فشار قوی به داخل موتور کشیده می‌شود و تا وقتی که فشار هوای داخلی پمپ باد به 40 بار نرسد، در مخزن کمپرسور ذخیره می‌ماند. یکی از عواملی که در قیمت کمپرسور باد فشار قوی تاثیر مستقیم دارد، کیفیت قطعاتی است که در این دستگاه استفاده شده‌است. درایر و میکروفیلتر دو قطعه بسیار مهمی است که شما در دستگاه پمپ باد فشار قوی مشاهد می‌کنید. وظیفه اصلی این دو ابزار روانکاری سیلندر و پیستون کمپرسور می‌باشد. این فرآیند به این دلیل انجام می‌شود که روغن حاصل از عملکرد دستگاه به همراه گرد و غبار و آلودگی وارد مخزن دستگاه نشود.

تنظیم فشار هوای کمپرسور امری بسیار مهم است. فشار کمپرسور باد باید به گونه ای تنظیم شود که در هنگام کار و استفاده به کمپرسور آسیب زیادی وارد نشود. برای اطلاع از انواع واحد فشار و تبدیل آن از یک مبدل که در سایت ایران پمپ است، استفاده کنید.

 

کاربرد درایر و میکروفیلتر

به طور کلی هوای پر از گرد و غبار بر اثر فعالیت‌های دستگاه برای تولید باطری به داخل مخزن ورود پیدا می‌کند، اما میکرو فیلتر تنها قطعه ای است که دستگاه برای پاکسازی و تمیز کردن این هوا انجام می‌دهد، تا هیچ گونه هوای آلوده‌ای وارد موتور دستگاه نشود. میکرو فیلتر قطعه بسیار پرکاربردی است که می‌تواند، ذرات گرد و غبار دستگاه را به سادگی پاکسازی کند. اما کافیست فقط یک بار قطعات درایر و میکروفیلتر دچار مشکل شوند و ایراد پیدا کنند، در این صورت هوای مرطوب به داخل مخزن ورود پیدا می‌کند و بعد از خنک شدن بخارات آب، هوای آلوده باطری‌ها را کدر می‌کند.

به این مطلب هم سر بزنید :  پمپ باد فندکی و راهنمای کامل خرید آن

به دنبال این موضوع کارخانه‌هایی که به صورت تخصصی دستگاه کمپرسور باد فشار قوی را تولید می‌کنند، دو قطعه درایر و میکرو فیلتر را به صورت ثابت درون دستگاه قرار دادند. از وقتی که پمپ باد‌های جدیدتر وارد بازار شده‌است، تفاوت زیادی را در قیمت کمپرسور باد فشار قوی جدید با مدل قدیمی آن احساس می‌کنید. زیرا با تولیدات جدیدتر کمپرسور‌های فشار قوی ایرادات دستگاه گرفته می‌شود، در نتیجه شاهد عملکرد و کیفیت بهتری از دستگاه خواهیم بود.

 

بوستر چه نقشی در کمپرسور باد فشار قوی دارد؟

بوستر یکی از ابزار‌های مهم و بسیار پر کاربرد برای دستگاه کمپرسور باد فشار قوی می‌باشد. این ابزار علاوه بر این که در قیمت کمپرسور باد فشار قوی تغییرات ایجاد می‌کند، می‌تواند فشار دستگاه را به راحتی به 40 بار برساند. دستگاه‌های کمپرسور فشار قوی همواره به طور طبیعی فشار با حجم بالایی را تولید می‌کنند، که استفاده از بوستر باعث می‌شود این فشار تا 40 بار افزایش یابد. البته بعد از این که بوستر فشار مورد نیاز را تامین کرد، می‌توانید برای ادامه مسیر از فشار هوای داخل مخزن استفاده کنید.

 

کمپرسور‌های فشار قوی، بیشتر از کدام نوع هستند؟

کارخانه‌های صنعتی اغلب کمپرسور‌های فشار قوی را به منظور فشرده سازی هوا با توان 40 بار را تولید می‌کنند، 40 بار حداقل فشاری است که این مدل از کمپرسور می‌تواند تامین کند. اما سوال اینجا است که کمپرسور‌های فشار قوی توسط روغن کار می‌کنند یا خشک؟ اغلب کمپرسور‌های صنعتی و فشار قوی در قالب کمپرسور‌های مدل اسکرو تولید می‌شوند. کمپرسور فشار قوی برای تولید هوای فشرده از نیروی روغن کمک می‌گیرد. کمپرسور‌های فشار قوی اسکرو به صورت معمولی با توان 8 تا 10 بار به فشرده سازی هوا می‌پردازد.

به این مطلب هم سر بزنید :  ۱۰ مورد از مهمترین دلایل لرزش کمپرسور باد و راه حل ها

در مدل‌های دیگر این کمپرسور که به صورت پیستونی کار می‌کنند، روغن کاری نقش مهمی در عملکرد آن‌ها ندارد. بیشترین فشاری که کمپرسور‌های پیستونی برای انجام فرآیند فشرده سازی صرف می‌کنند، فشاری به مقدار 20 تا 1000 بار است که طی دو تا چهار مرحله تولید می‌شود. به همین علت قیمت کمپرسور باد فشار قوی با توجه به امکانات و کارایی که دارد، از سایر کمپرسور‌ها بیشتر است.

برای تولید هوای مخازنی با حجم 600 تا 2000 لیتر از کمپرسور‌های باد پیستونی استفاده می‌کنند، با توجه به این که کمپرسور‌های پیستونی به صورت چند مرحله ای فعالیت می‌کنند، مورد استفاده بسیاری از صنایع پیشرفته صنعتی مانند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

سخن پایانی

برای خرید بهترین نوع کمپرسور باد فشار قوی باید به انواع مدل‌های قدرتی آن یعنی تسمه ای یا مدل کوپله مستقیم توجه کنید. چگونگی حرکت موتور، فشاری که دستگاه هنگام کار متحمل می‌شود، کاربرد آن به صورت تنفسی یا صنعتی، نوع برند، و کیفیت قطعات تشکیل دهند دستگاه، مواردی است به طور مستقیم و غیر مستقیم در قیمت کمپرسور باد فشار قوی تاثیر می‌گذارد.

شما با ورود به سایت ایران پمپ می‌توانید قبل از خرید کمپرسور باد فشار قوی مطابق با نیازهای خود، از راهنمایی‌های کارشناسان و مشاوران سایت بهره مند شوید و بعد از آن برای خرید اقدامات لازم را انجام دهید. ایران پمپ سعی دارد بهترین مدل‌های کمپرسور را با توجه به نیاز مشتریان با مناسبت‌ترین قیمت‌ها ارائه کند.

مطالب مرتبط

کمپرسور در صنعت نفت چه کاربردی دارد؟

کمپرسورها نقش فشرده‌سازی هوا در هر سیستم تهویه را دارند و به‌ جرائت می‌توان گفت کمپرسور همانند قلب هر دستگاه عمل می‌کند. پس تا اینجا دریافتیم اگر کمپرسور دچار مشکل...

چگونه نشتی کمپرسور هوا را پیدا کرده و آن را تعمیر کنیم؟

زمانی که صدایی نامتعارف از یکی از قسمت‌های کمپرسور باد خود بشنوید ممکن است متوجه نشوید که چه مقدار صدمه به کمپرسور و خط انتقال شما وارد شده است. نشتی...

چگونه بهترین نوع کمپرسور باد را انتخاب کنیم؟

کمپرسورهای هوا دستگاه‌های اولیه‌ و ضروری در بسیاری از مشاغل هستند. آن‌ها قدرت و نیروی طیف گسترده‌ای از ابزارها و دستگاه‌هارا تامین کرده و کاربردهای بسیاری دارند. کاربرد و موارد...

آشنایی با کمپرسور اسکرو – کاربردها، قطعات و نکات طلایی در مورد آن

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسورهای صنعتی است که کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف دارد. عملکرد پایه این دستگاه به شکلی است که با استفاده از حرکت دورانی دو...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *