مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

قیمت کمپرسور باد فشار قوی و کاربرد‌های آن

آپدیت شده در: 26 دی 1401

قیمت کمپرسور باد فشار قوی با توجه طرح و مدل آن تعیین می‌شود. در ادامه این مقاله از سایت ایران پمپ با کاربرد‌های دستگاه کمپرسور باد فشار قوی بیشتر آشنا خواهید شد.

یکی از پرکاربردترین کمپرسور‌های صنعتی، دستگاه پمپ باد فشار قوی می‌باشد. دستگاه پمپ باد فشار قوی، فشرده سازی هوا را با فشار بسیار بیشتری انجام می‌دهد، این فشار تا حدی افزایش می‌یابد که فشار باقی مانده در خطوط جبران شود.

قیمت کمپرسور باد فشار قوی با توجه طرح و مدل آن تعیین می‌شود، افرادی که برای کارهای صنعتی بزرگ می‌خواهند از این کمپرسور استفاده کنند، معمولاً کمپرسوری با قدرت 2000 بار آن را تهیه می‌کنند. در ادامه این مقاله از سایت ایران پمپ با کاربرد‌های دستگاه کمپرسور باد فشار قوی بیشتر آشنا خواهید شد.

Array

کدام صنایع از دستگاه کمپرسور باد فشار قوی استفاده می‌کنند؟

کمپرسور باد فشار قوی در صنایع گسترده نفت و گاز، تهویه، تولیدی و انواع فلزات بیشترین کاربرد را دارد. فشرده سازی هوا در کمپرسور‌های باد فشار قوی در یک یا چند مرحله انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث می‌شود مشتریان به قیمت کمپرسور باد توجه کنند، استفاده آن در صنایع مختلف و کارایی آن است. در ضمن فشار این کمپرسور برای تولید هوای فشرده به واسطه کمپرسور کمکی افزایش می‌یابد.

بزرگ‌ترین صنایع کشور مانند صنعت تولیدات انواع باطری به ویژه باطری نوع پت، صنعت گسترده کشتیرانی و حمل و نقل دریایی، غواصی و آتش نشانی از این کمپرسور‌ها استفاده می‌کنند. فشاری که این نوع کمپرسور‌ها برای تولید باطری‌های پت به آن نیاز دارند، فشاری با قدرت 40 بار برای تولید هوا به حجم 700 تا 1500 لیتر بر دقیقه می‌باشد. آیا می‌دانید روند مکش هوا و فشرده سازی در کمپرسور‌های باد فشار قوی چگونه است؟

Array

نحوه کار دستگاه کمپرسور باد فشار قوی و بررسی قطعات

هوا توسط کمپرسور فشار قوی به داخل موتور کشیده می‌شود و تا وقتی که فشار هوای داخلی پمپ باد به حد معین نرسد، در مخزن کمپرسور ذخیره می‌ماند. یکی از عواملی که در قیمت کمپرسور باد فشار قوی تاثیر مستقیم دارد، کیفیت قطعاتی است که در این دستگاه استفاده شده‌ است. درایر تبریدی و میکروفیلتر دو قطعه بسیار مهمی است که شما در دستگاه پمپ باد فشار قوی مشاهده می‌کنید. وظیفه اصلی این دو ابزار حذغ رطوبت از هوای خروجی کمپرسور باد می‌باشد. این فرآیند به این دلیل انجام می‌شود که روغن حاصل از عملکرد دستگاه به همراه گرد و غبار و آلودگی در هوای فشرده خروجی کمپرسور نباشد.

تنظیم فشار هوای کمپرسور امری بسیار مهم است. فشار کمپرسور باد باید به گونه ای تنظیم شود که در هنگام کار و استفاده به موتور کمپرسور آسیب زیادی وارد نشود. برای اطلاع از انواع واحد فشار و تبدیل آن از یک مبدل که در سایت ایران پمپ است، استفاده کنید.

Array

کاربرد درایر و میکروفیلتر کمپرسور باد

به طور کلی هوای پر از گرد و غبار و رطوبت بر اثر فعالیت‌های دستگاه برای تولید باطری به داخل مخزن ورود پیدا می‌کند، اما میکرو فیلتر تنها قطعه ای است که دستگاه برای پاکسازی و تمیز کردن این هوا به آن نیاز دارد، تا هیچ گونه هوای آلوده‌ای وارد دستگاههای مصرف کننده نشود. میکرو فیلتر قطعه بسیار پرکاربردی است که می‌تواند، ذرات گرد و غبار و رطوبت هوای فشرده را به سادگی پاکسازی کند.

اما کافیست فقط یک بار قطعات درایر و میکروفیلتر دچار مشکل شوند و ایراد پیدا کنند، در این صورت هوای مرطوب به داخل سایر دستگاه ها وارد میشود و بعد از خنک شدن بخارات آب، هوای آلوده باطری‌ها را کدر می‌کند.

به دنبال این موضوع کارخانه‌هایی که به صورت تخصصی دستگاه کمپرسور باد فشار قوی را تولید می‌کنند، دو قطعه درایر تبریدی و میکرو فیلتر کمپرسور باد را به صورت ثابت درون دستگاه قرار دادند. از وقتی که پمپ باد‌های جدیدتر وارد بازار شده‌است، تفاوت زیادی را در قیمت کمپرسور باد فشار قوی جدید با مدل قدیمی آن احساس می‌کنید. زیرا با تولیدات جدیدتر کمپرسور‌های فشار قوی ایرادات دستگاه گرفته می‌شود، در نتیجه شاهد عملکرد و کیفیت بهتری از دستگاه خواهیم بود.

Array

بوستر چه نقشی در کمپرسور باد فشار قوی دارد؟

همانطور که از نام آن پیداست، بوستر کمپرسور به معنای تقویت کننده فشار است.بوستر یکی از ابزار‌های مهم و بسیار پر کاربرد برای دستگاه کمپرسور باد فشار قوی می‌باشد.

این ابزار علاوه بر این که در قیمت کمپرسور باد فشار قوی تغییرات ایجاد می‌کند، می‌تواند فشار دستگاه را به راحتی به 40 بار برساند. دستگاه‌های کمپرسور فشار قوی همواره به طور طبیعی فشار با حجم بالایی را تولید می‌کنند، که استفاده از بوستر باعث می‌شود این فشار تا 40 بار افزایش یابد. البته بعد از این که بوستر فشار مورد نیاز را تامین کرد، می‌توانید برای ادامه مسیر از فشار هوای داخل مخزن استفاده کنید.

Array

کمپرسور‌های فشار قوی، بیشتر از کدام نوع هستند؟

کارخانه‌های صنعتی اغلب کمپرسور‌های فشار قوی را به منظور فشرده سازی هوا با توان 40 بار را تولید می‌کنند، 40 بار حداقل فشاری است که این مدل از کمپرسور می‌تواند تامین کند. اما سؤال اینجا است که کمپرسور‌های فشار قوی توسط روغن کار می‌کنند یا خشک؟ اغلب کمپرسور‌های صنعتی و فشار قوی در قالب کمپرسور‌های مدل اسکرو تولید می‌شوند. کمپرسور فشار قوی برای تولید هوای فشرده از نیروی روغن کمک می‌گیرد. کمپرسور‌های فشار قوی اسکرو به صورت معمولی با توان 8 تا 10 بار به فشرده سازی هوا می‌پردازد.

در مدل‌های دیگر این کمپرسور که به صورت پیستونی کار می‌کنند، روغن کاری نقش مهمی در عملکرد آن‌ها ندارد. بیشترین فشاری که کمپرسور‌های پیستونی برای انجام فرآیند فشرده سازی صرف می‌کنند، فشاری به مقدار 20 تا 1000 بار است که طی دو تا چهار مرحله تولید می‌شود. به همین علت قیمت کمپرسور باد فشار قوی با توجه به امکانات و کارایی که دارد، از سایر کمپرسور‌ها بیشتر است.

برای تولید هوای مخازنی با حجم 600 تا 2000 لیتر از کمپرسور‌های باد پیستونی استفاده می‌کنند، با توجه به این که کمپرسور‌های پیستونی به صورت چند مرحله ای فعالیت می‌کنند، مورد استفاده بسیاری از صنایع پیشرفته صنعتی مانند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سخن پایانی

برای خرید بهترین نوع کمپرسور باد فشار قوی باید به انواع مدل‌های قدرتی آن یعنی تسمه ای یا مدل کوپله مستقیم توجه کنید. چگونگی حرکت موتور، فشاری که دستگاه هنگام کار متحمل می‌شود، کاربرد آن به صورت تنفسی یا صنعتی، نوع برند، و کیفیت قطعات تشکیل دهند دستگاه، مواردی است به طور مستقیم و غیر مستقیم در قیمت کمپرسور باد فشار قوی تاثیر می‌گذارد.

شما با ورود به سایت ایران پمپ می‌توانید قبل از خرید کمپرسور باد فشار قوی مطابق با نیازهای خود، از راهنمایی‌های کارشناسان و مشاوران سایت بهره مند شوید و بعد از آن برای خرید اقدامات لازم را انجام دهید. ایران پمپ سعی دارد بهترین مدل‌های کمپرسور را با توجه به نیاز مشتریان با مناسبت‌ترین قیمت‌ها ارائه کند.

قیمت کمپرسور باد فشار قوی و کاربرد‌های آن

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫16 نظرها

  1. من یه سوال فنی دارم.میشه شماره کارشناستون رو بدین تا باهاشون مشورت کنم؟ کارم خیلی گیر کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟