مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

با خرید پمپ باد کامیون ، امنیت وسیله نقلیه را افزایش دهید

آپدیت شده در: 29 مرداد 1401

در ماشین‌های سنگین علاوه بر ترمز اصلی، عواملی دیگری در کاهش سرعت ماشین تاثیر گذار است. به عوامل کاهنده سرعت ماشین در اصطلاح ریتاردر گفته می‌شود. ترمز‌ های بادی که نام دیگر آن‌ها پنوماتیک است برای ماشین‌ های سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرید. این نوع ترمز‌ ها با فشار‌ هوا کار می‌کنند. برای ایجاد هوای فشرده نیاز به پمپ باد کامیون میباشد.

کیفیت ترمز‌ های بادی تا حد زیادی به کیفیت کمپرسور باد و پمپ متراکم کننده هوا بستگی دارد. ماشین‌ های سنگین از جمله کامیون‌ ها در سراشیبی‌ ها با خطرات مختلفی از جمله بریدن و خالی کردن ترمز رو به‌رو هستند، از این رو در کامیون‌ های سیستم ترمز بادی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا بتوان به وسیله‌ی آن ایمنی خودرو را تا حد زیادی افزایش داد. از این رو خرید پمپ باد کامیون برای افزایش کیفیت ترمز‌ های پنوماتیکی بسیار مهم و ضروری است.

در ترمز‌ های روغنی وظیفه‌ی اصلی روغن‌ ها تبدیل نیروی مکانیکی به نیروی هیدرولیکی است. اما در ترمز‌ های بادی با فرایند دیگری روبه‌ رو هستیم در این ترمز‌ها به جای نیروی هیدرولیکی از نیروی باد استفاده می‌شود. در این سیستم ترمز گیری، عملیات انتقال دهی نیرو به وسیله‌ی گاز انجام می‌شود. اما در ترمز روغنی این عمل توسط مایع انجام می‌پذیرد. از این رو می‌توان گفت که گاز‌ها نقش بسیار مهمی در ترمز بادی دارند و باید در خرید پمپ باد کامیون و یا ماشین‌ های سنگین دیگر، دقت بسیار زیادی را به خرج داد.

سایت‌ های مختلفی در زمینه فروش پمپ باد و کمپرسور فعالیت دارند و از آنها می‌توانید لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کنید. ایران پمپ نیز یکی از سایت‌ ها معتبر و با تجربه در زمینه‌ی انواع مختلف پمپ باد و کمپرسور است که می‌توانید برای خرید لوازم و تجهیزات با کیفیت از آن بهره بگیرید.

Array

دلیل خرید پمپ باد کامیون چیست؟

معمولا خطرات جاده‌ ای برای ماشین‌ های سنگین بسیار بیشتر از خودروهای سواری است. کنترل کردن ماشین‌های سنگین بسیار سخت بوده و برای این امر نیاز به کسب مهارت و تخصص است. در ماشین‌ های سنگین برای جلوگیری از حادثه و تصادف، تمهیدات مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله‌ی این موارد وجود ترمز کمکی در کامیون‌ها است. با استفاده از ترمز‌های کمکی می‌توان امنیت کامیون‌ها را افزایش داد. کامیون‌ها معمولا در جاده‌ های مختلف رفت و آمد‌ دارند و در اکثر روز‌های سرد و گرم سال نیز در جاده حرکت می‌کنند. همه‌ی این موارد دست به دست هم میدهد تا امنیت این وسیله‌ی نقلیه را نسبت به خودرو‌ های معمولی افزایش دهیم.

ترمز‌های کمکی را می‌توان مهم‌ترین عامل برای افزایش امینت کامیون‌ها بدانیم. اما حال چرا خرید پمپ باد کامیون تا این حد مهم و ضروری است؟ ترمز‌های بادی همانطور که از نامش پیداست به وسیله‌ی باد و گاز کار می‌کنند؛ تامین گاز و فشار این نوع ترمز‌ها به وسیله پمپ و کمپرسور‌ ها صورت می‌گیرد. از این رو کیفیت پمپ باد بسیار در کیفیت ترمز بادی تاثیر گذار است.

وظیفه پمپ باد در ترمز بادی کامیون‌ ها چیست؟

ترمز بادی از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل می‌شود که همه‌ی آن‌ها در افزایش کیفیت محصول بسیار مهم و ضروری هستند. اما به دلیل اینکه این سیستم به وسیله‌ی گاز و فشار هوا کار می کند پمپ باد از اصلی‌ ترین قطعات این نوع ترمز است. خرید پمپ باد کامیون مناسب، از نظر افزایش کیفیت ترمز بسیار حائز اهمیت است. در ادامه با سایر قطعات ترمز بادی بیشتر آشنا می‌شویم.

تانک باد: برای ذخیره کردن هوا فشرده باید از تانک باد استفاده کنیم.

فیلتر خشک کن: فیلتر خشک کن مابین کمپرسور و تانک باد قرار می‌گیرد. هوای ورودی به سیستم ترمز اگر دچار نا خالصی باشد می‌تواند مشکلات را در هنگام ترمز گیری به وجود آورد. از این رو این هوا باید از رطوبت، روغن و آلودگی‌ ها به طور کامل پاک شود. وظیفه‌ ی تصفیه کردن هوای ورودی به سیستم ترمز توسط فیلتر خشک کن انجام می‌شود.

بوستر ترمز: بوستر ترمز نیز یکی از قطعات مهم و ضروری ترمز بادی است که از اجزای مختلفی نظیر دیافراگم، فنر، میل پیستون تشکیل می‌شود. هنگامی که راننده برای گرفتن ترمز پای خود را بر روی پدال ترمز می‌گذارد، فشار هوا سبب بالا رفتن دیافراگم می‌شود و به همین دلیل میل پیسون به بیرون رانده می‌شود.

جغجغه ترمز: جغجغه ترمز به وسیله‌ی قرقره به بوستر وصل می‌شود که تنظیم فاصله کفکشی‌ها با کاسه ترمز را به عهده دارد.

کمپرسور باد: کمپرسور یا پمپ باد هوای مورد نیاز سسیتم را تامین می‌کند و آن را وارد تانک باد می‌کند. می‌توان گفت که اگر هوای سیستم تامین نشود، سیستم ترمز گیری به طور کامل مختل می‌شود از این رو خرید پمپ باد کامیون مناسب و مرغوب بسیار مهم و ضروری است.

Array

چه مواردی در قیمت خرید پمپ باد کامیون تاثیر گذار است؟

تمامی تجهیزات و لوازمی که تولید و روانه بازار می‌شوند کیفیت‌ های مختلفی دارند. هر کدام از کیفیت‌ ها دارای کارایی و قیمت خاص به خود هستند. در پمپ باد کامیون نیز به همین صورت است و عوامل مختلفی در کیفیت آن تاثیر گذار هستند. از جمله‌‌ی این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • قطعات مصرفی
 • اصلی و فابریک بودن پمپ باد
 • جنس کمپرسور باد

بنابراین قبل از خرید پمپ باد باید به موارد بالا توجه کنید تا دستگاهی با کیفیت و مناسب را خریداری کنید.

سخن پایانی

به طور کلی کنترل و رانندگی با ماشین‌ های سنگین امری سخت و خطرناک است. از این رو برای استفاده از ماشین‌ های سنگین باید به موارد ایمنی مختلف برای جلوگیری از هر گونه حادثه و آسیبی توجه کرد. از جمله مهم‌ ترین موارد ایمنی تجهیزات و قطعات خودرو است که باید در بهترین حالت کارایی و عملکرد خود باشند.

یکی از مهمترین اجزای ماشین‌ های سنگین که در عدم بروز حوادث و تصادف نقش پر رنگی دارد، سیستم ترمز آن‌ها است. سیستم ترمز کامیون و سایر وسایل نقلیه سنگین، ترمز بادی بوده که برای کار و عملکرد صحیح آن نیاز به کمپرسور و پمپ باد است. از این رو باید برای عملکرد درست و صحیح این سیستم در هنگام خرید پمپ باد کامیون بسیار دقت کرد.

ایران پمپ از جمله‌ سایت‌ های ایرانی است که در واردات پمپ‌ های مختلف به کشور فعالیت دارد. این سایت با توجه به سابقه کاری بالا و تجربه‌ های زیادی که در زمینه انواع مختلف کمپرسور و پمپ باد کسب کرده‌ است توانسته تا دستگاه‌ های مناسب و با کیفیتی را وارد بازار ایران کند. اگر سوالی دارید در قسمت نظرات میتوانید مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهیم.

با خرید پمپ باد کامیون ، امنیت وسیله نقلیه را افزایش دهید

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫16 نظرها

   1. سلام عزیز من یه مینی بوس بنز دارم ترمزش روغنیه بخام بادیش کنم تمام قطعاتش چقدر میشه هزینش
    ممنون میشم جواب بدین

    1. سلام وقت بخیر لطفا با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا دقیقتر راهنماییتون کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟