مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

بهترین پمپ باد برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر

آپدیت شده در: 04 اردیبهشت 1401

امروزه از پمپ‌های باد برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این کاربردها، تعمیرات موبایل و کامپیوتر می‌باشد. هرچند نمی‌توان از هر پمپ بادی برای تعمیرات تخصصی و حساس استفاده نمود.
در این مقاله به معرفی ویژگی‌های پمپ باد مناسب تعمیرات موبایل و کامپیوتر خواهیم پرداخت و به شما در پیدا کردن پمپ باد مناسب تعمیرات موبایل و کامپیوتر، کمک خواهیم کرد.

Array

کاربرد پمپ باد در تعمیرات موبایل و کامپیوتر:

پمپ‌های باد به وفور برای تعمیرات و سرویس موبایل و کامپیوتر استفاده می‌شوند. نیروی هوای فشرده به تعمیرکاران این امکان را می‌دهد تا بردهای الکتریکی را تمیز کرده و برخی از کارهای حساس را آسان‌تر به انجام برسانند.

از کاربردهای پمپ باد در تعمیرات موبایل و کامپیوتر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• تمیز کردن بردهای الکترونیکی از گرد و خاک
• حذف روکش‌های لاستیکی از برد
• تمیز کردن سوکت‌ها و سر سوکت‌ها
• جداسازی صفحه و گلس در گوشی‌های موبایل
• تمیز کردن نقاط غیر قابل دسترسی
• تمیز کردن صفحه نمایش برای قرار دادن گلس

بطور کل از پمپ‌های باد برای فعالیت‌های مختلفی در تعمیرات موبایل و کامپیوتر استفاده می‌شود. در نتیجه داشتن یک پمپ باد مناسب تعمیرات موبایل و کامپیوتر برای تمامی مراکز تعمیرات ضروی می‌باشد.
هر کمپرسور باد برای تعمیر موبایل و کامپیوتر مناسب نبوده و نمی‌توان از هر پمپ بادی در بخش تعمیرات استفاده کرد. پس لازم است تا پیش از اقدام به خرید پمپ باد برای تعمیرات موبایل، از ویژگی‌های کمپرسور باد مناسب برای تعمیرات آگاهی یابید.

Array

ویژگی‌های پمپ باد مناسب تعمیرات لوازم الکترونیکی:

پمپ‌های بادی که برای تعمیرات موبایل استفاده می‌شوند، نیازمند ویژگی‌های خاصی می‌باشند. بطور کل نمی‌توان از هر نوع پمپ بادی برای تعمیرات این وسایل حساس استفاده نمود.

از ویژگی‌های اصلی این پمپ باد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• صدای بسیار کم
• قابل حمل بودن
• عدم نیاز به فضای زیاد
• حجم مخزن مناسب
• مصرف بهینه برق
• ترجیحا بدون روغن بودن
• قابلیت تنظیم هوای خروجی

صدای بسیار کم:

برخی از پمپ‌های باد صدای بسیار زیادی تولید می‌کنند که در طولانی مدت باعث کاهش شنوایی می‌شود. همچنین صدای زیاد باعث آزار دیگران نیز خواهد شد. از آنجایی که برای تعمیرات موبایل، تعمیرکار بصورت مستقیم با پمپ باد در ارتباط است، پمپ باد استفاده شده نباید صدای زیادی تولید کند.

صدای زیاد نه تنها کیفیت کار شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، بلکه باعث رنجش مشتری‌ها و سایر افراد مستقر در آن قسمت نیز خواهد شد. پس یک پمپ باد مناسب تعمیرات موبایل می‌بایست از نوع کم صدا (یا بدون صدا) باشد.

قابل حمل بودن:

پمپ بادی که برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر استفاده می‌شود، می‌بایست قابل حمل و جابجایی باشد. اگر از پمپ باد سنگین استفاده نمایید، جابجا کردن پمپ برای شما سخت می‌شود و شما را دچار مشکل می‌کند.

عدم نیاز به فضای زیاد:

پمپ باد بزرگ، دست و پا گیر بوده و برای فضاهای کوچک مناسب نمی‌باشد. پس برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر از یک پمپ باد جمع و جور استفاده کنید که فضای زیادی را اشغال نکند. پمپ باد کوچک به شما در مرتب نگه داشتن فضای کارتان و همچنین استفاده بهتر از فضا کمک شایانی خواهد کرد.

حجم مخزن مناسب:

حجم مخزن پمپ باد مناسب تعمیرات موبایل و کامپیوتر به تعداد تعمیرکاران شما بستگی دارد. بطور کل پمپ‌های بادی که برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر استفاده می‌شوند دارای مخازنی با حجم 10، 15، 25 و 30 لیتر می‌باشند.

یک پمپ باد 30 لیتری برای مراکز تعمیرات موبایلی که در آن 3 نفر از هوای فشرده استفاده می‌کنند، مناسب می‌باشد. اگر حجم مخزن پمپ باد شما کم باشد، ممکن است با کمبود هوای فشرده مواجه شوید و سرعت کارتان کاسته شود. پس از پمپ بادی استفاده نمایید که حجم مخزن متناسبی با میزان تقاضا شما داشته باشد.

Array

انواع پمپ باد مناسب تعمیرات موبایل و کامپیوتر:

برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر از پمپ‌های باد یخچالی و اویل فری (بدون روغن) استفاده می‌شود.
پمپ‌ باد یخچالی و پمپ باد اویل فری صدای بسیار کمی تولید می‌کنند و به همین منظور برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر، گزینه‌های مناسبی می‌باشند.

پمپ باد یخچالی:

پمپ‌های باد یخچالی صدای بسیار کمی تولید می‌کنند و می‌توان به راحتی از آنها در هر فضایی استفاده نمود. پمپ‌های باد یخچالی دارای سیستم روانکاری داخلی می‌باشند و به همین دلیل نیازمند روغن هستند.

پمپ‌های باد یخچالی، هر 6 ماه یکبار به تعویض روغن نیاز دارند و اگر از تعویض روغن این پمپ‌ها غافل شوید، سایش و خوردگی موتور پمپ افزایش پیدا کرده و موتور گیرپاژ خواهد کرد. به همین دلیل اگر برای تعمیرات وسایل الکترونیکی از پمپ‌های باد یخچالی استفاده می‌کنید، از روغن کاری آن غافل نشوید.

قیمت پمپ‌های باد یخچالی از پمپ‌های باد اویل فری پایین‌تر بوده و برای تعمیرکارانی که بودجه زیادی ندارند، مناسب می‌باشد.
همچنین میتوانید این نوع کمپرسور باد را با توجه به فضایی که دارید به صورت مخزن خوابیده یا ایستاده و با قدرت های موتور متفاوت سفارش دهید.

شرکت کمپرسور سازی ایران پمپ این قابلیت را برای مشتریان گرامی فراهم کرده تا رkگ دلخواه کمپرسور باد،حجم مخزن،عمودی یا افقی بودن مخزن،چرخدار یا ثابت بودن را با توجه به نیاز خودشان سفارش دهند.
نکته مهم در استفاده از کمپرسور باد برای بادگیری قطعات الکترونیکی این است که حتما از میکرو فیلتر در قسمت خروجی هوا استفاده کنید تا هوایی کاملا خشک و عاری از هر گونه مایعاتی را در اختیار داشته باشد.

پمپ باد اویل فری:

همانگونه که از نام این پمپ‌ها پیداست، نیازی به روغن کاری ندارند و از این بابت نسبت به پمپ‌های یخچالی برتر هستند.
پمپ باد سایلنت اویل فری، صدای زیادی تولید نمی‌کند و می‌توانید به راحتی از آن در کنار خودتان استفاده کنید.

یکی دیگر از مزیت‌های پمپ باد اویل فری نسبت به پمپ باد یخچالی، کیفیت بالاتر هوای فشرده تحویلی می‌باشد. در پمپ‌های باد روغنی ممکن است مقادیری از روغن وارد هوای فشرده شده و به بیرون پمپ شود ولی این مورد در پمپ‌های اویل فری وجود ندارد.

قیمت پمپ‌های سایلنت اویل فری نسبت به پمپ‌های یخچالی بالاتر بوده و یک پمپ باد سایلنت اویل فری، دو برابر یک پمپ باد یخچالی با مشخصات مشابه، قیمت دارد.
ویژگی بدون روغن بودن این کمپرسور نسبت به مدل یخچالی یک برتری بسیار خوب به حساب می آید ولی از انجا که وقتی هوا در مخزن فشرده میشود به مرور قطرات آب در مخزن تشکیل میشوند.

در نتیجه حتما برای این مدل هم از میکرو فیلتر بهتر است استفاده کنید تا خیالتان کاملا راحت باشد.برای این کمپرسورهای خشک از میکرو فیلتر های معمولی که قیمت مناسبی هم دارند میتوانید استفاده کنید و نیازی نیست که هزینه زیادی برای خرید فیلتراسیون انجام دهید.

Array

لوازم مورد نیاز پمپ باد برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر:

پس از آنکه پمپ باد مناسبی تهیه نمودید، لازم است تا سایر لوازم مورد نیاز برای استفاده از پمپ باد را نیز تهیه کنید. پمپ بادی که برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر استفاده می‌شود، به لوازم زیادی احتیاج ندارد. شما جدای از خود پمپ باد به یک شیلنگ و یک باد پاش (تفنگ باد) نیاز دارید.
برای تعمیرات موبایل بهتر است که از شیلنگ‌های فنری استفاده کنید. این شیلنگ‌ها به دلیل فنری بودن روی زمین آویزان نمی‌شوند و آزادی عمل بیشتری به شما خواهند داد.

جمع بندی:

زمانی که تصمیم به خرید یک پمپ باد مناسب تعمیرات موبایل و کامپیوتر می‌گیرید، لازم است تا موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. از مهم‌ترین این موارد، صدای تولیدی پمپ باد می‌باشد. پمپ‌های باد پر صدا برای محیط‌ های تجاری مانند مغازه‌ها و پاساژ‌ها، به هیچ وجهی مناسب نبوده و باعث سلب آسایش دیگران می‌شوند. پس در زمان خرید پمپ باد، بی صدا بودن آن را به عنوان اولین نکته در نظر داشته باشید.
همچنین لازم است تا به حجم مخزن، قابلیت جابجایی و فضای پمپ باد نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

بهترین پمپ باد برای تعمیرات موبایل و کامپیوتر

من متخصص و پژوهشگر در زمینه هوای فشرده و انواع کمپرسور باد هستم و سعی می کنم تا جدیدترین و کارامدترین اطلاعات را در خصوص صنعت هوای فشرده با شما به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫15 نظرها

  1. آقا ممنون.کاشکی زودتر این پست رو خونده بودم.ولی الانم خوبه -خیلی چیزا فهمیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟