مقالات تخصصی و پژوهشی ایران پمپ

کاربرد کمپرسور باد در صنعت بسته بندی محصولات

آپدیت شده در: 22 آبان 1401

صنایعی چون صنایع غذایی، نوشیدنی و دارویی جزو صنایع بسیار حساس می‌باشند. ورود مقادیر بسیار کمی آلودگی به محصولات نهایی در این صنایع سبب فساد محصولات شده و خطرات زیادی را برای مصرف‌کنندگان بوجود می‎‌آورد.

درنتیجه در چنین صنایعی لازم ضروری‌ست تا دخالت‌های انسانی را در تمامی مراحل تولید تا حد ممکن کاهش داد. یکی از حساس‌ترین بخش‌های این‌چنین صنایع، بخش بسته‌بندی محصولات می‌باشد، چراکه پس از بسته‌بندی محصولات، امکان انجام کنترل کیفی، محدود شده و محصولات آماده توزیع می‌شوند. به همین دلیل در این مقاله به کاربرد و نقش مهم کمپرسورهای باد در بسته‌بندی محصولات خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

 

کاربرد کمپرسور باد در بسته بندی

کاربرد کمپرسورهای باد در بسته‌بندی:

هوای فشرده در بسته‌بندی محصولات نقشی حائز اهمیت و همه جانبه‌ ایفا می‌کند. در بسیاری از صنایع غذایی، نوشیدنی و دارویی، روزانه حجم زیادی از محصولات تولید می‌شود و لازم است تا تمامی محصولات تولید شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بسته‌بندی و به سردخانه‌ها انتقال داده شوند.

در دیگر صنایع نیز لازم است تا محصولات با سرعت مناسبی بسته‌بندی شوند تا برای توزیع و پخش به موقع، آماده گردند. از کاربردهای کمپرسورهای باد در بسته‌بندی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

• وکیوم کردن محصولات

• تولید نیتروژن برای نگهداری از مواد غذایی و فاسد شدنی

• دستگاه‌های ضدعفونی کننده

• قالب‌گیری بادی برای ظروف بسته‌بندی چون بطری‌ها

• انجماد محصولات فاسد شدنی

• تمیز نمودن محصولات غیر حساس به وسیله دمیدن باد

• حرکت دادن محصولات بر روی نوار نقاله

• انتقال و توزیع یکنواخت مایعات در صنایع نوشیدنی

کمپرسور باد در صنعت بسته‌بندی، امکان توزیع یکنواخت و سریع محصولات را ایجاد کرده و دقت بسته‌بندی محصولات از نظر ابعاد و وزن را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. همچنین استفاده صحیح از نیروی هوای فشرده در بسته‌بندی باعث می‌شود تا آلودگی‌ها وارد محصولات حساس نشده و تمامی الزامات بهداشتی در فرآوری و بسته‌بندی مواد غذایی، نوشیدنی و داروها برآورده شوند.

کمپرسور باد در صنایع غذایی و نوشیدنی

کمپرسور های باد در بسته‌ بندی مواد غذایی و نوشیدنی:

استفاده از کمپرسورهای باد در صنایع غذایی و نوشیدنی جدا از مزایایی که دارد، نوعی الزام نیز می‌باشد. الزامات بهداشتی و استانداردهای غذایی ایجاب می‌کنند که کارخانجات تولید مواد غذایی و نوشیدنی از هوای فشرده کلاس صفر برای فرآیندهای تولید و بسته‌بندی مواد غذایی استفاده نمایند.

از کمپرسورهای باد در صنایع غذایی و نوشیدنی برای فرآیندهایی چون اندازه کردن و ترکیب کردن مواد اولیه، فرآیندهای هوادهی، پر کردن محصولات در ظروف، سردسازی محصولات و فرآیندهای متعدد دیگری استفاده می‌گردد. از همین‌رو صنایع غذایی و نوشیدنی مکانیزه به نیروی هوای فشرده متکی می‌باشند.

استفاده از نیروی هوای فشرده این امکان را به صنایع غذایی می‌دهد تا ظرفیت و دقت تولیدات خود را بالاتر برده و بهداشت محیط و محصولات را به شکل بسیار بهتری حفظ نمایند.

نقش کمپرسور باد در بسته بندی مواد دارویی

کمپرسور های باد در بسته‌ بندی مواد دارویی:

به هیچ عنوان نمی‌توان نقش بسیار پررنگ کمپرسور های باد را در صنایع داروسازی نادیده گرفت. یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت داروسازی، ترکیب مواد دارویی با نسبت‌های بسیار دقیق می‌باشد.

اگر نسبت مواد اولیه مورد نیاز برای تولید داروهای به درستی رعایت نشود، داروی ساخته شده نه‌تنها فاقد کیفیت لازم می‌باشد، بلکه ممکن است مصمومیت‌های حاد و شدیدی را برای مصرف‌کنندکان ایجاد نماید.

از آنجایی که نیروی هوای فشرده و ابزارهای پنوماتیک، دقت بالایی را فراهم آورده و درآن‌ها، دخالت‌های انسانی بسیار پایین می‌باشد، از نیروی با ارزش برای تولید مواد دارویی استفاده می‌گردد.

همچنین برای راه‌اندازی نوار نقاله‌ها، پرکردن مواد دارویی در کپسول‌ها در دوزهای دقیق، بسته‌بندی قرص‌ها در خشاب‌ها و سایر فرآیند های مربوط به بسته‌بندی، از نیروی هوای فشرده در صنایع دارویی استفاده می‌شود.

طبقه بندی کمپرسور های باد بر اساس آلایندگی

آلودگی‌ ها و طبقه‌ بندی کمپرسور های باد بر اساس تماس:

سالانه عده بسیار زیادی براثر مصرف مواد غذایی آلوده دچار بیماری می‌شوند. تعداد بسیار زیادی از شرکت‌های تولید مواد غذایی، استفاده نیروی هوای فشرده را برای تولید مواد غذایی و بسته‌بندی ترجیح می‌دهند، چراکه هوای فشرده استانداردهای خوبی را برآورده می‌سازد.

هرچند دقت داشته باشید که هوای فشرده به خودی خود قابل استفاده در صنایع غذایی، نوشیدنی و دارویی نبوده و لازم است تا پیش از ورود به فرآیند تولید، آماده‌سازی شود. در هوای فشرده معمولی، میکرو ارگانیسم‌هایی وجود دارد که درصورت از بین نرفتن می‌توانند مواد غذایی و داروها را دچار فساد نمایند.

همچنین مواردی چون ذرات گرد و غبار، روغن و رطوبت هوای فشرده نیز زمینه‌ساز ایجاد آلودگی و رشد آلودگی‌ها می‌باشند. به همین جهات لازم است تا در ابتدا، هوای فشرده را تصفیه و سپس مورد استفاده قرار داد.

بطور کل هوای فشرده مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی را می‌توان براساس نوع تماس با محصولات به سه دسته زیر طبقه‌بندی کرد:

1 – تماس مستقیم:
زمانی که هوای فشرده در تماس مستقیم با محصولات غذایی و دارویی قرار می‌گیرند، صاحبان صنایع از اقدامات شدیدی برای جلوگیری از ورود آلودگی به محصولات اتخاذ می‌نمایند. به عنوان نمونه‌هایی از تماس مستقیم هوای فشرده با محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• خرد کردن محصولات با استفاده از چاقوهای هوایی

• پوست کندن میوه‌ها و سبزیجات با استفاده از نازل‌های جت

• پرکردن دارو در کپسول‌ها

در این موارد لازم است تا از کمپرسورهای باد بدون روغن استفاده نمود. چراکه حتی تماس مقادیر کمی از بخارات روغن با محصولات سبب ایجاد فساد در آن‌ها خواهد شد. همچنین برای حذف رطوبت از هوای فشرده و تصفیه آن از خشک‌کن‌ها و فیلترهای کربنی استفاده می‌شود.

بخش‌هایی که هوای فشرده با محصولات تماس مستقیم دارد، حساسیت بسیار بالایی وجود داشته و لازم است تا هوای فشرده مورد استفاده در این بخش‌ها، کلاس صفر باشند.

2 – غیر تماسی پر ریسک:
در این قسمت‌ها، مواد غذایی و دارویی با هوای فشرده تماس مستقیمی ندارند اما ممکن است تماس غیر مستقیم وجود داشته باشد. به عنوان نمونه می‌توان به قالب‌گیری بسته‌بندی اشاره نمود.

هوای فشرده در هنگام قالب‌گیری با بسته‌بندی تماس مستقیم ایجاد می‌کند و سپس بسته‌بندی با محصولات در تماس مستقیم قرار می‌گیرد. درنتیجه لازم است تا از اقداماتی که در تماس مستقیم استفاده شد، در تماس غیر نیز استفاده نماییم تا خطر آلودگی محصولات را کاهش پیدا کند.

3 – غیر مستقیم کم ریسک:
در مواردی که هوای فشرده با محصولات تماس مستقیم و غیر مستقیمی ندارد، حساسیت‌ها کاهش پیدا کرده و این بخش از فراآیند را به عنوان غیر مستقیم کم ریسک درنظر می‌گیریم.

برای مثال تمیز کردن ماشین‌آلات و تجهیزات به عنوان فعالیت‌های غیر مستقیم کم ریسک درنظر گرفته می‌شود. بطور معمول سیستم هوای فشرده در این بخش‌ها به گونه‎ای طراحی شده‌اند که بخارات روغن از هوای فشرده خارج شده و رطوبت درون هوای فشرده نیز براساس نقطه شبنم تعیین‌شده‌ای، حذف شوند.

ایران پمپ ، مرجع انواع پمپ و کمپرسور باد

جمع بندی:

کمپرسورهای باد در بسته‌بندی انواع و اقسام محصولات کاربرد داشته و فرآیند بسته‌بندی محصولات گوناگون را سهولت می‌بخشد. با این‌حال بسته‌بندی گروهی از محصولات نیازمند رعایت ضوابط بهداشتی خاصی هستند که از این‌گروه محصولات می‌توان به محصولات غذایی، آشامیدنی و دارویی اشاره نمود.

رعایت این ضوابط و الزامات با استفاده از بهره‌گیری از هوای فشرده بسیار ساده‌تر می‌باشد، در نتیجه این‌گونه صنایع به استفاده از هوای فشرده برای بسته‌بندی و تولید محصولات خود تمایل زیادی نشان می‌دهند. در این مقاله از ایران پمپ به کاربرد کمپرسورهای باد در بسته‌بندی محصولات پرداخته و اهمیت استفاده از هوای فشرده را در بسته‌بندی محصولات حساس شرح دادیم.

تحریریه ایران پمپ

ایران پمپ ⭐ مرجع معرفی انواع کمپرسور و پمپ باد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی ندارید؟