کمپرسور بدون روغن دندانپزشکی,دنتال کمپرسوراویل فری,کمپرسور اویل فری,کمپرسورoilfree,

                                                                     کمپرسور oilfree

کمپرسور اویل فری(بدون روغن)

 1. کمپرسور های بدون روغن (oil free compressor)بهترین نوع کمپرسوربرای استفاده دندانپزشکان می باشد.به دلیل اینکه در کمپرسور های اویل فری روغن وجود ندارد هیچگونه روغنی وارد مخزن نمی شود.به همین دلیل هوای تولید شده توسط کمپرسور اویل فری عاری از روغن می باشد اما رطوبت هوا وارد مخزن کمپرسور می شود.
 2. هوای محیط اطراف کمپرسورها دارای رطوبت میباشند.کمپرسور این هوارامکش کرده وبه داخل مخزن میکشد.هوای مرطوب داخل مخزن کمپرسوربعد از خنک شدن تبدیل به قطرات آب میشود.بعد از مدتی در صورت عدم تخلیه آب جمع شده در داخل مخزن کمپرسور باعث ایجاد زنگ زدگی وپوسیدگی منبع می شود
  در نتیجه آب تشکیل شده در مخزن کمپرسور هنگام استفاده از دستگاه خارج شده و وارد دستگاههای پزشکی ودندانپزشکی(حتی در دهان بیمار)می شود.
  بهترین راه برای جلوگیری از خروج مایعات وصدمه دیدن دستگاهها استفاده از میکرو فیلترودرایر در کمپرسور اویل فری می باشد.دندانپزشکانی که برای باراول است که می خواهند مطب خودرا تجهیز کنندیا دندانپزشکانی که می خواهند دستگاههای خودرا ارتقاء دهند استفاده از تجهیزات با کیفیت ومناسب رااز اصولی ترین بخش های کار خود می دانند.کمپرسور دندانپزشکی نقش حائز اهمیتی در یک سیستم(مطب)دارا می باشند.با توجه به اینکه کمپرسور دندانپزشکی اصلی ترین نقش را درتامین هوای فشرده برای کارکرد تجهیزات ویونیت های دندانپزشکی دارا می باشد اما در برخی مواقع مورد بی توجهی قرار می گیرد.کمپرسورهای اویل فری به دلیل استهلاک پایین وعدم نیازبه تعویض روغن نسبت به کمپرسور های روغنی(کمپرسورهای روغنی نیاز به تعویض مرتب روغن دارندودرصورت تعویض نشدن روغن کمپرسور -موتور دچار گیرپاژشده وکمپرس قفل می کند که هزینه زیادی برای تعمیر خواهد داشت.)همچنین کم مصرف تر بودن نسبت به سایر کمپرسور ها مقرون به صرفه می باشد.هزینه نگهداری کمپرسورهای اویل فری بسیار پایین تر از سایر کمپرسور ها می باشد.
  چند نکته در مورد کیفیت هوای خروجی کمپرسورها:
  این روزها بیشتر از همیشه صحبت از اهمیت هوای فشرده تمیز در میان دندانپزشکان میباشد.دندانپزشکان نمی توانند ریسک به خطر افتادن سلامت مراجعین رابه دلیل عملکردضعیف کمپرسور(وجود ناخالصی در هوای خروجی کمپرسور)نادیده بگیرند.استفاده از کمپرسورهای روغنی باعث می شودکه مقداری روغن در هوای مرطوب مخزن کمپرسور جمع شود.نتیجه این ترکیب باعث رشد باکتری-قارچ ومیکروارگانیزم ها می شود.هنگامی که هوای کثیف داخل مخزن کمپرسور وارد دهان بیمار می شودمنجر به بروز انواع بیماریها وعفونت می گردد.هوای تولید شده کمپرسورهای روغنی علاوه بر به خطر انداختن سلامت مراجعین می تواند صدماتی نیز به یونیت-سکالروشیرآلات صندلی وارد آورد.(البته میتوان با استفاده از میکروفیلترودرایرهوای کمپرسورهای روغنی رابه صورت صد در صد خشک وبهداشتی نمودتا از کیفیت بالایی برخوردار شود.)واردشدن قطرات آب به دستگاهها بعداز مدتی باعث خوردگی-پوسیدگی وکاهش دقت دستگاهها میشود.انتخاب یک کمپرسور مناسب وبا کیفیت بالا باعث محافظت از سرمایه گذاری انجام شده روی دیگر دستگاههای گران قیمت می شود.ورود هوای ناخالص در تجهیزات پزشکی باعث می شودتا نتیجه دلخواه به دست نیاید در نتیجه توانایی پزشک زیرسوال برود پس چه بهتر که یک سیستم هوای فشرده(کمپرسور باد)مناسب با نیازتان انتخاب کنید.مشاورین ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند تا به دقت کمپرسور موردنظر خودرا انتخاب نمایید.
  (باما تماس بگیرید تا کمپرسوری را به شما معرفی کنیم که تمامی نیازهایتان را برآورده کند)
 3. با توجه به مطالبی که عنوان شد می توان به این نتیجه رسید که کمپرسور دندانپزشکی نقش بسیار مهمی را در عملکرد کل سیستم کاری دندانپزشکان دارا می باشد.
 4. نحوه عملکرد کمپرسور در یونیت دندانپزشکی:
 5. نحوه عملکرد کمپرسور در یونیت دندانپزشکی به این صورت است که هوای فشرده از کمپرسور خارج ووارد میکرو فیلتر ودرایر(خشک کن هوا)می شود سپس هوای خشک شده که دارای فشار تنظیم شده ای می باشد وارد یونیت می شود .معمولا از سیستم یونیت سه انشعاب به ترتیب جهت هوای دستیار -سیستم کنترل مننده یونیت وهوای سرنگ تابلت خارج می شود.در کمپرسورهای بدون روغن برای کاهش حرارت حاصل از اصطحکاک از نوعی گرافیت استفاده می شود.بهترین نوع کمپرسور دندانپزشکی کمپرسورهای اویل فری می باشند زیرا هوایی که به دهان بیمار می رود طعم وبو ندارد وکاملا بهداشتی وسالم می باشد.کمپرسور هوا باید در مکانی نصبی شود که دارای تهویه وجریان هوای مناسب باشد زیرا کیفیت هوای ورودی به کمپرسور برکیفیت هوای خروجی کمپرسور تاثیر مستقیم دارد.در غیر این صورت کمپرسور هوای آلوده حاوی دی اکسید کربن را به بیرون می دهد که برای طول عمر ابزار وسلامت بیمار مخرب است.
 6. سرویس دوره ای:
 7. سرویس دوره ای کمپرسور هاحداقل باید سالی یکبار انجام شود.برای جلوگیری از رشد و ورود میکرو ارگانیسم ها به دهان بیمار باید کمپرسور را مجهز به خشک کن و درایر نمود.میکرو فیلتر ها انواع مختلفی دارند که در صفحه انواع فیلتراسیون  میتوانید درباره میکروفیلتر ودرایرها بیشتر اطلاعات کسب کنید.تخلیه مخزن کمپرسور هر هفته یکبار باعث تخلیه مایعات مخزن کمپرسور می شود واین کار از ضروری ترین مراحل نگهداری کمپرسور ها می باشد.
 8. چند نکته در مورد قدرت سیلندر کمپرسور های اویل فری:
  قدرت کمپرسورهای اویل فری را برحسب (کیلووات kw)اندازه گیری می نمایند.
  کمپرسورهای تولیدشده درشرکت سرمایش از550w(نیم اسب)تا1500w(2 اسب)قدرت دارند که بسته به میزان کار دندانپزشکان انتخاب می شود.
  مقدار فشارباد مورد نیاز برای تجهیزات پزشکی حداقل 5بار(bar)می باشد.دندانپزشکان باید کمپرسوری را انتخاب نمایند که تولید هوای آن به مقداری باشدکه هوای مصرفی تجهیزاتشان را تامین نماید.واحده اندازه گیری هوای کمپرسور.(لیتر بر دقیقه=L/MIN)میباشد.توصیه می کنیم کمپرسوری را انتخاب نمایند که تولید هوای بیشتری نسبت به مصرف دستگاههایشان داشته باشد تا علاوه بر کاهش استهلاک کمپرسوراگر درآینده دستگاهی به مجموعه اضافه شدتوان تامین هوای موردنیاز را داشته باشد.علاوه براینها همواره احتمال بروز نشتی دراتصالات ولوله کشی ها وجود داردکه باعث هدر رفتن باد کمپرسور می گردد.
 9. کمپرسور اویل فری- کمپرسور OIL FREE
 10. کمپرسور دندانپزشکی-کمپرسور های بدون روغن-کمپرسور-میکروفیلتر کمپرسور-کمپرسور با کیفیت-قیمت کمپرسور-کمپرسور های اویل فری سرمایش-سیلندر کمپرسور اویل فری-مشخصات فنی کمپرسورهای اویل فری-تولید کمپرسور اویل فری در مشهد-کمپرسور سازی مشهد-کمپرسور سازی مشهد-oil free compressor-silent compressor-oiless compreassor-dental compressor-oil free air compressor-کمپرسور دنتال-کمپرسور اویل فری مخصوص یونیت دندانپزشکی-کمپرسور بدون صداو لرزش-اویل فری-oil free-قیمت کمپرسور اویل فری-

 11. کمپرسوراویل فری-کمپرسورهوای خشک-کمپرسور بدون روغن-کمپرسور oilfreeoilfre compressor-کمپرسورoilfree-کمپرسورهوای خشک-کمپرسوربدون روغن-