راهنمای انتخاب صحیح کمپرسور

راهنمای انتخاب صحیح کمپرسور

 1.   کمپرسورها ازنظر ابعادوقدرت به سه دسته تقسیم میشوند:کمپرسورهای خانگی (شخصی)-کمپرسور های نیمه صنعتی وکمپرسور های صنعتی
  کمپرسور های خانگی(شخصی):این کمپرسورها دارای ابعادواندازه های کوچکی هستندتا به راحتی قابل حمل باشند.قدرت کمپرسورهای یخچالی این خانواده از( 1/4hp) اسب تا (1/5hp) اسب می باشد.قدرت کمپرسورهای سیلندری این خانواده از (2hp)اسب تا(3hp)اسب می باشد.کمپرسورهای یخچالی (خانگی)فاقد هرگونه صدا ولرزش است اما کمپرسور های سیلندری(خانگی)دارای صداو لرزش زیادی است.اگر شما نیازتان بادکردن توپ ولاستیک-(دوچرخه-موتور سیکلت واتومبیل)شستشوی اتومبیل(با فشار آب)موتور اتومبیل وقطعات مکانیکی با فشار نفت-سم پاشی-لوله باز کنی-باد گیری لوازم صوتی وتصویری و......این کمپرسورها نیازتان را برآورده می کنند.اگر نیازمند به کمپرسور قوی تری هستید بهتر است به سراغ کمپرسورهای نیمه صنعتی بروید.
  کمپرسورهای نیمه صنعتی:این مدل از کمپرسورها در ابعاد بزرگتر وموتورهای قوی تری نسبت به کمپرسورهای خانگی هستند.حمل ونقل این کمپرسورها به راحتی حمل ونقل کمپرسور های خانگی نمی باشد وبهتر است که توسط چرخ ویا وسیله نقلیه جابه جا شوند.این کمپرسورها تقریبا تمام نیازتان را بر آورده می کنند زیرا محدودیت کار کردن ندارند واز رنگ زدن حرفه ای گرفته تا صنایع شیرینگ و بسته بندی-حکاکی-مکانیکی و.....تامین می کنند.قدرت موتور این کمپرسورها از (2/5hp)(اسب تا(3hp)اسب برای کمپرسورهای یخچالی واز (3hp)اسب تا(4hp)اسب برای کمپرسورهای سیلندری و تسمه ای و(1hp)اسب تا(2hp)اسب برای کمپرسور های بدون روغن می باشد.در بین این کمپرسورها فقط کمپرسورهای یخچالی واویل فری (بدون روغن) فاقد صداو لرزش می باشند.اگر به فشار هوای زیادی نیاز دارید ما به شما این خانواده از کمپرسورهارا پیشنهاد می دهیم.بازهم به کمپرسور قوی تری نیاز دارید؟بهتر است کمپرسور های صنعتی را انتخاب کنید.
  کمپرسور صنعتی: اگر به صورت مدام ودائم به یک منبع پرفشارهوا نیاز دارید کمپرسورهای صنعتی بهترین گزینه برای شما می باشد.این خانواده از کمپرسورها از جدیدترین وپیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا بهره برده اند که می توانند در صنایع سنگین استفاده شوند.این خانواده ازکمپرسورهابرای کاربردهایی هستند که بالا ترین فشار هوا را نیاز دارند.کمپرسور مورد نیاز شما کمپرسوری است که با نیازتان مطابقت داشته باشد.این خانواده از کمپرسورها با موتورهای توانمند (3hp)تا(6hp)اسب برای کمپرسور های یخچالی و(hp3)تا(5hp)اسب برای کمپرسورهای سیلندری و(3hp)تا(8hp)اسب برای کمپرسورهای تسمه ای و(2hp)تا(4hp)اسب برای کمپرسور های بدون روغن عرضه می گردنند.
  کمپرسورهای خانگی وکمپرسورهای نیمه صنعتی معمولا برای مصارف خانگی ومحل کار مانند کارگاهها مناسب ترند در حالیکه کمپرسورهای صنعتی برای براورده کردن حجم فشارهوای بالا مورد استفاده قرار می گیرند.برای انتخاب صحیح کمپرسور باد بهتر است به نکات زیرتوجه کنید:
  قابلیت حمل ونقل کمپرسور-مقدار برق مصرفی کمپرسور-توان موتور کمپرسور-حجم مخزن کمپرسور-کمپرسور روغنی با کمپرسور اویل فری (بدون روغن)
  کمپرسورهای کوچکی که به راحتی قابل حمل باشند را دراصطلاح کمپرسور خانگی می نامند.کمپرسورهای 10لیتر تا 35لیتر در این خانواده قرار می گیرند.
  کمپرسورهای چرخ دار یاکمپرسورهای(صنعتی)به دلیل سنگین تر بودن نسبت به کمپرسورهای خانگی دارای چرخ می باشند که به راحتی بتوان این کمپرسورهارا جابه جا کرد.این کمپرسورها از 40 لیتر تا150 لیتر می باشد.قابلیت ذخیره هوای فشرده تا 9باردر این کمکپرسورها وجود دارد.
  کمپرسورهای بسیار سنگین وحجیم از نوع کمپرسور های صنعتی می باشند که برای مصارف صنعتی بزرگ کاربرد دارند بعضی از این کمپرسورها فاقد چرخ می باشند مانند کمپرسورها اسکرو.
  ویژگیهای کمپرسورهای سرمایش
  در اکثر مشاغل- کمپرسور باد یک وسیله ضروریست اما بعضی از کمپرسورهای موجود در بازار در هنگام کارصداو لرزش شدیدی ایجاد می کنند که موجب نارضایتی-شکایت واعتراض مصرف کنندگان است.به همین دلیل شرکت سرمایش کمپرسورهای بدون صداو لرزش را در قدرتهای مختلف تولید نموده است.این کمپرسورها علاوه بر ویژگیهای تولیدات مشابه -دارای امکانات ومزایای ذیل می باشد
  به حداقل رساندن مصرف برق با استفاده از خازن دائم کاردرجهت بهینه سازی مصرف انرژی.
  استفاده از موتورهای کولرگازی با قدرتهای یک ونیم تا سه اسب بخار که در این واحد بازسازی وصدا گیری و مونتاژ گردیده اند.
  استفاده از موتور های اویل فری(بدون روغن)با قدرت های 550wتا 1500wکه کاملا بدون صدا ولرزش هستند.
  نصب رله پتانسیل جنرالی وخازن راه اندازکه بادارا بودن بهترین نوع پلاتین -راه اندازی موتور را تسریع می نماید.
 2. وجود اورلود(فیوزاتومات)بر روی مدار سیم پیچ  داخل موتور که در هنگام آمپر کشیدن بیش از حد مجاز ویا داغ شدن بیش از حد موتور -جریان برق راقطع واز ایراد صدمه به سیم پیچ وسوختن جلوگیری می نماید.پس از سرد شدن کامل موتور کمپرسور-دستگاه به صورت اتوماتیک روشن می شود.
 3. سوپاپ اطمینان داخل موتور کمپرسور که در فشار بیش از حد مجاز-مدار داخلی خروجی هوارا بازواز ترکیدن لوله ها جلوگیری می کند.
 4. هواکش مخصوص کمپرسور که مجهز به صدا خفه کن می باشد.صداخفه کن برروی لوله مکش موتور ازورود گردو خاک به داخل موتور کمپرسور جلوگیری وصدای مزاحم را به حداقل می رساند.
 5. فیلتر داخلی کمپرسور که ذرات معلق آب وروغن را جذب وبه سمت شیر تخلیه هدایت می نماید.
 6. شیروشلنگ تخلیه کمپرسور که مایعات کف کخزن را توسط شلنگ به بیرون هدایت می کند وبا باز نمودن شیر انتهایی شیلنگ باعث تخلیه آن می شود.
 7. نصب شیربرقی وتایمر مخصوص کمپرسور جهت تخلیه اتوماتیک مایعات داخل مخزن وهدایت آن به سیستم فاضلاب شهری)به در خواست مشتری
 8. نصب میکروفیلتر مخصوص کمپرسور که ذرات معلق آب وروغن داخل مخزن کمپرسور را تصفیه وخشک می کند.(به درخواست مشتری)
 9. فن خنک کننده برای کمپرسور که در محیط های خیلی گرم  ومشاغل پر مصرف -به خنک شدن موتور وبالا بردن زمان کاروکیفیت آن کمک می نماید.
 10. استفاده از موتورهای کاملا بدون صدا و لرزش-رنگ متالیک مخزن-مخزن اپکسی شده-طراحی زیبا-ابعاد مناسب جهت قرار گرفتن درون کابینت-امکان جداسازی موتور از مخزن ونصب در محیط مجزا از دیگر ویژگیهای کمپرسور سرمایش می باشد.
 11. علاوه بر همه این امتیازات محصول نهایی پس از چندین مرحله تست به صورت کاملا بی خطروایمن به بازار عرضه می گردد.
 12. به دلیل اطمینان از کیفیت قطعات ولوازم مصرفی همه قطعات کمپرسور شامل گارانتی می باشد
 13. انتخاب صحیح کمپرسور-اصول انتخاب کمپرسور-انتخاب کمپرسورباد-انتخاب صحیح کمپرسور باد-چگونه کمپرسورباد متناسب با نیاز بخریم-